'Inwoner Tholen (25) ging telkens te ver* 'Steenhuijsfamilie' is diep geschokt door dood van 54-jarige vrouw berco op"merk"elijke collectie 18 ZEELAND Straf eej? HEDWIGEPOLDER Anti-ontpolderaars peperen het staatssecretaris Dijksma in: beslis nooit over de hoofden van mensen. DINSDAG ffl 'Willen we meedenken of willen we niet meedenken. Dat is de vraag. De raad moet dat bepalen.' een uitgebreide combinatiemode op kleur en op merk gepresenteerd FRANKWALDER, GERRY WEBER, TAIFUN, OLSEN, MAC, ZERRES en nog vele andere Marleen Blommaert Iedere keer als je denkt dat je het dieptepunt van wan smaak wel hebt gehad is er een tv-programma dat met een bepaalde shockfactor opnieuw probeert de god van de kijkcijfers te behagen. Soms lees ik erover. Inderdaad, ik be dank meestal voor kijken. Wat ik dan lees lijkt me zo onwaar schijnlijk, dat ik steevast denk dat het een grap is om iets dui delijk te maken. Zoiets als de grote orgaandonatieshow des tijds. Maar helaas, dat was een malig. Al snel blijkt het dan toch een nieuw zogenaamd for mat te betreffen. De volstrekte debiliteit van dat soort pro gramma's en de toenemende schreeuwerigheid der reclame maken dat ik steeds vaker de stilte verkies of een dvd koop. Ik prijs de dag dat er niet langer zenders zullen zijn, maar slechts programma's waar ik, als dat nodig is voor betaal, als me de meuk en het ge schreeuw dan maar bespaard blijft De bedenkers van en de acteurs in de Zalandoreclame mogen van mij in de isoleer. Vo lumeknop op 100 en een week- lang hun eigen reclame op re- peat. Klaar, afgelopen, snelrecht heet zoiets of gerechtigheid zo u wilt. Niets lijkt te gek te zijn voor de ze tijd. Maar uiteindelijk is er ie mand opgestaan die de reclame jongens bij de STER zover heeft gekregen, dat ze hun wenkbrau wen fronsten. Ton Schröer van de mosterd uit Zierikzee. Hij heeft op een veiling voor Se rious Request reclamezendtijd bij de STER gekocht. Hij kwam met het idee om het beeld der tig seconden op zwart te laten gaan. Het sloeg in als een bom, kon dit wel? Dit was natuurlijk pas een echte provocatie, een slag in het gezicht van iedere bevolkingsgroep. Maar de recla memensjes zouden geen recla memensjes zijn als ze het ver volgens niet als een unieke commercial gaan verkopen. Het ingehuurde reclamebureau was enthousiast en heeft de spot op genomen, met kap op de lens natuurlijk. Vanavond te zien of niet, het is maar hoe u het ziet. Als we van Tons mosterd nou eens een imperium gaan ma ken? Wat zou er dan nog meer op zwart kunnen, vraag ik me blij af. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns middelburg - Telkens ging een in woner van Tholen (25) te ver, zo stelde officier van justitie W. Suij- kerbuijk maandag. Hij citeerde een jonge vrouw die aangaf dat ze hem op seksueel gebied uiteindelijk maar liet begaan want ze zat alleen met hem in de auto, op een afgele gen en eenzame plek en wist niet wat er zou gebeuren als ze hem zou blijven afwijzen. De verdachte stond maandag te recht voor verkrachting. Eerst ach ter gesloten deuren omdat hij de eerste misdrijven pleegde voor hij achttien was. Maar na zijn acht tiende verjaardag zou hij door zijn gegaan bij twee jonge in woonsters van zijn geboorte streek. Hij kreeg een relatie met hen en vervolgens deed hij din gen met hen die ze niet wilden. En die zaken behandelde de Mid delburgse rechtbank in aanwezig- Mijn toekomst komt onder water door Jeffrey Kutterink nieuw namen - Zijn vader is ook onteigend. Nu is hij zelf aan de beurt. „Ik ben net bezig een toe komst op te bouwen. En nu wordt die onder water gezet." Het verhaal van Raf van Broeck, een jonge boer in de Hedwigepol der, komt hard aan. Staatssecreta ris Sharon Dijksma luistert aan dachtig. Aan tafel in een zaaltje van bezoekerscentrum Saeftinghe kijkt ze de betrokkenen recht in de ogen. „Ontpolderen leidt tot niets", verzekert Jaap Geleijnse van de Levende Delta. „Slim stor ten biedt soelaas, net als buiten dijks natuurherstel." Onder water zetten van goede landbouwgrond is in de toekomst geen begaanbare weg, onder streept Marten Hemminga van het Zeeuwse Landschap. „Ook al is het wetenschappelijk de beste keus. We moeten creatieve manie ren vinden om de natuur te her stellen." Dat is uit het hart gegre pen van Magda de Feijter van Red onze Polders. „Dit besluit doet pijn. Ontpolderen is de grootste onzin. Het is decadent en geld in het water gooien." Dijksma erkent dat er 'vervelende dingen zijn gebeurd. „Maar ik kan die niet herstellen. U blijft tegen. Dat accepteer en begrijp ik. Ik hoop dat u begrijpt dat ik stappen moet zetten. Er moeten nog veel besluiten worden genomen. De Hedwige moet goede en mooie natuur worden. We kunnen hel pen bij het zoeken naar nieuwe gronden voor boeren. Als we sa men oplopen, kunnen we nog wel wat met elkaar." Na goed een uur stapt Dijksma in de auto, op weg naar Hulst, waar ze een gesprek heeft met de ge meenteraad. „Ik heb respect dat ze de moed neemt om naar hier te komen", kijkt Magda de Feijter heid van publiek en pers. Opval lend genoeg vertelde de verdachte dat hij wist dat hij dingen deed die hij van zijn geloof niet mocht. Hij sprak daar ook over met zijn 'vriendin' maar handelde vervol gens niet naar de richtlijnen. Nu hij wat ouder is, zo vertelde hij de rechtbank, houdt hij zich meer be zig met geloof en probeert hij de richtlijnen beter na te komen. Advocate V. Serrarens bracht naar voren dat het onderzoek naar de verdachte was begonnen omdat een familielid vermoedde dat hij ontucht had gepleegd met een driejarig meisje. „Daar bleek niets van te kloppen." Maar door alle commotie rondom dat onderzoek legden zijn 'vriendinnen' wel ver klaringen af. Ze pleitte voor vrij spraak omdat er geen sprake was van gedwongen seks. Suijkerbuijk eiste een werkstraf van 240 uur en drie maanden voorwaardelijk. Staatssecretaris Dijksma in gesprek met betrokkenen Hedwigepolder. foto Camile Schelstrate terug op de voor haar 'bijzondere bijeenkomst'. Een kwartier rijden verderop zit de raadzaal van Hulst tjokvol. Het is voor het eerst dat een lid van het kabinet met het gemeentebe stuur praat. Dat wordt alom ge waardeerd, ook al laten alle frac ties weten tegen ontpoldering te zijn. Ze vuren een reeks kritische vragen op Dijksma af. „Ik vind het onplezierig om een oordeel te geven over mijn voorgangers. Dat doe ik dus niet. Maar het feit dat ik hier ben zegt genoeg." Burgemeester Jan Frans Mulder van Hulst kan niet inschatten of de raad 'het aanbod tot een ge sprek' oppakt. „Willen we mee denken of willen we niet meeden ken. Dat is de vraag. De raad moet nu bepalen of hij daarop ingaat." De fractie van Groot Hontenisse voelt er niet veel voor, zegt fractie voorzitter Luc Mangnus. „Ontpol deren is zinloos en het is geldver spilling. Dan is het moeilijk een handschoen op te pakken." Gedeputeerde Carla Schönknecht vindt dat Dijksma een 'helder ver haal heeft verteld'. „Ze heeft res pect en begrip uitgesproken voor het standpunt van de mensen die tegen ontpolderen zijn. Ik denk dat dat heel belangrijk is." En Hedwige-eigenaar Gery de Cloedt? „Die was, is en blijft te gen", zegt zijn juridisch-adviseur Hans Mieras. „Het was een goed gesprek met» de staatssecretaris. De Cloedt zal niet meewerken met onteigenen en alle middelen inzetten om het tegen te gaan. De Cloedt heeft Dijksma laten zien wat voor bende het is in de Pros- perpolder en hoe mooi de Hedwi ge is. Het aanbod om in gesprek te blijven nemen we aan." door Annemarie Zevenbergen vlissingen - De bewoners van de Vlissingse Steenhuijsflat noemen zichzelf gekscherend de 'Steenhuijs familie' zegt beheerder Jaap Theu- ne maandagochtend. In de flat trof fen agenten zondagmiddag het le venloze lichaam van een 54-jarige bewoonster en haar zwaargewon de echtgenoot (53) aan. Theune: „We zijn een hechte ge meenschap en dit is een heel gro te schok voor ons. Ze was een lie ve vrouw en haar man is een ge zellige, lieve jongen. Wij zitten als het lekker weer is, allemaal lek ker bijelkaar in onze tuinstoeltjes achter de flat. Zij zaten er ook al tijd bij. We kennen ze als rustige, gezellige mensen. We hebben nooit iets gemerkt van ruzies of problemen. Alleen zondagoch tend heb ik een bons gehoord. Ik dacht toen dat zij haar meubeltjes aan het verzetten was. Dat doet ze vaak. Alle bewoners hebben die bons ook gehoord. Alsof er iets gevallen was. 's Middags was er ook geluid, het leek toen alsof er ergens iets tegenaan viel. Maar ja, of dat daar was? De flat is zo ge horig, als iemand boort weet je ook niet waar het vandaan komt." Theune is een jaar of tien beheer der van de flat. „Ik heb maandag nog met de broer van de vrouw gesproken. Het stel had twee ko nijntjes in de flat, ik wilde weten of die er nog zitten. Ik doe nu wel de post. Maar ook de broer weet nog van niets." „Wat mij verbaast, is dat niemand de bewoners heeft gewezen op slachtofferhulp. Ik ben maandag langs de appartementen gegaan en acht hebben daar toch behoef te aan. Het is nogal iets wat hier gebeurd is." Theune vierde maan dag zijn 76-ste verjaardag. „Dit is natuurlijk een verjaarscadeautje waar echt niemand op zit te wach ten. Triest, heel triest." lange vorststraat goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 18