Sectie op lichaam dode vrouw Viissings drama ZEELAND Onderdelen van Engels vliegtuig in Waterdunen almanak Griep Nog net op tijd Hoe groot is het 'probleem' gameverslaving En nu wordt mijn toekomst onder water gezet. PLASTERK OPENT DE STATIE IN SAS VAN CENT GEZOND ZEELAND 'Boze buurman' zit weer vast HEINKENSZAND - De 42-jarige man die bewoners van de Spreeu wehof in Heinkenszand al tijden de stuipen op het lijf jaagt, zit weer achter gesloten deuren. „De officier van justitie heeft ac tie ondernomen", zegt burge meester Jaap Gelok van de ge meente Borsele. Waar Gelok voor vreesde, is gebeurd. De buurt heeft het recht in eigen hand ge nomen sinds de rechter-commis- saris vorige week woensdag be sloot dat de man weer naar huis mocht. Hij was een week eerder opgepakt omdat hij met een bijl liep te zwaaien en daarmee in beukte op de voordeur van buurt genoten. Inmiddels is een stoeptegel door zijn raam gegooid en de man is aangereden. Een verdachte van de ze aanrijding is aangehouden om dat er vermoedelijk opzet in het spel is. „Ik kan dit natuurlijk niet goed praten", zegt Gelok. „Je moet geen stenen door ruiten gooien. Maar ik was bang dat dit zou gaan gebeuren. Kijk, de bewoners van dit hofje hebben al zo lang last van de stress van die man. De huurbeschermingswet gaat heel ver, maar omwonenden zeggen ook recht te hebben op woonge not." Het alternatiefis volgens Ge lok dat de man in behandeling gaat. „Maar ik kan hem niet dwin gen een hulpverleningstraject in te gaan. Ik vind het heel verve lend dat de middelen van een bur gemeester beperkt zijn. Maar alle middelen die we hebben zet ik in. Als het moet pak ik door. Ik wil niet hebben dat ik mezelf later verwijten kan maken." Woord voerster Martine Pilaar van het Openbaar Ministerie kon maan dag ook niet veel vertellen. „Het gaat om privacygevoelige informa tie. Dan is het heel lastig antwoor den te geven." De bewoners die vorige week in een hotel of bij fa milie verbleven, zijn inmiddels weer thuis. Vandaag dient in Mid delburg een kort geding, aange spannen door woningcorporatie R&B. De corporatie wil de man de woning uit hebben. DINSDAG 12 maart 2013 door Annemarie Zevenbergen VLISSINGEN - Het Nederlands Foren sisch Instituut in Rijswijk verricht vandaag sectie op het lichaam van de 54-jarige vrouw die zondagmid dag dood werd aangetroffen in de Steenhuijsflat in Vlissingen. De politie, gewaarschuwd door een familielid van het slachtoffer, vond daar eveneens de zwaarge wonde echtgenoot (53) van het slachtoffer. De man ligt nog op de intensivecareafdeling van het Goe- se ziekenhuis. Hij staat sinds zon dagavond onder politiebewaking. De politie wilde de man aanvan kelijk maandag verhoren, maar dat is niet gebeurd. Politiewoord voerder Henk Snepvangers: „Ik weet niet wanneer dat wel kan, de man ligt niet voor niets op de IC." De politie wil de man verho ren om meer duidelijkheid te krij gen over de toedracht van het dra ma. Ze gaf zondag al aan 'een sterk vermoeden van een familie drama' te hebben. Het sporenon derzoek in de woning ging maan dag door. De technische recher che begon daar zondag al aan. De politie kon maandag nog niet zeg gen wanneer dat is afgerond. pagina 18; 'Steenhuijsfamilie' geschokt GROEDE - Bij het munitieonder- zoek in het toekomstige natuur- en recreatiegebied Waterdunen nabij Groede zijn vliegtuigdelen gevonden van een gecrasht toe stel uit de Tweede Wereldoorlog. Het gaat om de motor, een propel ler en wat losse onderdelen van een Engels vliegtuig. Een senior OCE-deskundige (Op sporen Conventionele Explosie ven) is betrokken bij het munitie- onderzoek. De Engelse piloten zijn bij de crash om het leven gekomen en liggen begraven in Bergen op Zoom. Er zijn nog enkele beende ren gevonden, die zijn meegege ven met de dienst voor identifica tie en herbegraving. Uit nader on derzoek moet blijken of het om beenderen van deze piloten gaat. Tip? redactie@pzc.nl De een na de ander werd de afgelo pen weken geveld door de griep. De epidemie is bovendien zo hardnek kig dat die wekenlang doorzeurt. Ook het Middelburgse stel viel er aan ten prooi. En goed ook! Ontsto ken ogen, snotneuzen, pijnlijke spie ren en gewrichten, matige eetlust, hoofdpijn, het hele scala aan symp tomen trok voorbij. Tot overmaat van ramp raakte zij ook nog eens haar stem kwijt. Afge zien van wat gepiep en gehijg kon ze geen geluid meer voortbrengen. Ze vond het dan ook helemaal niet leuk dat haar echtgenoot vervolgens oorpijn kreeg en bij alles wat ze pro beerde uit te brengen terugriep: „Wat zeg je?" Ballonnen kiezen het luchtruim, naar België. André van Opdorp, directeur van school De Sasse Vaart, loopt snel De Statie binnen. Hij is zéér tevreden. De Statie kostte ook al met al ruim tien miljoen euro. „Gelukkig is voor ons mooi op tijd besloten dit neer te zetten. Dat was nu (met de crisis) wel lastiger geweest." foto Mark Neelemans SAS VAN GENT - Het sneeuwt maandagmiddag en ieder een wil naar binnen bij het nieuwe multifunctioneel cen trum De Statie in Sas van Gent. De officiële opening moet nog wel even plaatsvinden. Minister Ronald Plasterk is ten slotte niet voor niets naar Sas van Gent gekomen. „Laten we het kort houden", toont hij begrip. „Eén, twee, drie."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17