Niek van Sprundel doet goede zaken in topscorersklassement SCORER Kans DZK op promotie I Sagan wint rit, Nibali leider in Tirreno-Adriatico 28 SPORT WATERSNOODRAMP m Oil Watersnoodwedstrijd tegen Frankrijk was het begin voor profvoetbal in Nederland. 1 1 Volg Sweetdeal op Twitter en Facebook fe @SWEETDEALZEELND f /SWEETDEAL.ZEELAND Www.sweetdeal.nli FRANS DE MUNCK ALS ABSOLUTE HELD MIDDELBURG - Arvin de Witte heeft de leiding in het PZC top scorersklassement nog steeds ste vig in handen. Maar de speler van WHS heeft nog een lange weg te gaan om de koppositie tot het ein de van het seizoen te kunnen vast houden. De Witte kwam afgelopen week einde niet tot scoren en zag Niek van Sprundel van Aardenburg tot op drie punten naderen. De spits van de Zeeuws-Vlaamse zondag-tweedeklasser was twee keer trefzeker in de derby tegen Terneuzen. Zijn twee treffers mochten overigens niet baten want Aardenburg verloor het tref fen met 3-2. Van Sprundel moet de tweede plaats in het PZC topscorersklasse ment delen met Jerfy Booy van Zeelandia Middelburg. Voor de rest waren er aan kop wei nig verschuivingen in het klasse ment. klasse goals factor totaal 1 Arvin de Witte WHS 3B zat 20 1,5 30 2 Niek van Sprundel Aardenburg 2E zon 18 1,5 27 Jerfy Booy Zeelandia M'burg 3A zon 18 1,5 27 4 Martijn Backx SKNWK 4B i zat 24 1 24 5 Andrew Wesbeek Schoondijke 5A zon 22 1 22 6 Hoessein Bouzambou Vlissingen 1C zon 10 2 20 Jorrit d'Haeseleer Hoek HB zat 10 2 20 8 Mart de Kroo Dauwendaele 2E zat 13 1,5 19,5 Richard Schouten SSV65 2E zat 13 1,5 19,5 Eelco Jansen Krabbendijke 3B zat 13 1,5 19,5 11 Robin de Rijke Veere 4A zat 18 1 18 Sebastian de Meijer Corn Boys 5A zon 18 18 Tom Blomaard Kloetinge HB zat 9 2 i 18 14 Maarten van Hecke Philippine 4A zon 1 17 Dei© deal koop je alle IJkpunt voor het profvoetbal door André Valkeman Waar denkt Kees Rijvers gelijk aan als het over de monumenta le watersnood wedstrijd van 12 maart 1953 gaat? Rijvers zucht even. „Er is er weer eentje overleden drie dagen te rug. Het is natuurlijk een gewel dig mooie herinnering maar zo ook erg dubbel." Rijvers heeft de eerbiedwaardige leeftijd van 86 jaar. „Daar zit het dubbele voor mij. Ik word als maar ouder en het lot dat daar ook bij hoort is dat mensen je ont vallen. Nu ben ik volgens mij de nog enige levende speler van dat elftal." In het verleden werd Rijvers wei eens vaker zo aangeduid. „Dat was dan onterecht want Gerrit Vreeken leefde al die tijd nog. Nu klopt dat dus volgens mij echt. En dat is niet het leukste hoor." Vandaag dus zestig jaar geleden speelden Nederlandse profvoetbal lers een benefietwedstrijd om geld te verzamelen voor hulp bij de watersnoodramp die hun land teisterde. Tweeduizend mensen en 150.000 dieren verloren het le ven door de ramp. Als je in die tijd Nederlander en profvoetbal ler tegelijk was, dan kon dat al leen buiten de grenzen van je va derland. Voetbal diende in Neder land alleen hobbymatig beoefend te worden. „Vooral KNVB-be- stuurders als Karei Lotsy moesten niets van officieel profvoetbal heb ben. De Nederlanders die in het buitenland profvoetbal gingen spelen vond hij paria's", vertelt journalist, boekenuitgever en voetbalhistoricus Matty Verkam man. Goede Nederlandse spelers ver trokken vooral naar Frankrijk. Dat de voetbalbond door hun profsta- tus uitverkiezing voor het Neder lands elftal verbood namen ze voor lief. De in Frankrijk spelende profvoet ballers Theo Timmermans en Bram Appel organiseerden de ben efietwedstrijd. Het nationale team van Frankrijk trad met hun sterkst denkbare opstelling aan in Parijs. „De KNVB en met name Lotsy hebben er nog van alles aan gedaan om de wedstrijd te dwars bomen. Zo mochten de profspe lers niet spelen in typische Neder landse tenues. Het volkslied mocht ook niet gespeeld worden van hen." Toen Lotsy hoorde dat het idee van het duel werkelijkheid ging worden werd hij nog valser. Ver kamman: „De bond had ook een benefietwedstrijd georganiseerd voor het Nederlands elftal. Hij zei dat bij die andere eventuele wed strijd in Parijs geen hond zou ko men kijken." Via het koningshuis werd uiteindelijk het verzet van Lotsy en de KNVB gebroken. „Or ganisator Timmermans stuurde een telegram naar prins Bern- hard. Hij bood de wedstrijd aan als opbrengst. Bernhard was voet balfan en vond het een prachtig idee. Lotsy was koningshuisge- zind en kon niet meer weigeren." De bij elkaar geraapte Nederland se dissidenten wonnen verassend met 1-2 van de sterke Fransen. Ver kamman: „Zevenduizend Neder landse supporters reisden met au to's, treinen en vliegtuigen naar Parijs af. De kranten herhaalden ook de woorden van Lotsy met teksten als 'zevenduizend honden in Parijs'." Bestuurders van de KNVB krab den zich achter de oren. Zagen wat het voorheen benoemde 'uit schot' bereikt had, stonden niet veel later profvoetbal toe en de ballingen mochten bovendien Gedurende de watersnoodwed strijd hield Goesenaar Frans de Munck de Nederlandse profs op de been. De keeper redde de eer ste helft keer op keer. Speler Kees Rijvers: „De Munck keepte de wedstrijd van zijn leven, vooral de eerste helft was hij fan tastisch." Rijvers speelde zelf ook niet onverdienstelijk. „Ik had, dacht ik, de assist bij allebei de goals." Dat waren de voorzetten bij doelpunten van Bertus de Har der (1-1) en Bram Appel (1-2). UITSLAGEN BADMINTON Vierde klas: Zierikzee-Schepnet 7-1, Mara thon 2-Marathon 3 5-3, Schepnet-Zierikzee 2 4-4, Zierikzee 2 - Zierikzee 0-8, Den Ossae- rt 2 - Zierikzee 1-7. Stand: Zierikzee 86-12 (kampioen), Marathon 2 59 - 12, Zierikzee 2 52 - 11, Den Ossaert 2 38 - 12, Schepnet 1 34 - 11, Marathon 3 30 - 12, Terneuzen 2 29 - 12. Dubbel A: 't Pluumpje 4 - Astroïden 3 5- 1, Sinar'75-Zeeland 2 0-6, Rillandia Smas hers 5-Sinar75 4-2, Astroïden 3-Stenge 2 3-3. Dubbel B: Kats 2-Astroïden 4 5-1, Sjut- tul 3-Astroïden 4 2-4, Stenge-Terneuzen 5 5-1. Vrouwen A: Sluyk Lekkerkerk-Rillandia Smashers 7-1,Rillandia Smashers-Smashing Fellows 2 - 6. B: Rillandia Smashers 2-Pluim- bal LBV 1 - 7, Zeeland -Rillandia Smashers 2 8-0. Mannen A: Sluyk Lekkerkerk-'t Pluum pje 4-4, 't Pluumpje-Tab Fly Over 3-5. B: Ril landia Smashers-Smashing Fellows 3-5. SCHIETINGEN 's-Heer-Abtskerke wip 1: 1e hoofdvogel en 1e kal L.v.Dijke (Kloetinge), 2e hoofdvogel C.Groos (Wemeldinge), 1e zijvogel S.Raas (Kwadendamme), 2e zijvogel C.Hamelink (Heinkenszand), 3e zijvogel A.Dekker (Wolp- haartsdijk), 4e zijvogel B.Vermeulen ('s-Hee- renhoek), 2e kal W.de Puyt (Lewedorp). Vlie gende vogel P.Meeuwse (Kloetinge). Wip 2: 1e hoofdvogel en 3e zijvogel S.Raas (Kwadendamme), 2e hoofdvogel en 1e kal J.Kopmels ('s-Cravenpolder), 1e zijvogel G.v.Garsel ('s-Heerenhoek), 2e en 4e zijvogel J.Vermeule (Ovezande), 2e kal P.Nagelkerke ('s-Heerenhoek), meeste kleine vogels J.Wou- terse (Kwadendamme). MIDDELBURG - Tijdens de laatste ronde van de landelijke zwem- competitie heeft het A-team van DZK sterk gepresteerd. Door over winningen van Kyra Marinissen, Laura Nieuwland, Tom van Eisen, Marloes van de Vlies, Sem van Ei sen, Noa Eversdijk, Jonathan Da- vidse en Merel van der Ent verze kerde de ploeg zich van een pro- motie-/degradatiewedstrijd met de laagstgeplaatste clubs uit de hoofdklasse. Noa Eversdijk en Ru- den de Ridder (DZK) zwommen op de 400 meter vrije slag een li miet voor het jeugd-NK. De Schelde (Terneuzen) stelde in Oostburg een plaats veilig in de top vijf van de B-klasse en promo veert naar de A-klasse. Jeroen en Manon Aerssens, Bas van Houwe- lingen, Jomme Bruijnzeel en Thom Allonsius wonnen diverse nummers. PORTO SANT'ELPiDio - De Slowaak Peter Sagan heeft maandag de zes de etappe van de Tirreno-Adriati co gewonnen. De lastige rit ging over 209 kilometer met Porto Sant'Elpidio als start- en fïnish- plaats. De Italiaan Vincenzo Niba li, tweede in de rit, nam de leider strui over van de Brit Chris Froome. Het was de tweede ritzege voor Sagan in deze Tirreno. In de rit moest driemaal de loodzware Sant'Elpidio a Mare worden be klommen. Na de klim was er een kopgroep met Nibali, Sagan en la ter de Spanjaard Joaquim Rodrigu ez. De sprint werd gewonnen door Sagan, inmiddels de grote fa voriet voor Milaan-Sanremo van zondag. Nibali heeft in het klasse ment 34 seconden voorsprong op Froome en 37 op Rodriguez. Van daag volgt de slotetappe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28