cheap.nl dagactie Anouk doet het Songfestival zonder gedoe Onderduiken na op antisemitisme BINNENLAND 5 cheap.nl/dagactie| 0900-700 7004 66 De toekomst van mezelf en mijn gezin is vernietigd 'Rust bewaren' na dood afgetreden wethouder 3 dagen bij Delft en Strand incl. diner per /toplocatie één superactie! di 12 maart korting ZZ Fletcher Hotel-Restaurant Carlton DINSDAG 12 MAART 2013 alleen vandaag boekbaar! *Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten 15 per boeking. Voorwaarden zie website. Op een leren relaxbank beantwoordt Anouk vragen over het songfestival in de Wisseloord Studio's in Hilversum, foto ANP door Geert Willems HILVERSUM - Nederland maakt met Anouk eindelijk weer kans de fina le te halen van het Songfestival, in mei in Malmö. Dat zou voor het eerst zijn sinds 2004. Haar ballade Birds klinkt groots, met een zware productie. Op de achtergrond klin ken harp, cello en sopranenkoor. De vakpers is optimistisch na het horen van Anouks Birds. 'Het bes te songfestivallied ooit van Neder land', volgens songfestivalvete raan Cornald Maas. Bij de Britse bookmakers bungelt Nederland nu eens niet onderaan, maar steeg gisteren van 12 naar 4. De vaderlandse pers is deze maan dagochtend massaal uitgerukt om het lied te horen. Het festival is al tijd een geliefd mediathema, nu is het drukker dan ooit. Anouk maakt het festival weer hot. Jak hals Jelte is er, Rutger van Castri- cum en Giel Beelen. „Wat 'n toestand, tjonge!" Anouk roept het als de persconferentie vijf minuten bezig is. Ze zit op een podium, op een grote leren re laxbank, maar ze is alles behalve relaxed. Nerveus beantwoordt ze de vragen van huisinterviewer Cornald Maas. Waarom ze eigen lijk meedoet? „Omdat het me leuk lijkt. Ik wil het al zes a zeven jaar, maar het paste telkens niet in de agenda. Iedereen in mijn omgeving vindt het een stom fes tival, een clownsfestival. Dus daar om doe ik juist mee. Het komt ook door de song. Dit is een keer wat anders, dacht ik. Ik kon niet weten dat ik nu in een halve fina le sta met veel andere zangeres sen, die ook een ballade zingen. En ik ben blij als ik meer albums verkoop." Niet toevallig presen teert Anouk haar album Sad Singa- long Songs tijdens de week in Malmö, tussen voorronde en fina le. „Risico? Wat kan er mis gaan? Ik ga na zeventien jaar niet ineens minder zingen." Halverwege de presentatie klinkt Anouk weer als zichzelf. Ze is niet van plan zich met het gebrui kelijke Songfestivalgedoe bezig te houden. Geen pr, feestjes en Euro- vision in Concert, de jaarlijkse pre lude op het festival in Nederland. „Ik heb geen zin in poeha. En ik ga ook niet in een jurk of rok. Daar voel ik me niet prettig bij." De podiumact wordt sober, kon digt ze aan. „Zonder muzikanten die een kunstje doen. Ik denk wel aan een koortje, maar dat moet dan misschien wel achter een gor dijntje. Zodat ik alleen op het po dium ben. Ik ga staan en plug in." O onze website/cultuur Luister het liedje door Paul Bolwerk ARNHEM - De 35-jarige Arnhem mer die vorige week met echtge note en twee zonen moest onder duiken na doodsbedreigingen is een wereldverbeteraar, die nu op hardhandige wijze heeft gemerkt dat zijn wijk niet op hem zit te wachten. In zijn buurt, de Arn hemse volkswijk 't Broek, is hij tot ongewenst persoon verklaard omdat hij het antisemitisme on der Uirkse jongeren in het NTR-televisieprogramma Onbe voegd gezag bespreekbaar heeft ge maakt en heeft bestreden. „De toekomst van mezelf en mijn gezin is vernietigd. Ik ben kapot gemaakt, alles wat ik heb opge bouwd, dreigt te worden vernie tigd", zegt de Thrkse Koerd die zich jaren belangeloos heeft inge zet voor 't Broek. Hij gaf onder meer huiswerkbegeleiding en pro beerde antisemitische gevoelens te bestrijden die onder veel jonge ren in de wijk leven. Dat deed hij door het dagboek van Anne Frank voor te lezen. Zijn vrijwilligers werk ligt momenteel stil. De leer lingen van de huiswerkbegelei dingsgroepen mogen op last van hun ouders niet komen. Ze betich ten de man inmiddels van uitlok king van antisemitische uitlatin gen. Justitie onderzoekt of opmer kingen die de Turkse jongeren hebben gemaakt in Onbevoegd Ge zag antisemitisch zijn. Arnhemse huiswerkbegeleider MEERSSEN - Voormalig wethouder Jo Dejong van Meerssen heeft zelf moord gepleegd. Het lichaam van Dejong werd gisterochtend in zijn huis gevonden. De 58-jarige De jong trad onlangs af als wethou der nadat hij een vrouwelijke ge meenteambtenaar tegen haar wil een tongzoen had gegeven. Dat ge beurde tijdens carnaval in een kroeg. De gemeenteraad besloot vorige week vanwege dat incident unaniem tot een boycot van De jong. Geen enkele fractie wilde nog met hem samenwerken, ook niet als hij terug zou keren in de gemeenteraad. Dejongs voormali ge partij PJD zegt 'ten diepste ge- raakf te zijn door het overlijden. Op internet circuleren inmiddels de nodige beschuldigingen aan het adres van de politiek. Burge meester Schmidt: „We moeten al lemaal de rust bewaren en niet naar causale verbanden zoeken." van43T per persoon, per arrangement 2 overnachtingen incl. ontbijt Gratis parkeren en Wi-Fi 1 x 3-gangen diner Op 8 km van het strand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5