X-treme legt de lat hoog EgXm SPORT 29 sterk in Berlicum Sportpub Goes op weg naar eredivisie Oorwassing voor 's Lands Welvaren "IWee nederlagen poolers Roadhouse Derde plaats voor biljarter Breas Frans Bos verbetert Zeeuws record DINSDAG 12 MAART 2013 Opstelling van Oranje tijdens de watersnoodwedstrijd tegen Frankrijk, staand: Gerrit Vreeken, Rinus Schaap, Cor van der Hart, Frans de Munck, Joop de Kubber, Arie de Vroet. Gehurkt: Bram Appel, Kees Rijvers, Jan van Geen, Theo Timmermans, Bertus de Harder, foto Henk Blansjaar/Nationaal Archief/Spaarnestad weer in Oranje spelen. „De wed strijd moet als ijkpunt gezien wor den van het Nederlandse profvoet bal", vindt Verkamman. „Vroeg of laat was dat toch wel gebeurd, maar de watersnoodwedstrijd bracht alles in stroomversnelling juist omdat de bond de ogen niet kon sluiten voor zevenduizend supporters die naar Parijs kwa men om naar Nederlands prof voetbal te kijken." Dat zij de weg plaveiden voor profvoetbal, daar hield geen speler zich mee bezig, vertelt Rijvers. „We dachten über haupt niet gelijk aan de wedstrijd, meer aan de watersnood. We had den pas door dat de wedstrijd een sensatie was door alle supporters. Iedereen kreeg bezoek in zijn ho tel van familie en bekenden. Het was ook voor de Fransen onge kend dat er zoveel buitenlanders waren." Pas later toen journalist Verkamman een reportage over de ramp maakte met Rijvers zag hij via beelden hoe ingrijpend de ramp precies was. „Daar hadden wij als spelers in Frankrijk geen beeld van. Gek genoeg was ik de avond voordat de ramp zich vol trok nog in Nederland. Een fami lielid was overleden. De laatste vijftig kilometer was het bar slecht weer. Dat was die avond voor de ramp." door René van Stee MIDDELBURG - De rek bij X-Treme is er nog niet uit. De Zeeuwse mountainbikevereniging over schreed onlangs de kaap van twee honderd leden en is daarmee ruim schoots de grootste club van Ne derland. Voorzitter Patrick Vader verwacht dat die aanwas zal aanhouden. Ze ker nu op het terrein Weyevliet in Vlissingen een nieuwe moun- tainbikebaan wordt aangelegd. Daardoor heeft Zeeland naast een trainingsbaan nabij Sportpark Het Schenge in Goes en het Pa trick Tolhoekparkoers in Boswach- terij Westerschouwen vermoede lijk vanaf de komende winter drie locaties tot haar beschikking waar mountainbikers terecht kunnen. „De baan in Vlissingen is een aan trekkelijke openbare voorziening waar jong en oud kennis kan ma ken met het mountainbiken. Nor maal zou dat voor nieuwe aanwas moeten zorgen. En dan uiteraard vooral op Walcheren", zegt Vader. X-Treme boekte in 2012 veel spor tieve successen. Zo werden Mick van Dijke, Emma Verloop en Shirin van Anrooy in Steenwijk Nederlands kampioen in hun leef tijdscategorie. Milan Vader, lid van de nationale juniorenselectie, prolongeerde zijn nationale titel bij de nieuwelingen. „Bijna een kwart van de NK-medailles ging bij de jeugd naar leden van X-Tre me. En gelet op de vele talenten die er bij ons rondrijden zet die trend naar verwachting ook dit seizoen door", geeft Vader een il lustratie van de prominente posi tie die X-Treme in het landelijke veldrijden inneemt. Jong talent gereedmaken voor het grotere werk is een hoofddoelstel ling van X-Treme. Maar ook bij de senioren ligt de lat hoog. Een aansprekend voorbeeld is Daniël Paardekooper. De inwoner van Oostkapelle eindigde vorig jaar op de 62e plaats in de ROC D'Azur overall en op de 23e plaats in zijn categorie. Voor 2013 is zijn doel het WK marathon in Kirchberg. Ook op organisatorisch vlak wil X-Treme belangrijke stappen zet ten. In 2011 hield de club het NK voor de jeugd van zeven tot en veertien jaar op het Patrick Tol hoekparkoers. Die succesvol verlo pen titelstrijd smaakt naar meer. Vader: „Op 23 maart komen de beste jeugdrenners en -rensters wederom naar Westerschouwen voor een landelijke wedstrijd. Maar we willen graag ook het 'echte' NK of een internationale wedstrijd voor senioren binnenha len. De mogelijkheden zijn er. We gaan er dus vol voor." MIDDELBURG - Matthijs Eversdijk (20) uit Wilhelminadorp was op dreef in de eerste nationale moun tainbikewedstrijd van het seizoen. In Berlicum was de Cube-Nuts- werk-renner de snelste belofte. Overall werd hij zeventiende. Van het Beebikes Nutswerkteam haalden verschillende renners het podium. Bij de amateurs werd Thijmen van de Vreede tweede, Pim van de Swaluw werd derde bij de junioren, Lindy van Anrooy werd derde bij de meisjesjunioren en was vijftiende vrouw overall. Marjolein Gernler won de fïinklas- se bij de vrouwen en Emma Ver loop finishte als tweede bij meis- jesjeugd in categorie 4. Zoë Mulder won brons in catego rie 5. Mick van Dijke in categorie 6. Derde plaatsen waren er voor Alex Piso en Dies Moeliker. Al de ze renners zijn lid van X-Treme. GOES Het dubbelweekeinde in de nationale eerste divisie van de poolcompetitie leverde Sportpub Goes twee over winning op. Tegen Riaz/boven 't IJ werd het 6-1 en tegen Emmen 4-3. Met nog drie wedstrijden te gaan heeft het Goese pool- team al een optie genomen op een plaats in de eredivi sie volgend seizoen. Het team leidt met twaalf pun ten voorsprong. KWADENDAMME Het driebandenteam van 's Lands Welvaren ging in de derde divisie hard onderuit tegen Buro Balans: 0-8. De koplopers uit Oosterhout ondervonden alleen 'hinder' van Ronald van Geyt. Hij hield Ton Roovers tot de laatste carambole bezig, maar verloor net met 34-35 na een hoogstaand duel. Luc Peeters, Onur Can en Sylvia Eckel konden geen weerstand van betekenis bie den. MIDDELBURG De poolbiljarters van The Roadhouse Poolteam leden in de tweede divisie twee nederlagen. Tegen The Dis werd het 2-5 en tegen Snook- erpalace 3-4. Tegen The Dis kwam alleen Atong Wu in het straight en Johan van Oorschot in het 9-ball tot winst. In het duel met Snookerpalace won Alain Frans één partij 9-ball, Wu het straight en Marco van Tiel en Sean Dennis het koppel 8-ball. ROOSENDAAL Jos Breas van De Vier Lin den is derde geworden bij het gewestelijk kampioen schap libre hoofdklasse. Breas liet ook de hoogste toernooiserie van 138 aante kenen. Hij verdiende tijdens het toernooi promotie naar de extra klasse met 12.862 ge middeld. Pierre van den Berg (BV Kwadendamme) werd vijfde, had de hoogste partij met 37.500 gemiddeld en haalde ook promotie. DEN HAAG Frans Bos uit Vlissingen heeft tijdens de City-Pier-Ci- tyloop het Zeeuwse record op de halve marathon voor 65-plussers verbeterd. De winnaar van de Zeeuws- se Kustmarathon bij de 65-ja- rigen finishte op het Malie veld in Den Haag in 1.30.15 Het oude record stond op naam van Joop Lasseur uit Bruinisse, die in 2008 in de zelfde City-Pier-Cityloop 1.30.32 noteerde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29