Samenwerking bij organisatie van evenementen Woning matchen en veilen kan bij 'Wooneiland' SCHOUWEN-DUIVELAND 23 Tholhuijsen bereidt zelf Duivelands Meubelhuis omarmt lente Open dag bij Zorgboulevard Gouden Green Key voor twee campings Frietbus Christaria staat voorlopig stil Ondernemersplein DINSDAG 12 MAART 2013 ZIERIKZEE Zorgboulevard Zierikzee opent zaterdag 16 maart de deuren voor het publiek van ïo.oo tot 14.00 uur. Tijdens deze dag kunnen mensen terecht voor demon straties, testen en informa tie bij allerlei zorgorganisa ties. De zorgboulevard is te vinden aan de Koning Gus- taafweg 2 in Zierikzee. Zie: www.zorgboulevard-zierik- zee.nl. SCHARENDIJKE Camping De Vliedberg in Scharendijke en camping De Wijde Bliek in Renesse heb ben het duurzaamheidspre- dicaat Green Key 2013 in de wacht gesleept in de catego rie Goud. Het certificaat is een instrument voor onder nemers om duurzaam te on dernemen. Bij De Vliedberg bijvoor beeld worden afvalstromen nauwlettend in de gaten ge houden. NIEUWERKERK RENESSE - Keurslager Rob Tholhuijsen aan de Lange Reke in Renesse gunt zijn klanten in de winkel sinds kort ook een kijkje in de keuken. „Wij leveren daarmee meteen het bewijs dat we alle maaltijden dagelijks vers zelf berei den", zegt Tholhuijsen. Zijn menu-assortiment bestaat on der meer uit stamppotten en stoofschotels aangepast aan het seizoen en verder uit nasi-, bami- en pastamaaltijden. Vanaf Pasen zijn de gerechten in drie verschillende por ties en prijzen tussen 17.00 en 19.00 uur hier ook warm verkrijgbaar, foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman OOSTERLAND - Zet je ze bij elkaar dan is je evenement zo geregeld. Via een open dag op zaterdag 23 maart laten Jumpzz, verhuurbedrijf de Vlieger, Hofman Productions en EventlnStijl gezamenlijk zien wat ze in huis hebben. Op het terrein van Jumpzz aan de Wilgenstraat 6 in Oosterland wor den onder meer tenten in pagode stijl en een podium opgezet. Daar naast zijn attracties als de water bal en de klimwand en een stukje kunstschaatsbaan te zien. De vier bedrijven werken vaker samen bij de organisatie van evenementen en andere activiteiten. Samen zijn de firma's in staat blikvangers, po dia, attracties, licht, geluid, tenten en andere 'event'-artikelen te leve ren. Om het seizoen af te trappen en belangstellenden te informeren over de mogelijkheden die er zijn is besloten een gezamenlijke pre sentatie te geven. „Normaalge sproken liggen de spullen opgesla gen op stellingen in een loods. Dan is er niet zoveel te zien. Tij dens de open dag is dat anders. Deze dag is ook bedoeld om te in spireren", licht Joeri de Zeeuw van Jumpzz de opzet toe. Behalve voor particulieren kan de dag inte ressant zijn voor vakantieparken, campings, jachthavens, onderne mersverenigingen en andere clubs en organisaties die weieens iets organiseren. Jumpzz is een bedrijf dat attrac ties verkoopt en verhuurt, zoals draaimolens en springkussens. Het Bruse Verhuurbedrijf en zeil makerij de Vlieger verhuurt aller lei soorten feesttenten, maar ook zaken als podia, vloeren en toilet wagens. Samen met Jumpzz heeft het bedrijf eerder de kunstijsbaan ontwikkeld. Het Goese Hofman Productions is evenementenorganisator in de volle breedte en neemt (desge wenst) de volledige organisatie van een evenement uit handen. EventlnStijl is een samenwer kingsverband met JMC Signma- kers uit Bruinisse. Zij kunnen er voor zorgen dat een evenement op alle fronten 'in stijl' wordt doorgevoerd, door logo of thema af te drukken. Dat kan onder meer op tenten, wandzeilen, fi- nishbogen en straatstickers. De open dag in Oosterland is van 10.00 tot 16.00 uur. Zie: www.jumpzz.nl, www.verhuur- bedrijfdevlieger.nl, www.hofmanpro- ductions.nl en www.eventinstijl.nl. Vlak nadat Christianne van der Wielen haar nieuwe frietbus Christaria in ge bruik heeft genomen, heeft de ondernemer haar werk om gezondheidsredenen moeten staken. Van der Wie len is in verwachting en moet het op doktersadvies rustig aan doen. Zij had, na een brand in de vorige wagen, de werkzaam heden juist weer hervat. OOSTERLAND - Het Duivelands Meubelhuis in Oosterland houdt vrijdag 22 maart en zaterdag 23 maart sfeerdagen die in het teken van de lente staan. Meer dan twintig ondernemers doen aan de sfeerdagen mee. Be halve de nieuwste collecties aan meubels wordt een breed aanbod aan overige producten gepresen teerd. Een greep: kleding, siera den, make-up, snoepgoed, fietsen, zonwering, auto's en buitenka chels. De sfeerdagen zijn vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Het Duive lands Meubelhuis is beide dagen gewoon vanaf 9.00 uur geopend. door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Een huis zoe ken, kopen, woningmatchen en proefwonen. Het kan allemaal via het onafhankelijke webportal 'Ons Wooneiland'. Sinds kort kunnen ei- landelijke makelaars via het web portal woningen aanbieden op een veiling. Binnenkort komt 'Ons Wooneiland' met een speciale woonkrant. „En wat wij horen van de make laars is dat dat aardig werkt", zegt Nadja Bom van Ons Wooneiland. Makelaar Peter Kodde van Delta Makelaardij uit Zierikzee beves tigt dat. „Wij zijn inmiddels over meerdere huizen die we via de veiling hebben aangeboden in on derhandeling. Het brengt mensen in beweging." Ons Wooneiland is, stelt Bom, niet meer dan een fa- ciliterend bedrijf. „Wij proberen koper en verkoper bij elkaar te brengen, maar het is de makelaar die in overleg met de verkoper be paalt welk huis ter veiling wordt aangeboden en wat de minimum prijs is. Wij spelen daar als portal verder geen rol in." Via de portal is ook 'woningmat chen' mogelijk. Nadja Bom: „Je hoort vaak dat mensen best wil len kopen, maar dan eerst hun ei gen huis moeten verkopen. Ieder een zit op elkaar te wachten. Via huizenmatching kun je op de site heel makkelijk zien wat het aan bod en de vraag is. Zo hopen we de boel in beweging te kunnen krijgen." Ons Wooneiland be perkt zich niet alleen tot het bie den van een platform voor make laars en huizenzoekers. Nadja Bom: „We willen graag Schou- wen-DuiVeland als woongebied promoten. Daarom is de site ook zo ingericht dat wie een beschrij ving van een huis aanklikt ook door kan klikken naar wat de om geving te bieden heeft en wat er aan bedrijven is op bijvoorbeeld het gebied van woninginrichting en tuinaanleg." Achterliggende gedachte: Schou- wen-Duiveland is zo gek nog niet. Sterk nog, Het eiland biedt in de visie van Ons Wooneiland alles wat je maar nodig kunt hebben om prettig te wonen. Uitgangspunt van Ons Woonei land dat een individuele onderne mers het niet alleen kan. Onder nemers op het eiland hebben el kaar nodig om de eilandeconomie op gang te krijgen en te houden. Bom: „In het begin was het best lastig om ondernemers enthou siast te krijgen voor de formule van Ons Wooneiland, maar nu loopt het goed." Ons Wooneiland blijft steeds naar manieren zoeken om het ei land - en dan vooral het wonen op het eiland - onder de aandacht van een zo breed mogelijk pu bliek te brengen. De eind deze maand verschijnende woonkrant is al aangestipt en er zit ook een open-deuren-dag tijdens welke vrijblijvend en zonder dat daar een afspraak voor nodig is huizen bezichtigd kunnen worden. De si te biedt ook actuele nieuwtjes. www.onswooneiland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45