ZEEUWS-VLAANDEREN tijd Engels vliegtuig in Waterdunen almanak Griep 3 Officier van justitie eist celstraf tegen oud-inwoner Heikant (25) voor dodelijke aanrijding en doorrijden En nu wordt mijn toekomst onder water gezet. Hoe groot is het 'probleem' gameverslaving PLASTERK OPENT DE STATIE IN SAS VAN GENT ZEELAND 1 GEZOND Dutje na dodelijke aanrijding door Emile Calon MIDDELBURG - Ronduit verwerpe lijk, zo kwalificeerde officier van justitie Gunnar van der Hofstede het gedrag van een oud-inwoner (25) van Heikant. Deze man reed in de nacht van 3 juni 2012 op de Tolweg bij Hulst twee fietsers aan. Patrick van Hecke stierf ter plekke, Kris van Wiele raakte zwaar gewond. Hoe wel de auto van de verdachte ern stig beschadigd was, reed hij door naar Heikant, parkeerde achter de woning van zijn ouders en ging slapen zonder ook maar iemand te waarschuwen. De volgende dag stond hij om 10.00 uur op, nam een douche en een ontbijt. Pas daarna, nadat een vriend hem had geconfronteerd met de aanrij ding, belde zijn vader de politie en vertelde dat zijn zoon zich zou komen melden. Maar omdat de verdachte treuzelde kwam de poli tie naar Heikant om hem aan te houden. De weduwe Van Hecke vindt het ook onbegrijpelijk dat iemand na zo'n aanrijding doorrijdt en gaat slapen, zei ze tijdens haar indruk wekkende slachtofferverklaring. Van der Hofstede vermoedt dat de man de avond voor het onge val het nodige had gedronken tij dens het Vestrockfestival en na de aanrijding niet stopte om op die manier een alcoholcontrole te ont lopen. De officier zei maandag te gen de Middelburgse rechters dat hij dat overmatig alcoholgebruik echter niet kan bewijzen. Volgens de verdachte had hij drie bier gedronken en op de terug weg naar het ouderlijk huis die twee fietsers niet gezien. Hij ver moedt dat hij even in slaap was gesukkeld. Hij schrok wakker van de klap van de aanrijding. Daarna reed hij door uit angst. „Ik ging weg voor de realiteit." Van der Hofstede wilde weten welke angst en waarom hij slachtoffers hulpeloos had laten liggen. Hij herhaalde dat de verdachte op dat moment alleen maar aan zichzelf dacht. Ook vond hij het onbegrij pelijk dat iemand gewoon kan gaan slapen na het veroorzaken van een dergelijk ongeluk. Hij wees er ook op dat de verdachte eerder betrapt is met alcohol in zijn bloed en dat hij ook al eens eerder 's nachts een ongeval heeft veroorzaakt. Met nadruk stelde hij dat de verdachte geen werk straf hoort te krijgen. Hij eiste een celstraf van zeven maanden en een rijontzegging van vijf jaar. „En dan ben ik nog mild", aldus Van der Hofstede. Advocate Claudine Kouijzer pleit te voor een werkstraf en een kor te rijontzegging en stelde dat niet uitgesloten kan worden dat de bei de fietsers die nacht midden op de weg reden. Uitspraak 25 maart. DINSDAG 12 maart 2013 VJpf- fY\ OOI OO SAS VAN CENT ^et sneeuwt maandagmiddag en ieder- Ballonnen kiezen het luchtruim, naar België. André van een wil naar binnen bij het nieuwe multifunctioneel een- Opdorp, directeur van school De Sasse Vaart, loopt sne trum De Statie in Sas van Gent De officiële opening moet nog wel even plaatsvinden. Minister Ronald Plasterk is ten slotte niet voor niets naar Sas van Gent gekomen. „Laten we het kort houden", toont hij begrip. „Eén, twee, drie." snel De Statie binnen. Hij is zéér tevreden. De Statie kostte ook al met al ruim tien miljoen euro. „Gelukkig is voor ons mooi op tijd besloten dit neer te zetten. Dat was nu (met de crisis) wel lastiger geweest." foto Mark Neelemans GROEDE - Bij het munitieonder- zoek in het toekomstige natuur- en recreatiegebied Waterdunen bij Groede zijn delen gevonden van een gecrasht Engels vliegtuig uit de Tweede Wereldoorlog. Het gaat om de motor, een propeller en losse onderdelen. Volgens een OCE-deskundige (dienst Opspo ren Conventionele Explosieven) zijn de piloten bij de crash om het leven gekomen en liggen zij begraven in Bergen op Zoom. En kele gevonden beenderen zijn meegegeven met de dienst voor identificatie en herbegraving. Tip? redactie@pzc.nl De een na de ander werd de afgelo pen weken geveld door de griep. De epidemie is bovendien zo hardnek kig dat die wekenlang doorzeurt. Ook het Middelburgse stel viel er aan ten prooi. En goed ook! Ontsto ken ogen, snotneuzen, pijnlijke spie ren en gewrichten, matige eetlust, hoofdpijn, het hele scala aan symp tomen trok voorbij. Tot overmaat van ramp raakte zij ook nog eens haar stem kwijt. Afge zien van wat gepiep en gehijg kon ze geen geluid meer voortbrengen. Ze vond het dan ook helemaal niet leuk dat haar echtgenoot vervolgens oorpijn kreeg en bij alles wat ze pro beerde uit te brengen terugriep: „Wat zeg je?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53