'Collectant 141516 X I Ook de 'Cruttenpikkers' hebben straks een eigen dorpskrantje ERMEE 20 SCHOUWEN-DUIVELAND COLLECTEREN Concert TY geannuleerd FEESTELIJKE De collecte voor het Reumafonds is deze week be gonnen. Ina Boot (90) is de oudste collectante. ZIERIKZEE - Als kind ging ze al langs de deuren met het 'Emma- bloempje', de collecte voor de tu berculosebestrijding. Later, toen ze in Dreischor woonde, deed ze de boerderijen in het buitenge bied aan om geld in te zamelen voor ontwikkelingsorganisatie Si- mavi. Op het moment dat Rina van Maanen de nu negentigjarige Ina Boot vorig jaar vroeg een paar straten in de buurt voor het Reu mafonds te collecteren, twijfelde ze ook geen ogenblik. „Ik durfde het haar bijna niet te vragen", zegt Van Maanen, verant woordelijk voor de collecte van het Reumafonds in de Zierikzee- se wijk Malta. „Ik legde de vraag neer in het clubje waar we allebei inzitten. Natuurlijk was me vrouw Boot de eerste die haar vin ger opstak." Als 'christenmens' is klaar staan voor andere mensen al heel haar BURGH-HAAMSTEDE - 'Druk, druk druk'. Het is de meest gehoorde reactie als mensen gevraagd wor den te collecteren, weet Angeli- que Besling-van den Kroon uit Burgh-Haamstede. Volgens de re gio-coördinator Zuidwest-Neder land van het Reumafonds wordt de oude garde collectanten als maar kleiner. „Vanwege gezond heidsproblemen moeten mensen ZIERIKZEE - Het bestuur van stich ting Centree heeft besloten het concert van het TY strijkkwartet donderdag 14 maart in Podium De Weverij te annuleren wegens tegenvallende kaartverkoop. De andere voorstellingen in het kader van het Centree-program ma gaan wel gewoon door. Dat zijn 'Het beste van Cameretten' op vrijdag 15 maart, de kinder voorstelling 'Een ei met een staart je' en de voorleesavond met Nico Dijkshoorn op zaterdag 16 maart. „Wij dachten juist dat er voor klassieke muziek een behoorlijk publiek was op het eiland. Het was een concert van hoge kwali teit met fantastische musici", zegt Centree-voorzitter Pieter Schotte. MAART MAART MAART Mortiereboulevard 40 Middelburg 'Ik doe het toch niet voor Rina van Maanen heeft dit jaar voor de negende keer de organisatie van de collecte voor het Reumafonds in de wijk Malta voor haar rekening genomen. De oudste collectante is de negentigjarige Ina Boot. foto Dirk-Jan Gjeltema door Joeri Wisse NIEUWERKERK - In een tijd dat steeds meer kranten en tijdschrif ten verdwijnen, komt er in Nieu- werkerk juist één bij. Vanaf mei ploft bij elk huishouden twee keer per jaar dorpskrant 'Gruttenpraet' op de deurmat. Nieuwerkerkers die elders wonen en andere mensen die zich betrok ken voelen bij het wel en wee van het Duivelandse dorp kunnen ook een abonnement nemen, ver telt Janet Brouwer, één van de ini tiatiefnemers. „Ik zit in de dorps raad van Nieuwerkerk en mij viel op dat veel andere dorpen op Schouwen-Duiveland van die leu ke krantjes hebben." Samen met een ander dorpsraadlid werkte ze het plan uit. „Na een oproepje voor vrijwilligers, hebben we nu een clubje van zes mensen." Het team achter de Gruttenpraet is divers van samenstelling. „Ieder een heeft zijn of haar specialiteit. Zo kan de één goed stukjes schrij ven en heeft de ander ervaring met het vervaardigen van druk werk." Zelf onderhoudt Brouwer bijvoorbeeld connecties met men sen die in het archief neuzen naar oude foto's van Nieuwerkerk. Behalve nieuwtjes en interviews met bekende dorpelingen is er vol gens Brouwer ook vaste aandacht voor de scholen en de sportvereni gingen. De dorpsraad krijgt ook een vaste pagina. De naam Grut tenpraet is gekozen na een oproep in de openbare dorpsraadvergade ring. „Veel inzendingen hadden te maken met de bijnaam van de Nieuwerkerkers: Gruttenpikkers." Het krantje wordt in kleur op A4-formaat in een oplage van zo'n duizend stuks gedrukt. Voor de opstartkosten, zoals het oprich ten van een stichting, geeft de dorpsraad een bijdrage. Het is de bedoeling dat het krantje zich op termijn zelf kan bedruipen. door Joeri Wisse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42