3 Alkema twijfelt over hoger beroep 'Kraan speelde geen rol bij dodelijk ongeval' Vliegtuigdelen gevonden Dorp krijgt inzage in oude bouwtekeningen 22 BEVELANOEN en THOLEN Arjan van Ommen bekijkt of hij, op wat voor manier dan ook, nog iets kan betekenen voor Scherpenisse. behoud dorpswinkel Hoop op door Rob Paardekam SCHERPENISSE - Spar-ondernemer Arjan van Ommen onderzoekt of hij in de toekomst toch nog een winkelvoorziening open kan hou den in Scherpenisse. Wel tempert hij de verwachtingen. „Het is alle maal nog heel prematuur.' Het besluit om de huidige buurtwinkel aan de Weststraat per april te sluiten, staat nog ge woon overeind, zo laat de super marktuitbater uit Sint-Maartens dijk weten. En dat terwijl hij nog niet zo lang geleden grootse plan nen had in Scherpenisse. Hij zou daar de winkel in het toekomstige woonzorgcentrum gaan uitbaten. Hij ziet echter van dat plan af, om dat woningcorporatie Stadlander volgens hem niet meer wil inves teren in deze voorziening. Zelf wil hij de investering ook niet doen, zeker niet nu de gemeente toestaat dat in Tholen en Sint-An- naland grote nieuwe supermark ten komen. Dat is Van Ommen een doorn in het oog. Hij zegt dat het de doodsteek zal worden voor supermarkten in de kleinere ker nen. Toen Van Ommen bekendmaakte niet de uitbater te zullen worden van de toekomstige winkel in het woonzorgcentrum, liet hij weten ook te gaan stoppen met de be staande buurtwinkel in de West straat. Die runt hij momenteel in samenwerking met Stadlander en zorgaanbieder Slajoom, dat cliën ten in de winkel laat werken. Zelfs met deze constructie is de buurtwinkel nooit rendabel ge worden. „Toch stemt het mij droevig om te stoppen in Scherpenisse", laat Van Ommen weten. „Daarom wil ik nog eens bekijken of er toch mogelijkheden zijn om iets voor het dorp te kunnen betekenen." Van Ommen denkt aan een con- Drie nieuwe supermarkten komen er in Tholen (Albert Heijn en Aldi) en Sint-Annaland (Jumbo). Scherpenisse heeft straks misschien helemaal geen winkelvoorziening meer. structie waarbij het pand van- de buurtwinkel door de eigenaar gra tis ter beschikking wordt gesteld. Daarover zijn beide partijen in ge sprek. „Maar dit is slechts één mo gelijkheid", aldus Van Ommen. „Ik wil in de volle breedte bekij ken of, en zo ja hoe, ik nog iets voor het dorp kan betekenen. Dat is het minste wat ik kan doen. Ik vind het een zwaktebod om me zonder slag of stoot terug te trek ken. Naar mijn mening moet er in Scherpenisse nog best iets moge lijk zijn." Overigens is niet gezegd dat er geen supermarkt meer in het woonzorgcentrum komt nu Van Ommen zich heeft teruggetrok ken. De gemeente en Stadlander zoeken een andere uitbater. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Fruitteler André Alkema uit Sint-Maartens dijk, die vorige week van de rech ter een geldboete kreeg voor het lastigvallen van zijn buren, weet nog niet of hij in hoger beroep gaat tegen deze uitspraak. Hij wil ook geen commentaar geven. De rechter achtte bewezen dat Al kema, die al enkele jaren met de gemeente in de clinch ligt over het gebruik van zijn anti-hagelka- non, zijn buren in 2011 vele hon derden keren heeft gebeld. De va der van de fruitteler zou daar ook aan hebben meegedaan. Het be treffende buurgezin heeft de afge lopen jaren meerdere malen zijn beklag gedaan over geluidsover last door het hagelkanon van de teler. Volgens vader en zoon Alke ma wilden ze met de buren in ge sprek komen om een oplossing te zoeken. De buren hebben het ech ter ervaren als pestgedrag. De offi cier van justitie sprak van 'schofte rig gedrag'. De rechter legde André Alkema en zijn vader beide een geldboete van 500 euro op. Daarnaast moeten ze samen een schadevergoeding van 1750 euro betalen. De rechter legde ook een contactverbod op. Alkema zegt geen commentaar te willen geven. „Natuurlijk zou ik er van alles over willen zeggen, maar ik denk dat het verstandiger is om dat nu niet te doen." Alkema hangt nog altijd een boe te van 75.000 euro van de gemeen te boven het hoofd, omdat hij zijn kanon heeft aangezet op tijden dat dit van de gemeente niet mocht. Het college besloot vorig jaar om de dwangsom daadwerke lijk te innen, maar daar heeft de teler bezwaar tegen aangetekend. Het steekt Alkema al lange tijd dat hij zijn kanon niet mag gebrui ken, maar veel fruittelers uit ande re gemeenten wél. door Henk Postma OOST-SOUBURG - De oorzaak van het dodelijke bedrijfsongeval, afge lopen woensdag bij een renovatie project in Oost-Souburg, is nog niet officieel vastgesteld. Het be drijf Verwijs Verhuur uit Ooster- land, dat de hijskraan leverde die bij het project werd gebruikt, heeft daar last van, en met name ook de kraanmachinist. Ze wor den in de publiciteit met het on geluk in verband gebracht, hoe wel ze er volgens directeur Marco Verwijs niet bij betrokken waren. Bij het ongeluk overleed de chauf feur van de vrachtauto waarmee zware kozijnen waren aange voerd, nadat hij onder de kozij nen terecht kwam. Omstanders meenden te weten dat de kozij nen losraakten uit de hijsband van de kraan. Maar volgens Ver wijs klopt dat niet. Volgens hem vielen de kozijnen naar beneden bij het losmaken van een span band waarmee ze op de vrachtau to waren vastgemaakt. De kraan machinist zou daarna hulp heb ben geboden door de kozijnen omhoog te hijsen. De Arbeidsin spectie verwacht dat het onder zoek nog geruime tijd vergt, me de omdat getuigeverklaringen 'niet geheel eensluidend' zijn. GROEDE - Bij het munitieonder- zoek in het toekomstige natuur- en recreatiegebied Waterdunen nabij Groede zijn vliegtuigdelen gevonden van een gecrasht toe stel uit de Tweede Wereldoorlog. Het gaat om de motor, een propel ler en wat losse onderdelen van een Engels vliegtuig. Een senior OCE-deskundige (Opsporen Con ventionele Explosieven) is betrok ken bij het munitieonderzoek. De Engelse piloten zijn bij de crash om het leven gekomen en liggen begraven in Bergen op Zoom. door Rob Paardekam doet 't gewoon WOLPHAARTSDIJK - De eigenaren van 'Eigen Richting' in Wolphaarts- dijk zijn tijdens het opruimen van hun pand op ongeveer veertig oude bouwtekeningen van objec ten in en rond Wolphaartsdijk ge stuit. Zaterdag krijgen inwoners de kans om deze te bekijken. Eigen Richting, een kleinschalige onderneming die zich richt op dagbesteding, arbeidstraining en coaching, is sinds 2011 gevestigd in de voormalige aannemers werk plaats van de familie Den Herder aan de Papeweg in Wolphaarts dijk. Daar doken de documenten onlangs op. Het gaat om bouwte keningen van onder meer woon huizen en landbouwschuren. Het lijkt de eigenaren een leuk idee om belangstellenden inzage te geven in deze documenten. Dat kan komende zaterdag tussen 14.00 en 16.00 uur. Mensen die een tekening willen hebben, krij gen een kopie. „De originele teke ningen worden ter beschikking gesteld aan het gemeentearchief in Goes, zodat ze voor volgende generaties bewaard blijven", zegt Nel Bouwhuis. Eigen Richting is te vinden aan de Papeweg 10.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50