MENINGEN 31 PAAUWE 16 maart 2013 Officiële opening van het buitenseizoen bij Paauwe brieven ve ures 10:00- 17:00 uur Sjoemelaar Fraude Winkelen Goes Zwerfvuil Zorg Democratie w A t r s 11 j L BLOEMFONTEIN oomsnn Op zaterdag 16 maart luidt Paauwe het buitenseizoen in! WOENSDAG 13 MAART 2013 Zuidweg 20a 4316 LB Zonnemaire T 0111 40 13 18 E info@interieur-paauwe.nl www.interieur-paauwe.nl Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl 'Sjoemelaar Vlissingen moet geld terugbetalen' en de officier van Justitie eist 12 maanden gevange nisstraf. De man was in dienst van een winkelier, die hem gren zeloos vertrouwde. Wat is nu het verschil met mogelijke sjoeme laars bij Provinciale Staten? Op de voorpagina staat, dat de provincie scherper op fractievergoedingen gaat letten, kennelijk omdat er ook gesjoemeld wordt: maar sjoe melen door Statenleden is kenne lijk minder erg dan wanneer het gewoon door een Zeeuwse inwo ner gebeurt. Gewoon wachten of het ontdekt wordt en als dat ge beurt, dan ben je er makkelijk van af door het gesjoemelde bedrag te rug te betalen. In de provincie wordt de kat ook op het spek gebonden: waar krijg je nu als werknemer al een vergoe ding vóór je een plan hebt inge diend, waar onkosten aan zijn ver bonden? Dit werkt sjoemelen met bonnetjes voor dubieuze uitgaven in de hand? In het commentaar staat terecht dat het weer even duurt voor de fractieleden ver trouwen van de bevolking terug krijgen. J. Goudswaard Vogelstraat 34, Middelburg Foute etikettering producten: Zijn we niet of nauwelijks beko men van de vleesfraude, worden we geconfronteerd met eveneens een verkeerde opdruk op produc ten. Als met opzet (van vergissing kan geen sprake zijn) op de ver pakking een foutief land van her komst wordt vermeld is hier spra ke van fraude en mag men op re delijke wijze vermoeden dat er met de inhoud ook wel iets aan de hand zou kunnen zijn. Met an dere woorden hier is sprake van bedrieglijke praktijken. Het is weer evenals met het paarden- vlees Engeland waar we een voor beeld aan kunnen nemen. Enig zelfbeklag over gebeurtenissen in de WOU is irrelevant en mag niet als excuus dienen. Van discrimina tie is hier eveneens geen sprake. Indien deze affaire zou leiden tot een boycot van Israëlische produc ten is dit een logisch gevolg van hetgeen de fraudeur zelf over zich heeft uitgeroepen. Kees Baan Wijdauplantsoen 29, Middelburg Sinds in Goes zoveel parkeerplaat sen dichtbij of in de binnenstad verdwenen zijn ga ik in Kapelle of Bergen op Zoom winkelen waar je vlak bij de winkels kunt parke ren. In Goes is ervoor gekozen om voorrang te geven aan het master- plan Binnenstad en aan vergun ninghouders in plaats van parke ren door klanten. Voor een aantal mensen is de parkeergarage aan de Westwal te ver lopen, en voor al aan de zuidzijde is er vrijwel 'Goes geeft voorrang aan parkeren voor vergunninghouders in plaats van voorrang aan parkeren door klanten.' foto Ronald den Dekker ook nu niet geloven dat illegale mensen in Nederland moeten on derduiken om deportatie naar hun geboorteland te voorkomen waar velen in werkkampen te rechtkomen. Laat ons het bloed van 'Het Verzet' eren en geef on ze illegalen een stem zodat vervol ging stopt. Bedenk wel dat het een strafbaar feit is als een mede burger een illegaal helpt. Abko Paauwe s-h-Hendrikskinderenstraat 63, Goes En weer was er een 'Landelijke Opschoondag'. En weer deden deskundigen hun zegje: jongeren tussen 12 en 24 laten het meeste zwerfvuil waaien; en: in het lan delijk gebied wordt minder afval gedumpt dan in de stad. Het eer ste lijkt te kloppen, bij de tweede constatering heb ik mijn twijfels. Wie op vrijdagmiddag de Wal- cherse schooljeugd Middelburg ziet verlaten, via Seisweg/ Wal- cherseweg en vervolgens de Hoo- gelandseweg, kan het met eigen ogen aanschouwen. De vangnet ten staan er voor niets. Langs het fietspad dat ter wille van de veilig heid van deze jeugd werd aange legd, laat ze als dank alles lopen, vallen en waaien wat er in de stad is ingeslagen, om vervolgens 'schoon' het eigen dorp te berei ken. Het laatste lesuur op school was misschien wel gewijd aan het milieu; je weet wel, iets met CO2 en smeltend poolijs en verwoes tijning. Het milieu: dat is mijlen ver verwijderd van de Hoogeland- seweg, ons 'blikveld'. A.P. de Klerk Park Overwater 5, Middelburg geen parkeerplek meer overgeble ven. Nu klaagt het OOG dat de winkelomzetten in de binnenstad teruglopen. Ik ben niet verbaasd. Gaat er nu iets veranderen in Goes in het parkeerbeleid? Tineke Janse Kokkelbank 2, Goes De kosten voor zorg worden onbe taalbaar en stijgen nog steeds. Mi nister Schippers denkt door schrappen in de basisverzekering de kosten te verlagen. Quasi-de- mocratisch vraagt ze aan betrokke nen mee te denken en ideëen aan te dragen. Dat specialisten en art sen meedoen is niet zo verwon derlijk, zij blijven hun verrichtin gen toch wel doen. Anders wordt het als verpleegkundigen, die de problemen van patiënten kennen, en patiënten mee gaan schrap pen. Snijden in eigen vlees en de minister een basis, op argument van inspraak, geven. Wie regeert er eigenlijk? Solidariteit is al om zeep geholpen, maak dan een keu zemenu waaruit de verzekerde zelf kan bepalen hoe hij verze kerd wil zijn. Stop met dikke sala rissen en bonussen, te beginnen in Den Haag en de ziekenhuizen. P. L. Brounts Kenau Hasselaarstraat 153, Vlissingen Toen de Joden moesten onderdui ken wegens dreigende deportatie naar 'werkkampen' wilden velen het niet geloven maar een minder heid geloofde het en bood onder dak ook al was het verboden en dodelijk. Hoe fascistisch en ver werpelijk het ook was wij Neder landers hebben het nu als demo cratie overgenomen. Velen willen De volgende bedrijven zijn tijdens dit inspiratieweekend voor uw tuin aanwezig !UXi !<A M AANNEMINGS- BOUWBEDRIIF WAjRMTEWERELD Lj\J Borek weet als geen ander 'genieten' en 'ontspannen' te combineren in unieke producten zoals deze loungeset van het nieuwe materiaal 'Rope'. 02. Ontdek de innovatieve overkappingen Lounger en Crossover 5. Deze prachtige witte eethoek Mirthe van Tribu is een aanwinst voor uw terras. C Bank Summer Lounge van Rausch heeft een aluminium gelakt frame in de kleuren matt-white of taupe-grey. We presenteren de buitencollectie van topmerken als Tribu, Borek, Rausch en Fatboy en heeft de primeur. Daarnaast verzorgt chefkok David Pauka door lopend kookdemonstraties op Grandhall-buitenkeukens. Doe inspiratie op bij onze partners: van buitenhaarden tot zwembaden, van bijzondere tentconstructies tot exclusieve aan- en verböuwideeën. Kortom, alles om het buitenleven te verfraaien en veraangenamen! Kijk voor het complete programma op interieur-paauwe.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31