Echtgenoot dode vrouw voorgeleid ZEELAND Drie mannen opgepakt Politiebureaus mogelijk dicht almanak Tandarts De hogeschool is in onderhandeling met Zeeland Care over verkoop van de Vlissingse Zeevaartschool. Chauffeurs uit Zeeland ingesneeuwd in Noord-Frankrijk Het recept van de dag N '4 De crisis houdt fj'H/f s klanten weg uit vft/j autoshowrooms **2* Interieur ZEELAND www.pzc.nl/recept WOENSDAG 13 maart 2013 AUTOVERKOOP Zeevaartschool in de verkoop door Emile Calon VLISSINGEN - Directeur Henk van Koeveringe (Roompot Recreatie Beheer) wil de Zeevaartschool aan de Boulevard Bankert 156 in Vlissingen kopen, zo bevestigt hij desgevraagd. De Middelburger ver zekert dat hij geen plannen heeft om het gebouw te slopen en daar iets nieuws te bouwen. „Ik ben een Zeeuw en wil de kroon van de Vlissingse boulevard zeker be houden." Volgens Van Koeveringe is hij nog in onderhandeling met de ho geschool over aankoop en invul ling van het monumentale pand. Hij wil op voorhand niet prijsge ven wat hij na aankoop van plan is met het gebouw. Hij verwijst voor verder commentaar naar be stuursvoorzitter Adrie de Buck van de hogeschool. Hij geeft wel aan dat de gesprekken met De Buck nog niet zijn afgerond. Hij wil ook niet aangeven hoe lang die onderhandelingen nog in be slag nemen. Veel hangt volgens hem af van het uiteindelijke standpunt van HZ en de gemeen te. Van Koeveringe gaat niet in op de vraag of hij het gebouw wil om vormen tot een plaats waar men sen kunnen herstellen van een medische behandeling. Onder deel van Roompot is namelijk Zeeland Care, een bedrijf dat zich richt op medisch toerisme. De pri- vékliniek Medisch Wellness Cen trum Zeeland in Goes is bijvoor beeld onderdeel van die bedrijfs tak en verzorgt hoofdzakelijk on verzekerde zorg. De Victoria Kli niek in Zierikzee behoort ook tot die keten en biedt vooral verzeker de zorg. En in vakantiepark De Banjaard heeft het een dialysebe- drijf. De Buck ontkent niet dat hij in gesprek is met Van Koeveringe over de verkoop van het gebouw aan de Boulevard Bankert. Inhoudelijk wil hij echter nog geen mededelingen doen. Vol gens hem ligt het in de bedoeling om in de loop van volgende week meer bekend te maken over de plannen. TERNEUZEN - De politie heeft drie mannen aangehouden, die worden verdacht van een mislukte plofkraak op een geldautomaat in winkelcentrum Zuidpolder in Terneuzen. Omwonenden werden in de nacht van maandag op dins dag rond half drie opgeschrikt door een luide knal. Een ge tuige zag drie mannen weglopen en belde de politie. Met hulp van een speurhond zijn drie verdachten, een 34-jarige man uit Axel en twee 18-jarige mannen uit Ter- neuzen, aangehouden in een woning en daarna overge bracht naar Torentijd. foto Tim Koster Alles over door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - De man die zondag gewond werd gevonden in een Vlis singse flat, wordt vandaag voorge leid voor de rechter-commissaris. De man wordt 'betrokkenheid bij de dood van zijn vrouw' ten laste gelegd. Agenten vonden zondag rond 18.00 uur het dode lichaam van een 54-jarige vrouw en haar gewonde man (53) in de Steen- huijsflat. De man is dinsdag van uit het ziekenhuis naar Torentijd gebracht. Hij kan verder polikli nisch behandeld worden. De poli tie verhoorde hem dinsdag voor het eerst. Dinsdag is ook sectie verricht op het lichaam van de vrouw. Het stoffelijk overschot wordt nog niet vrijgegeven. De po litie wil niets zeggen over sectie of verhoor. De woning is ook nog niet vrijgegeven. DEN HAAG - Er dreigen veel politie bureaus in Zeeland te worden ge sloten. Dat zeggen burgemeester Jan Lo- nink van Terneuzen en Harald Bergmann van Middelburg. Ze ba seren zich op interne stukken van de politie. Zeeland telt nu nog twaalf politiebureaus (in de zo mer dertien; dan is er ook één in Renesse). „Het zou zomaar kun nen dat op Walcheren nog maar één bureau overblijft", weet Berg mann. Nu zijn er op Walcheren nog bureaus in Vlissingen en Mid delburg. Volgens Ron Looi je van de nationale politie staat er nog niets vast. Pag...??? Tip? redactie@pzc.nl Ze is niet voor een kleintje ver vaard, maar ze zat hem afgelopen week toch te knijpen, die collega op dat Goese kantoor. De halfjaarlijkse tandartscontrole stond weer op het programma en als ze ergens een he kel aan heeft is dat het wel Want meestal komt ze namelijk niet onge schonden uit de strijd en keert ze met een van pijn vertrokken gezicht terug. Haar collega's wensten haar sterkte toen het Uur U eenmaal was aangebroken. Maar dit keer was de afloop echter anders. „Ik had he-le-maal niks!", juichte ze toen ze terugkeerde op de werkvloer. En dat moest kennelijk gevierd worden, want uit haar tas kwam vervolgens een grote doos snoep tevoorschijn...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21