Leonhart wordt ook trainer Jong Ambon Indrukwekkende Poels is weer helemaal terug I I I I Sneijder met Galatasaray naar kwartfinales Champions League 36 SPORT CHAMPIONS LEAGUE Barcelona plaatst zich ten koste van AC Milan voor de kwartfinale van de Champions League. door Jan Dagevos MIDOELBURC - Michel Leonhart gaat volgend voetbalseizoen een duo-baan vervullen. De huidige oe- fenmeester van zaterdag-eerste klasser GPC Vlissingen neemt ook Jong Ambon onder zijn hoede. Hij is met de Middelburgse zon dag-derdeklasser een eenjarige ver bintenis aangegaan. „Ik krijg het misschien wat druk ker, maar dat vind ik niet erg. Voetbal is mijn passie", stelt Leon hart. „Komend seizoen ga ik op dinsdag zowel GPC als Jong Am- bon trainen, op donderdag train ik dan GPC en op vrijdag ben ik weer aan het werk bij Jong Am- bon. Ach, ik was nu ook al vier avonden in de week bezig met voetbal." Michel Leonhart Zo'n zes weken geleden had Leon hart het eerste contact met Jong Ambon en na twee gesprekken waren beide partijen eruit. „Jong Ambon heeft belangrijke stappen gemaakt, zowel op organisato risch als sportief vlak", vindt Leonhart „De club is in ontwikke ling. En straks gaat Jong Ambon ook naar een nieuwe accommoda tie. Dat zorgt voor nieuwe impul sen. Ik heb veel zin om er aan de slag te gaan. De club wil groter en breder worden. Ik hoop mijn steentje daar aan bij te kunnen dragen." „Ik ben vereerd dat ik gevraagd ben. Mensen als John Lilipaly, Bert Pentury en Paul Telussa heb ben het Zeeuwse voetbal veel ge geven, ik ben blij dat ik nu als blanke Zeeuw iets terug mag doen voor Jong Ambon." Leonhart kreeg van zijn huidige club GPC Vlissingen alle mede werking. „Toen Jong Ambon con tact met me opnam, héb ik dat meteen bij GPC gemeld. Ik wilde weten of ze het goed vonden. Nou, ze vonden het okay. Het één zal ook niet ten koste van het an dere gaan. Ik ga me voor beide clubs tweehonderd procent inzet ten. Ik zie het als een enorme uit daging." Leonhart is sinds november van het vorig jaar trainer bij GPC Vlis singen. Hij werd aangesteld nadat Leendert Geelhoed was opge stapt. Daarvoor was Leonhart ac tief bij Axel. De huidige trainer Koos Waslander maakt het sei zoen af bij Jong Ambon. door Ad Pertijs SAN BENEDETTO DEL TRENTO - Op de achtergrond begeleidt een heli copter Vincenzo Nibali tijdens de laatste meters van zijn tijdrit luid brommend naar de eindzege van Tirreno Adriatico als Wout Poels eindelijk ook wel eens wil weten 'hoeveelste ik ben geworden'. Uitrijdend op de rollen zit hij dan al vijf minuten te praten over zijn verbazingwekkende terugkeer aan de top van het internationale wielrennen. Het woord 'mooi' neemt hij daarbij geregeld in de mond, maar nu wil de Limburger van Vacansoleil-DCM dan toch echt een keer weten of hij zijn plek in de top tien van de zware World-Tour-wedstrijden heeft weten vast te houden. Een knikje van ploegleider Michel Cornelisse doet zijn gezicht nog meer stra len. „Het is leuk om ook weer eens ergens voor te strijden." Tot gisteren was Poels vooral een coureur op de terugweg. „Daar be gint zo langzaam een einde aan te komen", zegt hij. "Misschien blijkt over enkele weken wel dat ik er nu al weer helemaal ben." Op het einde van de eerste Tour week werd hij vorige zomer zwaargewond van het asfalt gedra gen. Nu voelt hij zich weer wiel renner. Zaterdag verbaasde hij al met een knappe achtste plaats in de zware bergrit naar Prati di Ti- vo. „Toen was ik op mijn best, maar wat ik nu het mooist vind is Bar^a schittert als vanouds door Wilber Hack DEN BOSCH - Wat zal er hartgron dig gevloekt zijn in Madrid. Van Barcelona zijn ze nog niet afin de Champions League. Tegen de ver wachting van velen in bereikte ook de Catalaanse club de kwartfi nale door thuis met 4-0 van AC Milan te winnen. In de geschiedenis van de Cham pions League was het nooit eer der voorgekomen dat een ploeg zonder uit gescoord te hebben een achterstand van twee doel punten goedmaakte. Maar zeg nooit nooit als het om Barcelona gaat. In Nou Camp richtte de ploeg zich na drie nederlagen in vijf wedstrijden op tijd weer op. Het speelde de 'crisis' weg. Lionel Messi had nog nooit een velddoelpunten tegen een Italiaan se club gemaakt. Ook met die bar rière rekende hij gisteravond af door de eerste twee goals voor zijn rekening te nemen. Het re cord van Raul in de Champions League zal een volgend doel zijn. Hij passeerde dinsdagavond in elk geval Ruud van Nistelrooij als nummer twee van de eeuwige topscorerslijst. Barcelona speelde bij vlagen als in dat ik vanaf die dag steeds goed ben blijven herstellen." Cornelis se knikt instemmend. „Iedereen had het er over hoe onmenselijk die klim van maandag was, maar Wout reed daar gewoon met de besten naar boven. Stiekem ben ik altijd optimistisch geweest over zijn herstel." Cornelisse refereert aan een trai ningskamp in Benidorm, twee maanden geleden. "Hij liet zich door mij uitdagen om vlak onder de top een twee meter voor hem rijdende ploeggenoot terug te pak ken. Zo gemakkelijk. Toen zei ik al tegen de mecanicien in de auto: hij is gewoon weer goed aan het worden." Terwijl Poels prat gaat op zijn her stelvermogen, komt even verder op bij Blanco Lars Boom er achter de zware rit van maandag hem niet in de koude kleren is gaan zit ten. Geen podiumplek, maar de 99e stek werd het aan de boorden van de Adriatische Zee, waar Tom Dumoulin van Argos (elfde) en Jens Mouris van Orica (dertien de) de vaderlandse eer hoog hiel den. Wereldkampioen Tony Martin wint de slotrit, voor Malori, Ama dor en Cancellara. Leider Nibali zegt geen risico's genomen te heb ben in de bochten. „De marge op Froome was groot genoeg." De Ita liaan zegt zijn gebrek aan kracht gecompenseerd te hebben met een dosis creativiteit om de Sky-kopman achter zich te hou den. Galatasaray heeft dinsdag de kwartfinales van de Champions League bereikt. De Turkse ploeg van Wesley Sneijder won in een enerverend duel met 3-2 gelijk van Schalke 04 in Gelsenkirchen en die zege was na de 1-1 in het eerste duel in Istanbul ruim vol doende om door te stoten naar de laatste acht Schalke opende in de volle Veltins Arena wel de score in de zeven tiende minuut via Roman Neustadter, maar de Turkse tegen stander ging nog voor de rust voor bij door treffers van Hamit Al- tintop en Burak Yilmaz. Michel Bastos bracht Schalke na een dik kwartier in de tweede helft weer op gelijke hoogte. Het slotoffensief leverde de Duitse ploeg niets op. Diep in de blessuretijd bezorgde Umut Buluk de Turken zelfs nog de overwinning. Zowel Klaas-Jan Huntelaar als Ibrahim Affelay ontbrak vanwege blessures bij Schalke 04. zijn beste dagen. Trainer Roura had teruggrepen op het systeem waar Pep Guardiola lang zo suc cesvol mee was. David Villa speel de als diepste aanvaller en fun geerde als bliksemafleider. Messi kwam voortdurend uit de rug van de spits. Er was geen plaats voor Cesc Fabrégas, terwijl in de achter ste linie Mascherano de voorkeur kreeg boven Carlos Puyol. Puyol kwam in de slotfase de de fensie nog versterken. Dat was no dig. Barcelona had het soms moei lijk om de nul op het bord te hou den. Voor de pauze leidde een fout van Macherano bijna tot een fatale tegentreffer. De Argentijn schatte een pass van Montolivo verkeerd in. De pas achttienjarige Niang kon daardoor alleen op doelman Valdés af. Hij deed alles goed. Alleen raakte hij met zijn schot slechts de paal. Barcelona had geluk dat nog in diezelfde aanval een handsbal van Piqué niet bestraft werd. De bal had zomaar op de stip gekund. In de slotfase zag een kolkend Nou Camp dat AC Milan - met Robin- ho en Bojan als extra aanvallers - fel aandrong. De opluchting was groot toen Jordi Alba er in de extra tijd 4-0 van maakte. Gianni Rivera had het spel van AC Milan in de eerste wedstrijd met een spinnenweb vergeleken, waarin de aanvallers van Barcelo na steeds vastkleefden. In Nou Camp had de thuisploeg dat web in de eerste twintig minuten al aan alle kanten opengereten. Op het juiste momenten stonden de grote tenoren weer op. Messi gaf zijn ploeg de vroege voor sprong waar het zo naar snakte. Op aangeven van Xavi - die op tijd weer fit was - liet hij de bal met de linkervoet de bovenhoek 1 Presentator Joep van Deudekom interviewt Anita de Ridder. Zij werd met TOP Arnemuiden verkozen tot beste Zeeuwse sportploeg van 2012. foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36