Ereprij s voor een tussenresultaat SPORT 37 Faillissement dreigt wederom voor Veendam Geen Nokere Koerse vanwege sneeuw Derde eretitel voor Usain Bolt Japan weer te sterk voor honkballers WOENSDAG 13 MAART 2013 Spits David Villa van Barcelona (links) viert samen met zijn ploeggenoot Pedro Rodriguez zijn treffer in de achtste finales van de Champions League tegen AC Milan. De Spaanse ploeg won met 4-0, waardoor een 2-0-achterstand uit de heenwedstrijd ongedaan werd gemaakt, foto Andreu Dalmeu/ANP in draaien. Iniesta dwong doel man Abbiati tot een geweldige redding. Ook Xavi nam de doel man nog een keer onder vuur. Barcelona moest daarna wat gas terug nemen. Het nam de waar schuwing van het schot op de paal van Niang ter harte. Voor Bar celona was dat het sein om de druk weer op te voeren. Even la ter werd het 2-0 toen Iniesta Mes- si met een prachtige pass bedien de. Tussen de benen van Mexes door mikte het wonderkind andermaal raak. In 39 minuten had Barcelona de schade van San Siro ingelopen. De mooiste goal van de avond kwam vijf minuten na de rust. Met een keer raken en een gewel dige eindpass van Xavi bracht de ploeg David Villa in stelling. De spits, die aan het eind van het sei zoen zal vertrekken, vierde zijn belangrijke goal geëmotioneerd. Het paste helemaal bij de passie volle Champions League-avond in Nou Camp. door Roeland van Vliet GOES - Roeier Roeland Lievens is dinsdagavond uitgeroepen tot Zeeuws sportman van 2012. De 29-jarige IJzendijkenaar kreeg in het Goese theater De Mythe een beeldje overhandigd door Henk- Jan Zwolle, die tijdens de Olympi sche Spelen van 1996 deel uitmaak te van de gouden Holland Acht. „Deze prijs is een beloning voor een mooi tussenstation", zei hij. „Straks pak je in Rio de Janeiro een medaille." De voormalige topsporter doelde op de zesde plaats van Lievens met de lichte vier-zonder tijdens de Spelen van Londen. De gerouti neerde Zeeuws-Vlaming en zijn drie teamgenoten haalden op La ke Eton Dorney weliswaar de fina le, maar kwamen daarin niet ver der dan de zesde en laatste plaats. „Er zit nog meer in deze ploeg", stelde Zwolle. „Op naar de Spelen van 2016!" Lievens vond het een eer dat hij juist uit handen van Zwolle, een grootheid in het Nederlandse roeien, de prijs ontving. Hij bena drukte dat je bij het leveren van topprestaties natuurlijk talent en inzet nodig hebt, maar dat je ook geluk nodig hebt. „Ik heb veel mazzel gehad", zei hij in zijn dank woordje. „Ik heb namelijk altijd veel steun gehad van mijn ouders en mijn vriendin en zonder hen was het niet gelukt om zover te komen." Bij de vrouwen ging de titel voor de tweede keer naar Angelique van der Meet. Twee jaar geleden dankte de nu 22-jarige tennisster uit 's-Heer Abtskerke de ereprijs onder meer aan haar eindzege tij dens de Challenger Zeeland in Middelburg, dit keer is haar grote sprong op de wereldranglijst door slaggevend geweest. Ze staat al enige tijd in de top driehonderd. Van der Meet kon zelf niet aan wezig zijn. Ze zit in de Verenigde Staten, waar ze komend weekein de begint aan een serie ITF-toer- nooien. De prijs werd opgehaald door haar trainer Gillis van de Gruiter. De sportploeg van het jaar was er wel. De korfballers van TOP Arne- muiden troefden de zaalvoetbal lers van Groene Ster en het team van Beach Soccer Zeeland af. Ze verdienden de prijs na een pu- blieksstemming in de afgelopen weken. Het team van de trainers Erik Maljers en Peter Crucq, dat in 2012 in de zaal promoveerde naar de overgangsklasse, maakte via Twitter en Facebook veel recla me voor de verkiezing en dat had effect. Voor Groene Ster was de uitslag van de publieksraadple- ging teleurstellend. Het team dat ook zo aan de weg timmert, greep al eerder naast de titel. Dressuuramazone Jeanine Nieu- wenhuis werd uitgeroepen tot sporttalent van het jaar. Wielren- ster Irma van Duyn en zitskiër Kees-Jan van der Klooster ver dienden de ereprijzen bij de aan gepaste sporters met een verstan delijk en een lichamelijke beper king. Oud-judoka Elisabeth Wille- boordse ontving uit handen van Han Polman, de net aangestelde commissaris van de koningin, de lifetime award. Ze kreeg een beeldje waarin ze haar bronzen medaille van de Spelen van 2008 zou kunnen zetten. Het Zeeuws Topsport Gala werd gepresenteerd door cabaretier Joep van Deudekom. Hij had veel interactie met publiek en was daardoor een schot in de roos. NOKERE De Vlaamse wielerkoers Nokere Koerse gaat vandaag niet door. De organisatie heeft dit besluit dinsdag ge nomen vanwege de aanhou dende sneeuwval in België. Vorige maand ging ook al de wedstrijd Kuurne-Brus- sel-Kuurne vanwege het slechte weer in België niet door. Nokere Koerse (met de start in Ronse en de fi nish in Nokere) stond voor de 68e keer op het program ma. RIO DE JANEIRO Usain Bolt is voor de derde keer in zijn carrière uitgeroe pen tot sportman van het jaar. De Laureus Award werd de Jamaicaanse atleet in Rio de Janeiro toegekend wegens zijn olympische ti tels in Londen op de 100, 200 en 4x100 meter. Bij de vrouwen won de Britse atle te Jessica Ennis. Zij werd olympisch kampioene op de zevenkamp met een natio naal record van 6955 punten. TOKIO De Nederlandse honkballers gaan met een nederlaag te gen Japan op zak richting San Francisco voor de halve finales van de World Base ball Classic. De ploeg moest in Tokio voor de tweede keer in drie dagen buigen voor het gastland: 6-10. Daar door speelt Oranje volgende week in de nacht van maan dag op dinsdag als nummer twee van groep 1 in de halve finale tegen de winnaar van de andere poule. VEENDAM - SC Veendam dreigt op hieuw failliet te gaan. De club uit de Jupiler League heeft dinsdag surseance van betaling aange vraagd. Drie jaar geleden moest de Groningse eerstedivisieclub dit ook doen, maar toen werd een faillissement afgewend. Veendam kampt met financiële problemen. Een groep investeer ders onder leiding van hoofdspon sor Koos Gjaltema liet Veendam maandag weten voorlopig geen geld in de club te willen steken. Veendam is nog met een aantal partijen in gesprek en houdt nog verschillende acties om alsnog aan geld te komen. De club heeft een schuld van 229.000 euro. Vol gens Scholtens is er 350.000 euro nodig om het seizoen te kunnen afmaken. De KNVB kan een proce dure starten om de licentie van SC Veendam in te trekken. Ook Emmen zit diep in de proble men. Oud-sponsor Bikkel heeft via een dwangbevel een claim van 60.000 euro neergelegd bij de club die uiterlijk vandaag moet worden betaald.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37