Granaat gevonden bij delven graf Ellewoutsdijk Raad ziet niets in wietteelt Orionis ZEP valt af als optie voor bouw van nieuw theater Middelburg kpn 22 WALCHEREN Het Middelburgse college heeft maandag erkend het vertrouwen van de raad te hebben geschonden. Nu 3 maanden korting op Alles-in- één Standaard met Interactieve TV kpa.com kpn winkel 0800 0115 TV-kijken zoals het jou uitkomt met Interactieve TV Overal in huis tv-kijken op je laptop, tablet of smartphone Met een druk op de knop een programma even op pauze zetten Op 2 tv's tegelijk programma's opnemen tot maar liefst 200 uur belooft beterschap College door Theo Ciele MIDDELBURG - Heeft de gemeente raad van Middelburg nog vertrou wen in het college van burgemees ter en wethouders. Die vraag stond maandagavond centraal tijdens de behandeling van het rapport van de Rekenka mer over de gemeentelijke betrok kenheid bij de ontwikkeling van Waterpark Veerse Meer (de uit breiding van camping De Witte Raaf). De gemeente is voor een be drag van 4,9 miljoen euro betrok ken bij de verschillende bouwpro jecten in dit project. Daarbij gaat het om leningen, een garantstel ling en deelname van de gemeen te in een warmtekrachtcentrale. De Rekenkamer stelde vorige maand vast dat het college van B en W de financiële risico's niet goed had afgewogen en dat de ge meenteraad onvoldoende was geïnformeerd. In eerste instantie reageerde het college sterk afwijzend op de con clusies van het Rekenkamerrap port. Later moest het college toe geven dat zij in de informatievoor ziening rond het recreatiepark te kort was geschoten. Namens coalitiepartij Lokale Par tij Middelburg (LPM) zei Piet Kraan dat het college hierdoor 'af breuk aan de lokale democratie' heeft gedaan. Maar voor hem was uiteindelijk de hamvraag of hij nog wel vertrouwen had in verant woordelijk wethouder Chris Sim ons en de rest van het college. Die vraag beantwoordde hij positief. Dat deden ook de drie andere coa litiepartijen. PvdA-fractievoorzit ter Peter de Doelder vond dat de Rekenkamer wel wat rustiger met het rapport had kunnen omgaan. „De Rekenkamer gebruikt wel he le grote woorden", aldus De Doel der. Dat vond de oppositie in het ge heel niet. „Het wordt hoog tijd dat dit college eens gaat luiste ren", zei Krijn Hamelink (Chris tenunie). „Onzorgvuldig en onzakelijk", oordeelde Chris Dekker (SGP). „Het vertrouwen heeft een ernsti ge deuk opgelopen", zei Adrie van 4,9 De gemeente Middelburg loopt voor 4,9 miljoen euro risico in het project Waterpark Veerse Meer in de vorm van leningen, deelnemingen en uitge stelde betalingen voor de grond. 't Westeinde (GroenLinks). Sim ons sprak van een leerproces en zei bij herhaling dat het college de aanbevelingen van de Rekenka mer zal overnemen. Namens de oppositie vond Van 't Westeinde dat Simons 'te laco niek' reageerde. „Wij hadden ver wacht dat het college zou erken nen dat het fouten heeft ge maakt." Na een schorsing besloot de oppo sitie de handelswijze van het col lege te bestraffen met een motie van afkeuring. Een motie van wantrouwen vond men te ver gaan. De oppositie stemde uiteraard voor de motie, maar de coalitie sloot de gelederen. Ook de LPM wees de motie van afkeuring van de hand, ondanks aansporingen van oppositiepartijen. /mnd* door Frank van Cooten ELLEWOUTSDIJK - Bij het delven van een graf op de begraafplaats in Elle woutsdijk is afgelopen woensdag een brisantgranaat aangetroffen. Het explosief is door de Explosie ven Opruimings Dienst (EOD) el ders onschadelijk gemaakt. De vondst van de granaat is pas maan dag bekend geworden. „Veiligheid heeft bij ons uiteraard de hoogste prioriteit, maar de EOD vond het gezien de aard van de granaat niet nodig de omge ving af te zetten en de buurt te in formeren", verklaarde een woord voerder van de gemeente Borsele gisteren. „Voor ons was het heel belangrijk dat de begrafenis kon plaatsvinden. Dat is gelukkig ge lukt." Ellewoutsdijk kreeg op 7 oktober 1944 met een zware luchtaanval te maken. De toren van het dorp werd op 19 oktober '44 kapot ge schoten, waarbij de dorpskerk af brandde. Uiteindelijk werd een derde deel van alle huizen in het dorp verwoest. Deze schermutse lingen en de vondst van de gra naat is voor de gemeente toch geen aanleiding begrafenissen tot nader order te schrappen op het kerkhof van Ellewoutsdijk. „Door de provincie zijn in Zee land een aantal gebieden aangewe zen waar mogelijk nog explosie ven uit de Tweede Wereldoorlog in de grond kunnen zitten. De be graafplaats van Ellewoutdijk hoort daar niet bij. De vondst van de granaat is voor ons daarom geen aanleiding de begraafplaats nader te onderzoeken." Het komt niet vaak voor dat op een begraafplaats bij het delven van een graf een explosief wordt aangetroffen. De grafdelvers dach ten aanvankelijk dat het om een stevige boomwortel ging. Bij ver der graven bleek het dus om een stuk ijzer te gaan van de brisant granaat. Medewerkers van de Explosieven Opruimings Dienst waren snel ter plaatse om het wapentuig vei lig uit te graven en vervolgens op een veilige plek tot ontploffing te brengen. Op een bouwlocatie in Wemeldinge is maandag ook een explosief aangetroffen, vermoede lijk uit de Eerste Wereldoorlog. MIDDELBURG - Een meerderheid van de Middelburgse gemeente raad ziet niets in het idee van de Lokale Partij Middelburg om te onderzoeken of sociale werkvoor ziening Orionis wiet kan gaan te len in opdracht van de gemeente. Een door de LPM aangepast voor stel waarin Orionis als wietteler was geschrapt werd maandag met 15 tegen 14 stemmen verworpen. Aanleiding voor de motie van de LPM is dat in het Regeerakkoord wordt gesproken over 'lokaal maatwerk'. Dat verzoek werd door het college van B en W afge wezen. „Regulering van wietteelt biedt een kans om de achterdeur- problematiek bij coffeeshops op te lossen. De huidige illegale wiet teelt leidt vaak tot onveilige situa ties (brandgevaar) en de gemeen te kan zelf toezicht houden op de kwaliteit van de wiet en het THC-gehalte", stelt de LPM. GroenLinks deed een poging om de raad zich te laten uitspreken voor de vestiging van één coffee shop. Daaraan koppelt de partij een aantal voorwaarden. Eerder besloot de Middelburgse gemeenteraad de zaak tot 2014 te laten rusten. Daarom sprak een groot deel van de raad zijn verba zing uit over het voorstel van GroenLinks. MIDDELBURG - De vier Middelburg se coalitiepartijen hebben maan dagavond alsnog overeenstem ming bereikt over het onderzoek naar de toekomst van de Stads schouwburg. Er worden twee opties bekeken: sloop van de schouwburg en nieuwbouw op dezelfde plaats, en verbouwing van de Stadsschouw burg. In december en januari staakten de stemmen over dit onderwerp. Daardoor kwam de kwestie voor een derde maal aan de orde in de gemeenteraad. Het CDA deed in eerste instantie nog een poging om het onder zoek te beperken tot verbouwing, maar kreeg daarvoor wel de steun van de PvdA, WD en Duurzaam- Rood, maar niet van de LPM, GroenLinks, D66, Christenunie en SGP. Het CDA-voorstel werd met een meerderheid van één stem verworpen. Als tweede beste optie stemde het CDA daarom voor het coalitie- voorstel. Bij het onderzoek wordt uitge gaan van de volgende gegevens: 600 stoelen, een buitenpodium en een budget van 13,8 miljoen eu ro. Het onderzoek mag maximaal 75.000 euro kosten, de helft van het bedrag in het oorspronkelijke voorstel van het college van Burge meester en Wethouders. doet 't gewoon Interactieve TV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22