Brooklyn ziet kansen op boulevard Vlissingen 'Stropers actief in Vlissinger staat bij verstek terecht Kop van Schouwen' voor het ontvoeren van kinderen WALCHEREN 23 Ondernemersplein 1/Wj Walcheren DINSDAG 12 MAART 2013 Marcel Löhr (tweede van links), Ranjan Borgs (tweede van rechts), bedrijfsleidster Wenchie Steinhart (rechts) en chefkok Murphy Snijders (links) voor Brooklyn Boulevard op de Vlissingse boule vard. foto Ruben Oreel door Wendy de jong VLISSINGEN - Toen Marcel Löhr, ei genaar van Grand café Brooklyn in Middelburg en strandpaviljoen Brooklyn Beach in Domburg hoor de dat de Bourgondiër op de Vlis singse boulevard ermee wilde stoppen, aarzelde hij geen mo ment. „Die kans kon ik niet laten lopen. Je zit hier op een prachtige locatie waar je zeeschepen van dichtbij voorbij ziet komen en dat is uniek." Brooklyn Boulevard ging 8 februa ri open, slechts twee weken nadat de papieren waren getekend. Het ging snel, omdat er al een draai boek voorhanden was. In maart 20ii nam Löhr Grand café Brooklyn in Middelburg over en in maart 2012 opende hij strandpa viljoen Brooklyn Beach in Dom burg. Als je Brooklyn Boulevard binnen stapt, doet bijna alles nog denken aan de Bourgondiër. Een ingrij pende verbouwing, nieuwe meu bels of een likje verf zijn er niet aan te pas gekomen. Zelfs de chef kok werd 'overgenomen'. Volgens manager Ranjan Borgs zijn de ver nieuwingen terug te vinden in de aankleding van het restaurant en op het terras. De meest ingrijpende veranderin gen zijn terug te vinden op de me nukaart. „Die is veel toegankelij ker geworden", legt Borgs uit. „Je kunt hier nog steeds terecht voor oesters of kreeft, maar tijdens de lunch kun je ook een tosti of een pannenkoek krijgen en in de win ter een kop erwtensoep. We leve ren voor ieder wat wils met kwali tatief goede producten voor een tips: walcheren@pzc.nl redelijke prijs. Met deze aanpak willen we ons richten op een zo breed mogelijk publiek. Gezinnen met kinderen, echtparen, zakelij ke gezelschappen en natuurlijk toeristen." Omdat de twee andere vestigin gen van Brooklyn goed lopen, wordt die succesformule ook toe gepast bij de nieuwe locatie. De menukaart is daarom voor tachtig procent hetzelfde als bij de ande re restaurants en de rest is speci fiek ingevuld per vestiging. Zo staan in Domburg en Vlissingen kreeft en oesters op de kaart; in Middelburg is de keuze in spe- ciaalbieren uitgebreider. Brooklyn Boulevard moet binnen kort ook dienen als trouwlocatie. De vergunningen daarvoor zijn aangevraagd bij de gemeente. Löhr wil die mogelijkheid graag bieden omdat de locatie zich er uitstekend voor leent, maar ook omdat het in het strandpaviljoen in Domburg erg gewild is. En op dat succes kan de nieuwe vesti ging van Brooklyn wellicht voort borduren. Löhr heeft goede verwachtingen voor komend seizoen, maar hij realiseert zich wel dat een deel van het succes zal samenhangen met het weer. Hij heeft er vertrou wen in dat hij iets goeds in han den heeft. „Ons concept werkt goed op twee locaties en tot nu toe zijn de kritieken hier ook lo vend." door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - In de Kop van Schouwen wordt gestroopt. Dat staat volgens de Hoefdiercom missie wel vast. Er zijn op ver schillende plaatsen sleepsporen gevonden die duiden op het ille gaal jagen op damherten. Niet al leen in de duinen, maar ook op het strand. Daarnaast worden er volgens Fred Jaggie van de Hoef diercommissie schoten gehoord op tijdstippen dat er niet gejaagd mag worden. „Dan zou dat natuur lijk een rotje kunnen zijn, maar soms zijn het ook gewoon scho ten. Ja, dat er gestroopt wordt, staat wel 100 procent vast, maar we weten niet in welke hoeveelhe den." Volgens Jaggie is de provincie Zee land hiervan in kennis gesteld. Volgens woordvoerder Ingrid Mar tens was het tot gisteren niet be kend bij de provincie. „Maar met deze signalen wordt het wel tijd voor nader overleg." De provincie wil om tafel met de politie en Staatsbosbeheer. De stroperij is niet nieuw en daar wordt ook altijd op gepatrouil leerd. Vorig jaar nog zijn twee mensen aangehouden met een ge weer op zak. Toen is geen buit ge vonden. door Emile Calon MIDDELBURG - Het is de vraag of een Vlissinger (46) ooit daadwer kelijk in een Nederlandse cel komt te zitten. Officier van justitie W. Suijker- buijk vindt dat de man een on voorwaardelijke celstraf van een jaar moet krijgen. Maar de man is door justitie niet te traceren. Hij is twee jaar geleden verdwenen naar Algerije en sindsdien is hij spoorloos. Hij kreeg destijds van de recht bank zijn paspoort terug om fami liezaken in Algerije te regelen. Ook had hij beloofd dat hij bin nen enkele weken terug zou ke ren. De officier vindt dat de man een celstraf moet krijgen omdat hij in 2009 zijn twee kleine kinderen meenam naar Algerije. Hij was destijds in Nederland van zijn vrouw gescheiden en de kinderen waren aan haar toegewezen. Hij nam ze in de zomervakantie van 2009 eerst mee naar Frankrijk en vervolgens naar zijn geboorte land. Daar hadden ze het niet goed, zo vertelde de officier. Ze spraken de taal niet, kenden niemand en mis ten hun moeder heel erg. Het luk te de moeder echter wel om die kinderen na een half jaar terug te krijgen. De verdachte was gisteren niet overgekomen vanuit Algerije. Om die reden werd zijn strafzaak bij verstek behandeld. Een advocate was ook niet op komen dagen. Volgens de rechtbank heeft ze zich teruggetrokken en heeft de verdachte geen nieuwe advocaat genomen. De officier eiste een cel straf van een jaar tegen de man. Ook vroeg hij aan de rechtbank om bij een veroordeling te bepa len dat de man direct zijn straf moet uitzitten zodra hij in Neder land is getraceerd. Uitspraak 25 maart.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23