SPORT Nederlandse honkballers boeken sensationele overwinning op Cuba in World Baseball Classic. Reageer: Ik heb genoeg van alle dopingberichten Niek van Sprundel doet goede zaken in topscorersklassement Van Nistelrooij aan de slag bij PSV Reijnierse interim voorzitter Vlissingen Driebanders spelen half mei play-off Investeerders Veendam haken af A www.pzc.nl/sport voetbal De Nederlandse honkballers kunnen nauwelijks geloven dat ze opnieuw van Cuba hebben gewonnen, foto Franck Robichon/EPA Belangrijkste zege ooit tokio - Na bijna vier uur spelen vielen de honkballers van Neder land elkaar juichend in de armen. Zojuist was Cuba in de Tokyo Do- me in Japan na een ware thriller met 7-6 verslagen en daarmee plaatste Oranje zich voor de halve finales van de World Baseball Classic. Manager Hensley Meulens keert daarmee terug naar bekend ter rein, want de ontknoping van het evenement wordt gehouden in het stadion van de San Francisco Giants. De club waar Meulens als hitting-coach actief is. „Dat is na tuurlijk mooi en ook wel speciaal voor me. Toen ik gevraagd werd door Major League Baseball om manager van Nederland te wor den, heb ik overleg gehad met mijn werkgever. De club was en thousiast en werkte volop mee. Anderen werken nu met de slag mensen. Ik heb een programma voor vier weken achtergelaten, want ik gaf meteen aan dat ik niet snel terug zou komen." Het lijkt op grootspraak van Meu lens, maar de Antilliaan liet al in de voorbereiding op het toernooi weten alleen voor het hoogste te willen gaan. Iets wat zijn ploeg maandag ook uitstraalde. Nadat Cuba in de eerste wedstrijd met 6-2 was verslagen, timmerde Ja pan er lustig op los tegen Neder land. Met 16-4 kreeg Oranje een flink pak op de broek. Maar 24 uur later was niets meer te zien van die ne derlaag of het moet het ontbreken zijn geweest van Roger Bernadi- na. Hij was in het duel tegen Ja pan door een pitch op zijn pols ge raakt en kon niet spelen. Een tegenvaller die in de eerste in ning van het duel tegen Cuba werd opgevolgd door het uitval len van Wladimir Balentien. De tweevoudig homerunkoning van de Japanse competitie verstapte zich en moest zich laten vervan gen. Zonder de twee slagkanonnen kwam Nederland twee keer op voorspong. Maar even zo vaak kwam Cuba in de daaropvolgende slagbeurt op gelijke hoogte, 4-4. De Cubanen leken in de achtste inning het duel te beslissen door twee punten te maken. Maar nu was het Nederland dat veerkracht toonde. Met twee man al uit sloeg Andrelton Simmons een home run. Kalian Sams, met vier wijd op de honken gekomen, profiteer de mee en het was weer gelijk. Derdehonkman Yurendell DeCas- ter maakte dat niet meer mee, want hij moest ook met een been blessure vroegtijdig de strijd sta ken. „Door de blessures voelde ik me verantwoordelijk. Ik moest er nu staan en gelukkig kreeg ik een bal die ik eigenlijk niet kon mis sen", aldus Simmons, de korte- stop van de Atlanta Braves, na af loop. In de negende inning dreigde Cu ba weer te scoren, maar hield clo ser Loek van Mil ze tegen. In de gelijkmakende slagbeurt profiteer de routinier Andruw Jones van een Cubaanse veldfout. Twee hits later had Nederland alle honken in handen en op de verre klap van Sams die wel werd uitgevangen, kon Jones eenvoudig het winnen de punt maken. Meulens noemde de zege de be langrijkste overwinning ooit in de geschiedenis van het Neder landse honkbal. Nog mooier dan de eerste historische zege van Ne derland op Cuba tijdens de Olym pische Spelen van Sydney 2000, waar Meulens als speler de beslis sende klap gaf. En ook mooier dan de winst op Cuba tijdens de finale van het wereldkampioen schap in 2011. Nederland speelt vandaag nog te gen Japan. Inzet is alleen de ein drangschikking in de poule. Beide ploegen zijn al verzekerd van een plek bij de laatste vier. De halve fi nales en finale worden van 17 tot en met 19 maart in San Francisco gespeeld. EINDHOVEN Ruud van Nistelrooij heeft maandagavond bevestigd dat hij met PSV een overeen komst heeft bereikt over een stage bij de club, waar hij jarenlang voetbalde. De vorig jaar met betaald voetbal gestopte oud-spits van PSV heeft een akkoord bereikt met de directie over een proefperiode. „Ik heb al eerder een uitnodiging ge kregen van PSV en ga daar op in", zei Van Nistelrooij maandag. MIDDELBURG Rens Reijnierse is maandaga vond aangesteld als inte rim-voorzitter van VC Vlis singen. Reijnierse is raadslid van de PvdA in Vlissingen en is door het zittende bestuur van de zondag-eersteklasser gevraagd om de honneurs van Henk Kouman, die eer der als voorzitter opstapte, over te nemen. Voor kwar tiermaker Youssif Hamzaoui zit het werk er nu op. MIDDELBURG De driebanders van Dallinga/Frans Bevers begin nen de strijd in de play-offs met een thuiswedstrijd. Op 15 mei ontvangt de Zeeuws-Vlaamse ploeg in Sluiskil Martens Cleaning uit Kapelle. Een dag later is de return in De Vroone in Kapelle. De aanvang is beide dagen 19.00 uur. Inzet is een plaats in de finale. De uitein delijke winnaar mag zich Ne derlands kampioen noemen. VEENDAM SC Veendam zit opnieuw in acute geldzorgen. Een groep investeerders onder leiding van hoofdsponsor Koos Gjal- tema heeft besloten voorals nog geen geld in de noodlij dende eerstedivisionist te steken. „Tijdsdruk, te hoge investering en toekomstige onduidelijkheid vormen de overwegingen om tot dit be- sluit te komen", meldt Veen dam. Gjaltema had in februa ri nog de spelerssalarissen betaald. DINSDAG 12 maart 2013

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27