iMeiW 141516 ;2i%' 'Kraan speelde geen rol bij dodelijk ongeval' Terneuzen moet beter op de bewegwijzering J 20 WALCHEREN *r 4 1 WAARSCHUWINGSBRIEF Veere komt pas na druk provincie in het geweer tegen 'illegaal' gebruik woonerf voor bedrijfsactiviteiten WEGÏËRMEE! 66 Heb je eens een gezond bedrijf met personeel en dan moet dat ook kapot 66 Het is gecompliceerd, we hebben het allemaal nog in onderzoek K C FEESTELIJKE Home Nu gepakt voor wat ik al door Henk Postma SEROOSKERKE - Na jarenlang de an dere kant op te hebben gekeken, komt de gemeente Veere nu plot seling in actie tegen een reeks overtredingen die zouden zijn be gaan door het bedrijf'Om 't Uus Bestratingen' bij Serooskerke. De gemeente beschuldigt eigenaar René de Visser ervan zijn woon plek aan de Wilgenhoekweg 34 te gebruiken voor de bedrijfsactivi teiten, terwijl dit niet is toege staan. Hem wordt ook verweten dat hij langs zijn erf een boomsingel heeft gekapt, zonder vergunning, en dat hij die deels heeft vervan gen door een te hoge muur. De gemeente handelt op aan drang van het provinciebestuur. Dat werd door overbuurman Aad Everaers geattendeerd op de 'ille gale praktijken', nadat zijn klach ten bij de gemeente onbeant woord bleven. Het provinciebe stuur is ook zelf in actie geko men. Het heeft De Visser opgedra gen veertien reclameborden van zijn erf te verwijderen, op straffe van een dwangsom van duizend euro per reclamebord per dag. Bedrijfseigenaar René de Visser is zich van geen kwaad bewust. „Het is me rauw op het dak geval len. Ik word gepakt voor iets wat ik hier al negen jaar doe." Afkom stig uit Oostkapelle vestigde hij zich dertien jaar geleden als hove nier aan de Wilgenhoekweg 34 (een voormalige boerderij langs de oude rijksweg N57). Volgens hem kreeg hij toen van de ge meente te horen dat dit was toege staan. Het was daar toen nog een 'vervallen bedoeninkje'. Hij her stelde het woonhuis met schuren volledig in oude stijl, plantte naar eigen zeggen 2500 boompjes, en is ook nu nog 'continu bezig met de verbetering van de omgeving'. WAART MAART MAART WIJ ZIJWGËËN ■iiriii'iViNii www.eenwereldvolwonen.nl wm m*. m mm Mortiereboulevard 40 Middelburg Wel kapte hij aan de zuidkant van zijn erf vijfenzestig meter boomsingel, zodat zijn erf nu be ter in het zicht ligt voor verkeer vanuit Sint Laurens. Maar die bo men, 'dat stelde niets meer voor, die waren gewoon verrot', is zijn verweer. „Ik heb er nooit bij stilge staan dat je daar vergunning voor zou moeten vragen." Hij verving de bomen deels door een muur, en gebruikt de rest van de erf- scheiding als etalage voor de ver koop van tuintegels. Ook het voor erf, langs de oude rijksweg, richt te hij in als 'showtuin'. „Dat is nu al negen jaar zo", zegt De Visser. Maar nu ineens mag het niet meer, blijkt uit een 'waar schuwingsbrief die hij half fe bruari in de brievenbus kreeg. De gemeente concludeert dat het ge bruik van zijn perceel voor be drijfsactiviteiten in strijd is met de bestemming 'woondoeleinden - voormalig agrarisch bedrijf. De gemeente toont zich hog wel be reid om te bekijken of daar onder zekere voorwaarden een mouw aan kan worden gepast. Mocht dit niet mogelijk blijken, dan zal de gemeente een termijn stellen waarbinnen 'de bedrijfsmatige ac tiviteiten' moeten zijn beëindigd. De Visser vreest het ergste. „Het ene na het andere bedrijf gaat fail liet. Dan heb je eens een gezond bedrijf, met twee man vast en twee man parttime personeel, en dan moet dat ook kapot." Hij benadrukt dat hij als hove nier/grondwerker en uitvoerder van tuinbestratingswerkzaamhe- den nooit eerder het signaal kreeg René de Visser De gemeente beschouwt 'Om 't Uus' nu ineens als 'illegaal'. Eigenaar René de Visser moet sowieso 65 meter ge kapte boomsingel herplanten, een muur (linksonder) verlagen en reclameborden weghalen, foto's Ruben Oreel dat hij wetten of regels overtrad. „Al die jaren heb ik ook voor de gemeente gewerkt, en mensen van de sociale dienst in dienst ge had. Huren die dan illegale bedrij ven in?" Na de waarschuwingsbrief ging De Visser, op uitnodiging van de gemeente, meteen in gesprek met vertegenwoordigers van de ge meentelijke diensten. Maar die hebben nu alweer een hele tijd niets van zich laten horen. De ge meente eist in ieder geval dat hij de bomen herplant en de muur te rugbrengt met 50 centimeter tot een meter hoogte. De provincie eist dat hij een aantal reclamebor den weghaalt en de rest vervangt door kleinere exemplaren. Daarte gen is hij in beroep gegaan. Als hij er niet onderuit kan, wil De Visser heus wel wat aan zijn recla meborden doen. En die bomen had hij 'al lang kunnen terugplan- ten'. „Maar ik vrees dat dat het be gin van het einde is, zolang ik niet weet of ik hier met mijn be drijf verder kan." De gemeente Veere kan daar nog niet op ingaan. „Het is gecompli ceerd", bevestigt de woordvoerder Gemeente Veere van de gemeente, „We hebben het nu allemaal nog in onder zoek." Voor overbuurman Aad Everaers gaat dat alles lang niet ver genoeg. Hij verwijt de gemeente jaren lang nalatig te zijn geweest, en ook nu nog steeds met twee ma ten te meten. Volgens hem wordt De Visser 'met zijn illegale praktij ken' aanzienlijk coulanter beje gend dan andere inwoners bij het begaan van aanzienlijk geringere overtredingen. Hij legt de kwestie binnenkort voor aan de Zeeuwse ombudsman, ondersteund met een tweehonderd pagina's dik dossier, en zint op mogelijkheden om de straf- of bestuursrechter in te schakelen. door Henk Postma OOST-SOUBURG - De oorzaak van het dodelijk bedrijfsongeval, afge lopen woensdag bij een renovatie project in Oost-Souburg, is nog niet officieel vastgesteld. Het be drijf Verwijs Verhuur uit Ooster- land, dat de hijskraan leverde die bij het project werd gebruikt, heeft daar last van, en met name ook de kraanmachinist. Ze wor den in de publiciteit met het on geluk in verband gebracht, hoe wel ze er volgens directeur Marco Verwijs niet bij betrokken waren. Bij het ongeluk overleed de chauf feur van de vrachtauto waarmee zware kozijnen waren aange voerd, toen hij onder de kozijnen terecht kwam. Omstanders meen den te weten dat de kozijnen los raakten uit de hijsband van de kraan. Maar volgens Verwijs klopt dat niet. Volgens hem vielen de kozijnen naar beneden bij het los maken van een spanband waar mee ze op de vrachtauto waren vastgemaakt. De kraanmachinist zou daarna hulp hebben geboden door de kozijnen omhoog te hij sen. De Arbeidsinspectie ver wacht dat het onderzoek nog ge ruime tijd vergt, mede omdat ge- tuigeverklaringen 'niet geheel eensluidend' zijn. door Wout Bareman TERNEUZEN - De aanduiding van Terneuzen op wegwijzers in Neder land en België moet beter. Burge meester en wethouders zijn dat met fractievoorzitter Giel van Boom van TOP/GB eens. Die vindt dat met een goede aan duiding ook een stukje 'Terneu- zen-promotie' wordt bedreven. Het college heeft inmiddels brie ven verstuurd aan Rijkswater staat, waterschap Scheldestromen en de provincie voor een betere aanduiding op de borden langs de A58 op Zuid-Beveland. Daar staat nu alleen 'Terneuzen TOL', zon der vermelding van het aantal ki lometers. „Onbekenden en toeris ten verdienen te weten dat Ter neuzen zich daar op een steen worp afstand bevindt. Het vermel den van de afstand zal ongetwij feld verhelderend werken." Een soortgelijke brief is verzon den aan het Agentschap Wegen en Verkeer in Oost-Vlaanderen. Daar staat op de borden wel Mid delburg vermeld, maar Terneuzen niet. Tien jaar geleden bij de inge bruikname van de Westerschelde- tunnel heeft de gemeente Terneu zen al eens een vergelijkbaar ver zoek ingediend. VI Ec w ee Pi de D. sti ge Wi st< ge D< or ge be D« to-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 20