Vijf singles die Racoon zelf het dierbaarst zijn 24 ZEELAND RACOON Racoon bestaat vijftien jaar en dat laat de Zeeuwse band niet ongemerkt voorbijgaan. Deze week verschijnt het verzamelbum The Singles Collection. Zondag is er een groot jubileumconcert in de Heineken Music Hall, dat later wordt herhaald in Eindhoven en Apeldoorn. llcll jaar eelt strot en ziel Twintig Racoonnummers - van Feel Like Flying (2000) tot en met Oceaan (2012) - staan er op The Singles Collection, het verzamelalbum dat komende vrijdag verschijnt. Zan ger Bart van der Weide en bassist Stefan de Kroon kozen de vijf nummers die hun, door de jaren heen, zelf het dierbaarst zijn geworden en vertellen waarom. 1 Blue Days (2000) Stefan: „Ik vind dit het mooiste nummer van Till Mon keys Fly, onze eerste plaat, en sowieso een van onze mooiste nummers, ook al hebben we het de laatste ja ren nauwelijks gespeeld. Het is destijds echt op de val reep ontstaan. We waren al helemaal klaar met de pre- productie van de plaat en toen kwam dit liedje in heel rudimentaire vorm ineens om de hoek kijken. Uitein delijk is het in alle opzichten heel goed gelukt." Bart: „Ik heb de tekst de avond voor de opname nog in bed liggen schrijven." Side Effects (2001) Bart: „Dit was een heel ander nummer dan we tot dan toe hadden gemaakt. Met een supermooie tekst." Stefan: „Met die tweede plaat, Here We Go, Stereo!, wil den we heel erg uitpakken. Daar is dit nummer hét voorbeeld van. Misschien eroverheen zelfs. We hebben het als tweede singletje geprobeerd, maar het deed hele maal niets. Het was blijkbaar iets te lang en te complex voor de radio. Side Effects is wel exemplarisch voor onze eigenwijze toestand toen, denk ik. Het is een mooie, on dergewaardeerde single." VIDEOCUP'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46