Bluesfestival 1 r* KNFM begint Weer nominatie voor Oek de Jong 26 CULTUUR Niels van der Laan en Jeroen Woe staan donderdagavond met hun programma Buutvrij in Middelburg. Dagprijs: Maak kans op een set van vier uitgumbare FriXion Clicker pennen! De FriXion Clicker van Pilot Pen is een unieke uitgumbare inktroller. Watje ermee opschrijft, wis je in een handomdraai weer uit. De speciale inkt verdwijnt na melijk door er met de achterkant van de pen overheen te wrij ven. Kijk ook eens op www.pilotpen.nlofwww.frixions.nl AGENDA Win een set uitgumbare FriXion Clickers! O V P BONBONAEG O 1 E D E 1 A E D B 1 S R S 1 VALNNTTTK L K L 1 M 1 E T T O F A O O E MAG 1 EREON G P R NAUWTEOSN Meer puzzelen of weten wie er heeft gewonnen? Ga naar www.kleintjesmarkt.nl en klik op Puzzelsite! Zo doet u mee! Los de prijspuzzel op. Spreek uw oplossing t/m zondag 17 maart in door te bellen naar 0909-5010325 (60 ct. per gesprek). Prijswinnaars krijgen automatisch bericht. Meer agendanieuws vindt u op onze website. Bruinisse Manifestatie Jeugd en Alcohol, Dorpshuis De Vanger, 19.30 uur Middelburg 'De filmkeuze van...' Marie-France Boonstoppel-Lemonsu: 'Va, Vis et De- viens' (2005) van Radu Mihaileanu, Cinema Middelburg, 20.00 uur Middelburg Scapino Ballet Rotterdam met 'Le Chat NoiP, Schouwburg, 20.00 uur Zierikzee Lezing Esther Korf over dementie, Zorgcentrum De Wieken, 19.30 uur. kwadendamme - Het programma voor Bluesfestival Kwadendamme is compleet. Vrijdag 10 mei treden op: T-Bear The Dukes of Rhy thm, Mofo Party Band, Smokin Joe Kubek Bnois King, Big Pete Blues Band en Michael Katon. Za terdag volgen: Sugarboy The Sinners, Ben Poole, Eugene Hide away Bridges, Rachelle Plas, Big Pete Pearson The Gamblers, The Juke Joints, Louis King CC Jerome's Jetsetters, Barry Barnes en Blackberry 'n Mr Boo Hoo. www.bluestown.eu Over meedoen of met door Ali Pankow middelburg - Spelletjes spelen een belangrijke rol in de nieuwe voorstelling van cabaretduo Van der Laan Woe. Maar, hoewel de titel anders doet vermoeden, Ver stoppertje' spelen met wat hen be zighoudt doen deze veelzijdige kleinkunstenaars beslist niet. „Bij ons komt alles voort uit sa men ergens om lachen, samen er gens kwaad over zijn. Vaak wor den de onderwerpen ons door het nieuws ingegeven. We zijn al lebei nieuwsfreaks. Daar komen veel dingen in ons programma uit voort, zonder dat het letterlijk over het nieuws gaat. Maar de voorstelling staat wel in het hier en nu", vertelt Niels van der Laan. De meeste inspiratie putten hij en Jeroen Woe uit de gezamenlij ke autoritten na de voorstellingen door het land. „En dan vooral veel lol hebben. Met niemand kunnen wij zoveel lachen als samen. Dat is altijd weer een bron voor idee ën. Al direct op de Kleinkunstaca demie bleek het vriendschap op het eerste gezicht. Na het eerste programmaatje dat we daar sa men maakten, wisten we meteen: dit is een stuk leuker dan een so lo-optreden." Aanvankelijk manifesteerden de mannen zich als 'Geen Familie'. Sinds hun voorgaande program ma Superlatief kiezen ze voor de ei gen achternamen Van der Laan Woe. „Dat leek ons wel slim, om dat we buiten onze theaterpro gramma's steeds meer dingen gin gen doen, zoals Spijkers met Kop pen, de Oudejaarsshows van Erik van Muiswinkel en de wekelijkse satirische quiz in het programma van Paul de Leeuw. We dachten dat het wel mooi zou zijn als men sen dat kunnen koppelen." Van der Laan constateert dat al die bezigheden wel wat meer me dia-aandacht genereren. „Niet dat we elke week een paar keer aan schuiven in een praatprogramma, maar het helpt wel bij de publici teit. De zalen zitten nu veel voller bij onze voorstellingen." De twee kleinkunstenaars heb ben een eigen stijl ontwikkeld: ca baret met een verhaallijn. Daarin heffen zij niet belerend het vinger tje, maar verpakken zij hun bood schap in scènes en personages. „We spreken het publiek af en toe wel als onszelf aan, maar wat we echt vinden zit heel duidelijk door het verhaal heen verweven. We maken een collage van scè nes, acts en liedjes die langzaam bij elkaar komen en dat ene ver haal gaan vertellen. In Buutvrij is dat ook zo. Het hoofdthema is in hoeverre je wel of niet meedoet met allerlei trends in de samenle ving. Of je wel of niet deelneemt aan de moderne media bijvoor beeld en wat de gevolgen zijn van die beslissing. En natuurlijk moet er heel veel te lachen zijn." Het is niet verwonderlijk dat het tweetal een beroep deed op Erik van Muiswinkel, nadat hun eerde re regisseur Ira Judkovskaja als ar tistiek leider bij Tryater in Fries land was aangesteld. Hun stijl sluit naadloos aan bij de voorstel lingen die Erik van Muiswinkel in die tijd samen met Diederik van Vleuten maakte. „Erik heeft een reagerende rol. Wij schrijven, maken en boetse ren een eerste versie en als die he lemaal staat, komt hij kijken en reageert op wat hij ziet. We wil len van hem horen welke bood schap hij eruit haalt en of het ge lukt is wat we willen overbren gen." Van der Laan schetst dat daar een een heel traject aan voor af gaat. „Tijdens onze autoritten zijn dus heel grappige ideetjes ontstaan. Dat wordt één stapel. Op een gegeven moment gaan we in Amsterdam in een kleine repe titieruimte in De Jordaan zitten en maken we enorme dagen. Dan bedenken we 'waar het over moet gaan' en gaan we schrijven. Dan ontstaat een tweede stapel met briefjes over het thema van de voorstelling. Later gaan we combi neren en kijken waar die stapels samenvallen en in hoeverre de grappige ideeën ondersteunend zijn aan het verhaal dat we willen brengen." Donderdag 14 maart, Schouwburg, Middelburg, 20.00 uur. middelburg - De KNFM-afdeling Zeeland zet een proefproject op om Zeeuwse muzikanten vaker te laten spelen in een harmonieor kest met volledige bezetting. Dit Zeeuws Harmonie Project (ZHP) begint in september en duurt tot medio april 2014. Aanleiding is vooral de dalende animo van jpngeren voor muziek verenigingen. Dat gaat onder meer ten koste van de harmo nieorkesten. „Verenigingen repete ren steeds vaker met een niet-vol- ledige bezetting", zegt Paul den Boer, voorzitter van de werkgroep ZHP. „Tegen de tijd dat ze een concert hebben, moeten ze inle nen bij andere verenigingen." Regionale samenwerking wordt steeds wenselijker. De KNFM geeft met ZHP daartoe een aan zet. Vanaf september zijn er tien repetities, op de zondagochtend op steeds wisselende locaties. In maart en april 2014 volgen drie concerten, onder meer in Vlissin- gen en Dreischor. Het thema is filmmuziek. Als dirigent is Albert John Vervorst aangetrokken. Inschrijven kan tot 14 april. Den Boer hoopt op zestig tot zeventig belangstellenden. Meer informatie: www.infozhp.nl Streep onderstaande woorden door in het diagram. De overgebleven letters vormen de oplossing. AGENDA BETOON BONBON GOLVEN INTRO LIMIET MAGIËR NANTES NAUWTE OKIDO OORLOG PEILER SOFTIE STORT VISKOP WETTIG goes - Na de Gouden Boekenuil is Pier en oceaan, de grote Zeeuw se roman van Oek de Jong, ook ge nomineerd voor de Libris Litera tuur Prijs. De jury maakte giste ren bekend dat Pier en oceaan op de shortlist staat. De andere vijf kandidaten zijn: Esther Gerritsen met Dorst, Arnon Grunberg met De man zonder ziekte, Elvis Peeters met Dinsdag, Christiaan Weijts met Euforie en Tommy Wieringa met Dit zijn de namen. De jury staat onder leiding van Clairy Polak en bestaat verder uit de recensenten Jan Donkers, Edith Koenders en Mark Scha- evers en hoogleraar Lisa Kuitert. Zij lazen 170 romans. Maandag 6 mei wordt de winnaar bekend. Eind februari werd bekend dat Oek de Jong genomineerd is voor de Gouden Boekenuil. Ook voor deze prijs behoren Grunberg en Wieringa tot zijn concurrenten. De anders kanshebbers zijn Peter Terrin met Post mortem en Marja Jeroen Woe (links) en Niels van der Laan in Buutvrij. Het duo treedt donderdagavond met deze voorstelling op in de Schouwburg in Middelburg, foto Jaap Vuijsje met Ons kamp. Op 4 mei Reedijk wordt bekend wie de prijs wint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26