Sjoelers van EMSV jagen op winst tijdens kampioenschappen koppelsjoelen Middelburg Aanhoudingen voor In hoger beroep opnieuw cel geëist overval op supermarkt tegen Vlissingse drugsdealer WALCHEREN 27 Tijdens het Nederlands kam pioenschap koppelsjoelen strijden in Middelburg 69 teams om de eerste prijs. Museum zoekt smokkelwaar Laatste strao van het seizoen Natuurtocht Land Van Saeftinghe Zeeuws dictee in Goese Lyceum WOENSDAG 13 MAART 2013 Aline van Kalsbeek en Piet Cevaal hopen dat een lid van hun Eerste Middelburgse Sjoel Vereniging er zaterdag in slaagt de twee favorieten uit Zaanstad te verslaan, foto Ruben Oreel door Emile Calon MIDDELBURG - Misschien, zo zegt Aline van Kalsbeek, wint zaterdag wel een lid van de Eerste Middel burgse Sjoel Vereniging. „Zou best eens kunnen", vult Piet Cevaal aan. Die dag worden in het Palet in Middelburg-Zuid de Nederlandse kampioenschappen koppelsjoelen gehouden. Volgens de beide be stuursleden zitten er tussen de 42 leden van EMSV sjoelers die zo goed zijn dat ze een kans maken op de titel. Maar dan moeten ze wel de twee favorieten uit Zaan stad verslaan. Die twee, zo zegt Cevaal, die winnen wel heel veel. „Een ijzersterk koppel." Ze geven ook aan dat aardappel meel onmisbaar is om een goed resultaat te behalen. Dat poeder wordt over de baan gestrooid en zorgt ervoor dat de schijven goed glijden. Volgens Cevaal geeft aard appelzetmeel van Honig het beste resultaat. EMSV bestaat tien jaar. Om die re den mag de Middelburgse vereni ging het Nederlands kampioen schap organiseren. Er komen 69 koppels uit het hele land die in ze ven verschillende klassen elkaar bestrijden. Al die koppels spelen dertig wedstrijden. En er zijn er die heel wat keren de maximale score van 148 punten zullen ha len, weet Cevaal nu al. Volgens Van Kalsbeek wordt er ge speeld volgend de officiële regels van de Nederlandse Sjoelbond. Schijven die terugketsen mogen niet nogmaals gebruikt worden. En alle schijven moeten helemaal in een van de vier vakken zitten. Als er een een millimeter uit steekt, telt hij niet mee. Beide bestuursleden stellen dat sjoelen een sport is voor jong en oud. Bij EMSV is de jongste speler 55 en de oudste wordt volgende week 90 jaar. Maar er zijn volgens hen tal van verenigingen met heel wat jongere leden. Cevaal komt wel eens mensen tegen die zeggen dat ze wel lid zouden wil len worden maar dat niet doen omdat ze nauwelijks ervaring heb ben. Hij snapt dat niet omdat ie dereen in zijn eigen klasse wordt ingedeeld zodat ook een begin nende speler kampioen kan wor den in zijn eigen klasse. HULST Museum De Vier Ambach ten wil een tentoonstelling houden over 'smokkelen in de grensstreek'. De conserva toren vragen mensen om 'verpakkingen, kraaienpo ten, spijkermatten, kruiwa gens met dubbele bodem en geprepareerde kisten en tas sen'. Documenten, verhalen en foto's uit de smokkeltijd zijn ook zeer welkom. SEROOSKERKE (S) Serooskerke (S) sluit komen de zaterdag het straoseizoen af. Om 11.30 uur is de keu ring van de paarden en rui ters bij d' Ouwe Smisse. Daarna vertrekken de paar den voor de rit en ze komen om 14.00 uur aan bij het strandje. Om 15.30 uur be gint het ringsteken op de Ring en aansluitend is de prijsuitreiking. NIEUW-NAMEN Het Zeeuwse Landschap houdt zaterdag een tocht door Het Verdronken Land van Saeftinghe. Deelname kost zes euro. De tocht begint om 10.00 uur bij het Bezoekerscen trum Saeftinghe, Emmaweg 4 in Nieuw-Namen. Wie mee wil doen kan zich aan melden via telefoonnum mer 0114-633110. GOES In de aula van het Goese Ly ceum in Goes vindt van avond de vijfde editie van Het Groot Dictee Zeeland der Nederlandse Taal (Het Groot Zeeuws Dictee) plaats. Het dictee wordt voorgelezen door Helge Prin sen. Deelnemen kan in een team of individueel, aanmel den kan op de avond zelf of op www.grootzeeuwsdictee.nl. Aanvang 19.30 uur. POORTVLIET - De politie heeft maandag twee mannen aangehou den die mogelijk iets te maken heb ben met de overval op de super markt in Poortvliet. Dat maakte ze dinsdag bekend. De Attent-supermarkt werd op 24 december vorig jaar aan het eind van de middag overvallen door twee personen. Ze bedreig den het personeel met een voor werp dat op een vuurwapen leek. Op het moment van de overval waren drie medewerkers in de winkel aanwezig. Ze raakten niet gewond. De daders gingen er van door met een slof sigaretten. De politie heeft maandag twee mannen uit de gemeente Tholen aangehouden. Een 18-jarige man werd opgepakt in zijn woning in Sint-Maartensdijk. Een 17-jarige medeverdachte werd op zijn school in Bergen op Zoom in de kraag gevat. Hij was op het mo ment van de overval overigens nog maar 16 jaar oud. De mannen zijn overgebracht naar Torentijd in Middelburg. Daar worden ze door recher cheurs verhoord. Omdat het on derzoek nog niet is afgerond, is het tweetal in verzekering ge steld. Dat betekent dat de man nen voorlopig vast blijven zitten. DEN BOSCH - Een enkele, weinig concrete tip vormt de wankele ba sis onder het politieonderzoek naar een vermeende Vlissingse drugsdealer (29). Dat stelde advo caat Guy Koppen dinsdag bij het gerechtshof in Den Bosch. Hij vindt dat de man in hoger beroep moet worden vrijgesproken van drugs handel. „Hij verkoopt cocaïne op straat voor twee anderen. Hier heb je zijn naam en telefoonnummer." Zo ongeveer luidde de tip die de politie in maart 2010 binnenkreeg over de verdachte. Op grond van die aanwijzing, ge combineerd met wat de politie al wist over één van de opdrachtge vers, mocht de telefoon van de Vlissinger worden afgetapt. Dat le verde enkele klanten op, die een belastende verklaring aflegden. „Iedereen weet dat hij in heroïne en cocaïne dealt", verklaarde één van hen bij de politie. Later bij de Middelburgse onder zoeksrechter kwamen drie van de vier getuigen terug op hun verkla ring. De aanklager kijkt daar niét van op. Hij vermoedt dat de getui gen door de Vlissinger onder druk zijn gezet. „De verdachte was op vrije voeten toen ze hen verklaringen bij de rechter-com- missaris aflegden." De aanklager vindt bewezen dat de Vlissinger vanaf 2009 anderhalfjaar heeft ge deald. Wat hem betreft krijgt de verdach te eenzelfde straf als de rechtbank in Middelburg hem in mei opleg de: 9 maanden gevangenisstraf waarvan 3 voorwaardelijk. De Vlis singer kreeg die straf ook voor mishandeling van zijn vriendin op 12 februari 2012. Hij wilde ver haal halen omdat ze vreemd zou zijn gegaan terwijl hij in de gevan genis zat. Toen hij later door de politie werd aangehouden, zou hij een agente hebben beledigd. Uitspraak op 26 maart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27