fè GEZOND 3 Griepepidemie is met elf weken bijna de langste in 25 jaar Volgens de tiende nieuwbrief van het Nationaal Influenza Centrum heeft Nederland te kampen met de op één na langste griepepidemie van de afge lopen 25 jaar jaar. De onderzoekers houden een slag om de arm, maar denken te zien dat de epidemie nu - na elf weken - op z'n retour is. Ge middeld duurt een griepepidemie in Nederland acht weken. Die van 2005/2006 duurde veertien weken. In Zeeland waren in week 9 tien op de 10.000 mensen ziek. Thema-avond over schrijven van levensboek met en voor ouderen De Nederlandse Patiënten Vereniging afdeling Schouwen-Duiveland houdt op maandag 25 maart een the ma-avond over het maken van een le vensboek, met en voor ouderen. Een levensboek weerspiegelt het leven van een oudere, aan de hand van fo to's, tekeningen en verhalen. Het no digt uit tot herinneringen ophalen en vertellen. In september wordt een workshop gehouden. Informatie: wmdorst@zeelandnet.nl of 06-53417508 ViaZorg schoolt personeel om van welzijnssector naar zorg ViaZorg is op 1 maart begonnen met een omscholingstraject dat werkne mers uit de welzijnssector - zoals pe dagogisch medewerkers in de kinder opvang - omschoolt voor de (oude renzorg. De kandidaten gaan weke lijks een dag naar school en werken 24 uur bij hun nieuwe werkgever. Er is een baangarantie: na dat jaar kun nen ze beginnen in de functie Verzor gende 3 IG. In het project werken di verse instellingen samen. Zie ook www.baanbrekersindezorg.nl Anticonceptiespecialiste helpt bij kiezen goed voorbehoedmiddel De organisatie Care for Women, ge specialiseerd in de gezondheid van vrouwen, helpt vrouwen in 'anticon ceptiespreekuren' een keuze te ma ken voor een voorbehoedmiddel dat bij haar past. In Zeeland houdt Henriëtte Wicherink, gespecialiseerd in vrouwen en hormonen, praktijk in De Vliegende Vaart 1 in Terneuzen (033-2472050). Verwijzing van de huisarts is niet nodig. Verschillende zorgverzekeraars vergoeden een con sult uit de aanvullende verzekering. dkil__ - Gezocht: Stotterende Zeeuwen, voor campagne en documentaire Zeeuwen die stotteren (of dat de den) kunnen meedoen aan een multi mediaal project en documentaire in het kader van het Wereld Stotter Congres 2013. Op zaterdag 23 maart zijn er audities in Amsterdam. De or ganisatie zoekt (ex-)stotteraars die bijvoorbeeld goed kunnen zingen, model zijn of willen worden, actief willen zijn in communicatie en marke ting, goed kunnen acteren, nieuwsgie rig zijn of gewoon hun verhaal willen vertellen, www.speaknoevil.nl De kleinschalige club wil voor ie dereen een vertrouwde omgeving bieden. „Mensen voelen zich vaak niet meer thuis in een grote fit nessclub vol afgetrainde sporters, maar willen wel lekker bewegen, foto's Lex de Meester DINSDAG 12 MAART 2013 Naarmate je ouder wordt moet je meer moeite doen om in conditie te blijven, het wordt steeds be langrijker om te be wegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35