Fijne likeur en jenever met zomerhitpotentie Q Celstraf en taakstraffen voor handel in drup BEVELANDEN en THOLEN 23 Cavia's met kooi en al gedumpt in sloot Zaamslag Zorggroep Ter Weel OPEN DAG Ondernemersplein Zeeuwse proeverij bij De Paardekreek Vriendinnendag in Goese binnenstad Rabobank druk met NLDoet Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl opent op diverse locaties haar deuren, ledereen is van harte welkom! SO§ Kijk voor de locaties op www.terweel.nl DINSDAG 12 MAART 2013 Kiwibesteier Domus de Jonge liet de Bruinisser destiileerderij Kampen een jenever (links) en een likeur maken van zijn te kleine of iets gebutste kiwibes sen. In het midden de kiwibessen-goudreinettensap die in Limburg wordt gemaakt, foto Willem Mieras door Claudia Sondervan kapelle - Straks, onder de parasol met uitzicht op de branding kan het dé cocktail van deze zomer worden: Zeeuwse kiwibessenli- keur met bijvoorbeeld een fris wit sprankelwijntje. Maar over een crêpeje is de mos groene likeur ook heel lekker. De kiwibes jenever is juist een geraffi neerd apéritief; een glasheldere borrel met een zweempje kiwibes achterop het slokje. Voor bij een Zeeuws kaasplankje. Niets onder de Zeeuwse zon waar Kampen Destillateurs te Bruinis- se geen likeur van lijkt te kunnen maken, maar de kiwibessen waar teler Domus de Jonge van KG Fruit in Kapelle vorig jaar mee aan kwam, vormden een heuse uitdaging. „Het is een vreemde vrucht om te destilleren. Je hoeft de bes niet te schillen, maar bij persing krijgt je geen sap maar ge lei. Het heeft lang geduurd voor Kampen een goed extract had", vertelt De Jonge. Hij zocht een nieuwe verwer kingsmogelijkheid voor de bessen met een buts of te kleine maat die niet in het supermarktdoosje mo gen. De stoker en de teler investeerden samen in een nieuwe cilindercen trifuge die het probleem op kon lossen. Voor de Limburgse sapperser die De Jonge's appels en peren tot sap verwerkt was de kiwibes niet zo problematisch. Het kiwibes-goud- reinettensap en straks het kiwi- bes-Elstarsap is in de fruitschuur 't Fruithapje op het erf van De Jonge aan de Oostambachtweg te koop. Voor de likeur en de jenever moe ten kopers naar de afnemers van MIDDELBURG - De rechtbank in Mid delburg heeft gisteren een 29-jari- ge inwoner van Bergen op Zoom een celstraf van vijfjaar opgelegd. Tegen de man was zes jaar gevor derd. In dezelfde zaak kregen vier mannen uit Reimerswaal een taak straf. De Bergenaar werd ervan ver dacht in cocaïne te hebben gehan deld. Een 45-jarige vrouw uit Roosendaal, wier huis hij gebruik te om de cocaïne op te slaan en te dealen, werd veroordeeld tot een celstraf van twintig maanden waarvan zes voorwaardelijk. Te gen haar was een celstraf van Kampen; sterke drank leent zich niet voor erfverkoop. Maar wel de wellnessproducten waar de Kapel- se kiwibes wellicht in gaat. Een kiwibesstroopkoker zoekt KG Fruit nog. De nieuwe, biologisch geteelde oogst komt in september van de ranken. Twee hectaren van de winterhar de kiwibes heeft De Jonge nu, nog vier hectaren worden aange plant voor een eerste oogst over twee jaar. De Jonge teelt de wat grotere, zoe te en intens groene Jumbo en de kleinere Ananasnaya, met een rood zonneblosje. Voor de thuismarkt, maar ook voor de export, naar Europese lan den zoals Scandinavië en Duits land. twee jaar waarvan acht maanden voorwaardelijk gevorderd. Vier mannen uit Reimerswaal, die korte tijd voor de Bergenaar de cocaïne bij gebruikers aflever den kregen voor hun 'hulp' vrij wel conform de eis taakstraffen van vijftig tot honderd uur en voorwaardelijke celstraffen van een week opgelegd. De Bergenaar kwam in beeld na een tip dat ene 'Mo" in verschil lende dorpen in Zeeland handel de in cocaïne. De identiteit van 'Mo' werd snel bekend, zijn auto werd voorzien van een peilbaken en alles wat hij deed werd in de gaten gehouden. KORTGENE Camping en villapark De Paardenkreek in Kortgene houdt zaterdag 30 maart een Proef Beleef Dag. Tussen 13.00 en 17.00 uur is er een markt van streekpro ducten met een Zeeuwse proeverij. Er worden ter plekke babbelaars gebakken. Kinderen kunnen zich laten schminken en er zijn ballon kunstenaars. GOES Stichting Goes Marketing roept de koopzondag in Goes op 24 maart weer uit tot Vriendinnendag. Er is een modeshow op de Grote Markt met Latijns-Ameri kaanse optredens en een bra derie. Scouts van modellen- buro Dyon Caractere kiezen op straat drie modellen uit voor een metamorfose. Rond de kerk is een Beauty plein voor gratis gelakte na gels of gestyled haar. Op de Vlasmarkt is een creatief- plein en live muziek op ter rassen. Op het Kolveniers- hof drumt percussiegroep Timmerwerk op hun instru menten uit afval. Aan de ka de liggen er zeilschepen van Challenge Team Sailing waar gratis mini high tea wordt geserveerd. Sportpunt Zeeland houdt een Ladiesrun over 5 of 10 ki lometer voor Viva la Donna, een campagne voor vrou wen met kanker van de stichting Roparun. GOES Rabobank Oosterschelde is met vijftig vrijwilligers ac tief bij de landelijke actie NLDoet, vrijdag 15 en zater dag 16 maart. De medewer kers zijn aan het werk bij acht projecten. Zo gaan ze vrijdagmiddag werken in de Ruilwinkel in Goes en zater dagochtend maken ze terras sen zomerklaar bij hospice het Clarahofje in Goes. www.nldoet.nl zaamslag - De twaalfjarige Nien- ke post vond twee weken geleden bij een temperatuur van -4 gra den twee cavia's in de sloot. Beide dieren zaten nog opgeslo ten in hun kooi. Vader Henk Post hoopt de daders te kunnen vin den. Niet om de cavia's terug te geven, maar om een boete op te kunnen leggen. Via de media hoopt Post dat hij de daders als nog kan bereiken. „Al is het maar om op hun geweten in te spelen. Wie een dier neemt, krijgt daar verantwoordelijkheid bij. Als je van je cavia af wil, kan je hem er gens naartoe brengen of in het ergste geval in laten slapen." Zaterdag 16 maart 2013,10.00-16.00 uur Ter Weel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51