i 1/ Druk op kerk steeds groter Haven in Zicht o Anouks Birds t 9 Economische Impuls Zeeland behaalt met vijftien nieuwe bedrijven in 2012 beste score uit haar historie. Dijksma bezoekt Hedwigepolder 'fk Winters 1° Internationale top buigt zich over het leraarschap Racoon bestaat vijftien jaar en dat laten ze niet ongemerkt voorbijgaan zeeland seaports Zie in deze krant: DE STELLING UW MENING 430 reacties Ik voel me steeds onveiliger Word ook abonnee! 16 CULTUUR DINSDAG 12 maart 2013 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT editie: Walcheren 255e jaargang nr. 60 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 VERDIEPING Vierhonderd banen erbij door Frank Balkenende MIDDELBURG - Vijftien bedrijven met ruim vierhonderd banen. Dat is de oogst van de Zeeuwse ont wikkelingsmaatschappij Economi sche Impuls Zeeland in 2012. Im puls bestaat sinds 2008 en lijkt nu echt op stoom te komen. In 2011 begeleidde de ontwikkelingsmaat schappij de komst van elf bedrij ven. Samen zijn die goed voor 340 directe banen. Een jaar eerder waren het acht bedrijven met in totaal 86 banen en een gezamenlij ke investering van 3 miljoen euro. Als aanjager van de Zeeuwse eco nomie begint Impuls dus steeds meer vruchten af te werpen. Het zijn 'lichtpuntjes' in tijden waar in het faillissementen regent. „Het is niet allemaal kommer en kwel. Er zijn ook bedrijven die zich in Zeeland vestigen en voor werkgelegenheid zorgen, zolang je actief acquireert", zegt direc teur Dick ten Voorde. De bedrij ven die Impuls Zeeland heeft bin nengehaald, zijn deels innovatie ve en deels gewone bedrijven. Ze komen bijna allemaal uit Neder land. Eentje komt uit België. Ze kiezen voor Zeeland omdat daar een afzetmarkt is. Ook de strategi sche ligging - poort naar Europa - is soms een doorslaggevende ves tigingsfactor. Voor 'groene' bedrij ven speelt mee dat Zeeland een koppositie inneemt als het gaat om vergroening van de (chemi sche) industrie en de agrofoodsec- tor. Een grote klapper vormt PostNL, dat in Goes het nieuwe overkoepe lende Zeeuwse pakketsorteer- en distributiecentrum bouwt. De ves tiging levert ruim 250 banen op. Een bijzondere nieuwkomer is Al gae Biotech, een dochter van Feye- Con BV uit Weesp, dat in Zee land een bioraffinaderij (locatie is nog niet bekendgemaakt) wil op zetten waar algenolie wordt ge maakt. HULST - Grondeigenaar Gery De Cloedt (r) geeft uitleg aan staatssecretaris Sharon Dijksma van Economische Za ken (I). Ze heeft begrip voor de mensen die tegen ontpol- dering zijn, maar de Hedwigepolder gaat onder water. foto Camile Schelstraete pagina 18 en 19: Mijn toekomst komt onder water; Commentaar door Francine Wildenborg en Cyril Rosman DEN HAAG - De druk op de Rooms- Katholieke Kerk om ruimhartiger om te gaan met het betalen van schadevergoedingen aan slachtof fers van misbruik en geweld in de kerk wordt steeds groter. De kerk houdt die betalingen nog af. De commissie-Deetman publi ceerde gisteren haar onderzoek naar seksueel misbruik van en ge weld tegen meisjes in de katholie ke kerk. Deetman adviseert de kerk ook meisjes die niet zijn mis bruikt, maar wel te maken heb ben gehad met geweld in tehui zen of internaten schadeloos te stellen. Vaak werd dat geweld ge pleegd door nonnen en zusters. Slachtofferorganisaties vragen al lang om schadevergoeding. Nu ko men alleen mannen en vrouwen die seksueel zijn misbruikt in aan merking voor compensatie. Deet man: „Hoewel we geen bewijzen hebben gevonden voor het ge weld, moeten we de klachten se rieus nemen." pagina 2 en 3: Afstandelijk en kil 1 l.v.m. Biddag zijn wij woensdag 13 maart: de hele dag gesloten. 1 WOONWINKELS Woonideeën voor iedereen! Goei 5 Koudekerke Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl HILVERSUM - Anouk presenteerde maandag officieel het nummer Birds, waarmee ze op 14 mei Ne derland vertegenwoordigt tijdens het Eurovisiesongfestival in het Zweedse Malmö. pagina 5: Optimisme na presen tatie nummer Anouk Anouk gaat het Songfestival winnen Reageer op pzc.nl EENS ONEENS Ga naar www.pzc.nl/abonneren 71 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1