De hotline van de Kims blijft weer stil L 2 'Proces tegen Kenyatta uitgesteld' I I i 1 1 1 6 BUITENLAND ERFGENAMEN De losgeslagen zonen van Kim Jong-il en Jomo Kenyatta trekken wereldwijde aandacht. BESCHOUWING Kim moet weer oorlogstaal bezigen om de aandacht af te leiden van de gigantische binnenlandse problemen Getuigen tegen Kenyatta raken zoek, gaan voortijdig dood of weigeren naar Den Haag te komen UW CRUISE BOEKT U BIJ CRUISEWINKEL.NL Li. -V V €1.099,-] Baltische Zee ms Rotterdam Barcelona naar Venetië Norwegian Spirit CRUISEWINKEL.NL www.cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 Sentatoren eens over nieuwe migratiewet Verbod voor op dieren geteste cosmetica in EU 'Aanslag verijdeld in Frankrijk' TUrkije wil helderheid over dodelijke brand Omstreden grondwet door parlement ril CP 'Zoontjes van' spelen met door onze redactie buitenland SEOUL - In Zuid-Korea kennen ze de James Bond-achtige schurken- fratsen van de Kims onderhand wel. Weinigen in Seoul leken zich gisteren werkelijk zorgen te ma ken om de rollende spierballen van puber Kim Jong-un. Nu de extravagante Amerikaanse ex-basketballer Dennis Rodman huiswaarts ging met de bood schap aan de Amerikaanse presi dent Obama om Kim eens te bel len, moet Kim weer oorlogstaal bezigen om de aandacht af te lei den van de gigantische binnen landse problemen. De Noord-Ko- reaanse economie verkeert in be roerde staat en een op de vijf kin deren in het land is ernstig onder voed. Ondertussen kijkt Kim Jong-un met zijn verrekijker naar manoeuvres van zijn regimenten, laat hij ondergrondse kernproe ven houden en zegde hij vorige week nog even de zestig jaar oude wapenstiltandsovereenkomst met Zuid-Korea op. Dat laatste was dan weer ter vergelding van aan gescherpte sancties van de VN-Veiligheidsraad, vanwege die laatste kernproef. Als een karikatuur van een 007- boef dreigde Kim de laatste dagen met totale vernietiging voor de zuiderburen en een preventieve atoomaanval op de VS; dat laatste dan weer vanwege een ongewens te militaire oefening van Zuid-Ko- reaanse en Amerikaanse legereen r -1 JZ. „V 15 dagen vanaf jj^ vanaf Rotterdam, Kopenhagen, Kiel, Warnemunde. Tallinn, St. Petersburg, Stockholm, Visby. Rotterdam Barcelona, Toulon, Livorno, Rome, Napels Mykonos. Istanbul, Izmir, Piraeus, Venetië Vertrek: div data van 17 apr tfm 14 okt t®<§> Kim Jong-un heeft goed geleerd van zijn vader, foto AFP heden. Om duidelijk te maken dat het weer eens ernst was, ver brak Noord-Korea gisteren de di plomatieke communicatie met Zuid-Korea. De hotline tussen de beide landen wordt niet meer be antwoord door het communisti sche regime. De lijn wordt elke dag getest, maar gisteren kreeg Zuid-Korea geen respons meer. Dat gebeurde overigens ook al eens in 2010 en het jaar daarvoor. Kim Jong-un heeft wat dat betreft goed geleerd van zijn vader en voorganger Kim Jong-il. Op een echte aanval uit het noor den rekent eigenlijk niemand in Seoul, maar altijd bestaat er het ri sico van een ongeluk of een fout ingeschatte manoeuvre. Overi gens zou langs de grens tussen Noord- en Zuid-Korea nog steeds worden gesproken tussen militai ren uit beide landen. DEN HAAG/NAIROBI - De openbare aanklager van het Internationaal Strafhof (ICC) liet gisteren de aan klacht vallen tegen Francis Muthaura, een handlanger van de pas verkozen Keniaanse president Uhuru Kenyatta. De aanklager be stempelt de bewijslast als te ma ger, maar hij hield tegelijkertijd vol dat de zaak tegen Kenyatta ge woon zou doorgaan. „We denken dat we onvoldoende kansen hebben dat er een veroor deling komt en daarom trekken we onze klacht tegen Muthaura in", aldus aanklager Fatou Bensou- da. Ondertussen raken getuigen te gen Kenyatta zoek, gaan voortij dig dood of weigeren ze bij nader inzien naar Den Haag te komen. Kenyatta's proces zou dit voorjaar beginnen, maar in het Strafhof wordt gefluisterd dat dat weieens uitgesteld kan worden. Kenyatta zal een kaarsje branden voor het ICC, want mede dankzij de aanklachten van het 'Westerse hof kon hij thuis surfen op natio nalistische golven. Alsof hij al in de cel was gezet, riep Uhuru (Swa- hili voor 'Vrijheid'dat hij des noods via Skype zou regeren. Als zoon van Kenia's eerste presi dent na de onafhankelijkheid van de Britten ontpopte deze Kenyat ta zich vooral tot het verwende 'zoontje van'. Zijn vermogen wordt geschat op een paar hon derd miljoen euro. Via de sociale media profileerde hij zich vooral WASHINGTON Amerikaanse senatoren van zo wel Democratische als Republi keinse huize zouden het eens zijn over een nieuwe immigra- tiewet Dat meldde de LA Times gisteren op basis van medewer kers van de senatoren. President Barack Obama wil een weg effenen om elf mil joen illegalen in de VS te natu raliseren. Deze illegalen heb ben nu een negatief effect op de economie, aldus Obama in januari. De eerste versie die de senatorengroep heeft opge steld, zou grotendeels in lijn zijn met de wensen van de pre sident: mogelijkheid om te gaan werken maar geen toe gang tot federale toeslagen of voedselbonnen. De weg naar de felbegeerde 'groene kaart' (Amerikaanse verblijfsvergun ning) ligt dan wel open. BRUSSEL In de Europese Unie mogen geen nieuwe cosmeticaproducten meer worden verkocht die op die ren zijn getest. Daarmee is de ge leidelijke invoering van het ver bod op dierproeven voor cosmeti ca in de unie afgerond. Dat maak te de Europese Commissie in Brussel bekend. PARIJS Met de arrestatie van vier islamiti sche militanten heeft de Franse politie een op handen zijnde aan slag voorkomen. De vier zouden Mohamed Merah als voorbeeld hebben genomen. Die pleegde een jaar geleden aanslagen in Tou louse en omgeving waarbij zeven mensen om het leven kwamen. ANKARA De Turkse president Abdullah Gül wil een zeer grondig onder zoek naar de brand die in Duits land het leven eiste van acht Turken. Hij heeft dat gisteren gezegd. „Helaas waren er in het verleden brandstichtingen en moorden op onze burgers", al dus Gül. BOEDAPEST De conservatieve meerderheid in het Hongaarse parlement heeft een omstreden grond wetswijziging doorgedrukt De wijziging beperkt onder meer de bevoegdheden van het Con stitutioneel Hof. Mogelijk is de wijziging strijdig zijn met Euro pese regels. □3 1M en hes»ïTiW>w»hcirt m ngoo Inmiswf .«t hptosWigw «n vmrens»*»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6