U EN UW LENTEGEVOEL 14 BUITEN In Zierikzee wapperen de vlaggen het stof van de gevels. Ramen krijgen een sopbeurt en stoepen worden geschrobd. Wat 's morgens met een tafeltje in de ochtendzon begint, groeit uit tot een flink terras in de namiddag. Langzaamaan pakt iedereen het buitenleven weer op. Wij ook, want wat is er mooier dan wandelen in een stad die uit zijn winterslaap ontwaakt? We waren iets te voorbarig met het uitroepen van de lente. De oproep om uw lentefoto's met ons te delen had nog maar net in de krant ge staan, of de weergoden besloten dat de winter nog een echte staart kreeg. Gisteren was door sneeuw en kou het fileleed in onze buurprovin cies en buurlanden niet te overzien. Kortom: alle visioe'nen van zomerse cocktails en zonovergoten stranden bleken opeens echte visioenen. We zijn dan ook blij dat u voor de kou inviel de eerste lentetaferelen van 2013 hebt vastgelegd. Voor volgende week spelen we met ons fotoverzoek opnieuw in op het veranderlijke weer. Volgende week vragen we foto's van U en Uw NIEU WE WINTER: mutsen, dassen, wanten, bontjes - kortom: lekker koud. Zet uw foto('s) (1 MB, 200 dpi) met een korte toelichting in het album 'Buiten: U en uw...' op www.pzc.nl/foto. Daar kunt u alle ingestuurde foto's bekijken. Een selectie wordt in de krant gepubliceerd. VOLGENDE WEEK: U EN UW NIEUWE WINTER iA Zet uw foto('s) voor maandag in het album BUITEN: U EN UW... op WWW.PZC.NL/FOTO Kadootjes uitpakken in het Lentezonnetje! Judith Boonman, Kwadendamme Zierikzee dankt haar bloei en welvaart aan de Oosterschelde door Elian van't Westeinde jïfstand: 2 km 1. Wandelpad naar de Oosterschelde. 2. Plekje aan de haven. 3. Beurs met Haven plein. 4. Schuithaven. 5. Nobel Specialitei ten. 6. Molenaar Teun van der Bok van Molen De Hoop. Vanaf de parkeerplaats vlak bij 't Luitje in Zierikzee loopt een pad zig-zaggend omhoog naar de dijk. Sla je hier rechtsaf dan sta je een kwartiertje later aan de boorden van de Ooster schelde. Een favoriet uitje voor de Zie- rikzeeënaren zelf. De gemeente heeft hier zelfs plannen om het fiets-voetpad richting de sluis te verlengen. Toegege ven, ook voor ons is de verleiding groot om onder een strakblauwe hemel langs het water te wandelen. Maar goed, wij willen de binnenstad van Zierikzee geheimen ontfutselen, dus gaan we linksaf. We lopen voor het havengebouw langs naar de huisjes aan de Nieuwe Haven. Op een informatie bord aan de kade lezen we dat Zierikzee haar ontstaan, bloei en welvaart aan het water dankt. Het is dan ook niet vreemd dat in de haven de museale schepen van de bruine vloot gebroeder lijk naast de mosselvloot ZZ liggen. Be halve mosselkotters liggen hier ook scheepjes van kreeftenvissers, palingvis sers en kokkelvissers. In de zomer ko men daar ook nog eens de jachten van de passanten bij. We wandelen via de Nieuwe Bogerd- straat en de Visstraat naar het Haven plein. Daar stuiten we op een omhei ning. De gemeente legt hier, met ge bruikmaking van Europese subsidie, nieuwe bestrating aan en de parkeer plaatsen vervallen. De plannen daar voor hebben al net zoveel stof doen op waaien als de aannemers nu veroorza ken met hun graafmachines. „Volgens de gemeente moet Zierikzee mee in de vaart der volkeren", schertst Pieter van Traa. Pieter woont in een rijksmonu ment aan het Havenpark en ziet de her inrichting van het historische park met lede ogen aan. Net als veel van zijn bu ren. „Het anker, de fontein, bomen, ze verdwijnen. In ruil daarvoor krijgen we een plein in de vorm van eeh geulenpa troon. Geïnspireerd op de geulen in de Oosterschelde. Dat past toch totaal niet in de sfeer van onze middeleeuwse bin nenstad?" Bij Restaurant Concordia wil de bedie ning niet vooruitlopen op een al dan niet succesvolle herinrichting van de openbare ruimte, ,,'t Is maar afwachten hoe het wordt. Voor oude mensen die nog wel autorijden maar slecht ter been zijn wordt het moeilijk om zo dicht bij de winkels te komen. Dat is jammer. Maar ach, in Goes gaat het toch ook?" Voorlopig is het Havenpark opengebro ken. En staan de fietsenstandaarden werkloos naast de muziektent opgesta peld. Nu maar duimen dat de boel aan kant is als de toeristen komen genieten van de bijna zeshonderd "monumenten in de stad. Langs de Beurs die tegen de Gasthuis- kerk is aangebouwd, wandelen we naar de Mol. In een oud pand met getraliede

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 14