Gemengde gevoelens bij Martens Cleaning na bereiken play-offs Sonja de Feiter is met de merrie Averelle klaar voor het NK Succesvol NK in Laax voor snowboarders Boardteam Terneuzen 14 SPORT OPEN ZK TAEKWONDO Middelburger kan niet overtuigen op het open Zeeuws kampioenschap taekwondo. Slechte generale voor Cheung door Joop van den Oudenhoven KAPELLE - Bij het driebandenteam van Martens Cleaning streden vreugde en teleurstelling zondag om voorrang. Er heerste euforie over het bereiken van de play-offs in de eredivisie, maar tegelijkertijd werd duidelijk dat de club op zoek moet naar een nieuwe speellocatie. De exploitante van De Vroone, josé van Rijsbergen, deelde het be stuur van de stichting Biljarten In Zeeland (BIZ) mee dat er met in gang van volgend seizoen geeh plaats meer is voor het biljarten in Kapelle. „Twee jaar geleden was het biljar ten een welkome aanvulling op onze bezetting. Maar door de enorme groei in die bezetting is het biljarten nu een logistiek pro bleem geworden. We moeten de zaal telkens ombouwen. We von den het een mooie ervaring, maar het houdt hier op. Ook het stop pen van de hoofdsponsor speelt mee in deze overweging." Het betekent een nieuwe tik voor het bestuur van BIZ. Eerder werd dus al bekend dat de hoofdspon sor ermee stopt. Voorzitter Jaap van Wieringen zit echter niet bij de pakken neer. „Het is jammer dat het zo gelopen is, maar wij vinden niet dat BIZ, de hoofds ponsor of de spelers kunnen wor den nagewezen voor deze gang van zaken. We zijn al in gesprek met kandidaatsponsoren en zaal- houders) en hopen met dit team in een andere accommodatie door te gaan." „Wij vinden het heel spijtig", zei speler Martin Spoormans zondag. „We hadden het goed naar onze zin hier. We willen als team graag verder en hopen dat het bestuur erin slaagt dat voor elkaar te krij gen." De kater werd dit weekeinde enigszins weggespoeld door de goede prestaties in de eredivisie. Martens Cleaning won zaterdag met ruime cijfers (8-0} van Post Luchtkanalen en zondag behaalde de ploeg een gelijkspel tegen TO- W.nl/MCR. Het resultaat was een vierde plaats in de eindstand, hetgeen plaatsing voor de play-offs betekende. Kay de Zwart speelde zondag Ri chard Bitalis van de tafel en na de pauze won Dick Jaspers, voor een volle zaal, gedecideerd van Eddy Merckx. Dat Ai Biljarts de naaste concurrent gelijkspeelde, was van geen belang meer omdat de ploeg uit Kapelle zich op eigen kracht als vierde plaatste. Dat betekent dat in elk geval één Zeeuws team de finale om de Ne derlandse titel zal spelen. Dallinga/Frans Bevers eindigde op de eerste plaats en is in de play-offs nu de opponent van Mar tens Cleaning. Beide ploegen tref fen elkaar in een thuis- en uitwed strijd. Het thuisduel wordt nog wel in De Vroone in Kapelle ge speeld. Dallinga/Frans Bevers won zater dag met 8-0 van V.d Broek Biljarts/Hanbat en zondag met 6-2 van Van Wanrooij Transport in Oosterhout. Dat leverde de Zeeuws-Vlaamse formatie de eer ste plaats in de eindrangschikking op. Alleen Jean Paul de Bruijn liet zondag een steekje vallen, maar won zaterdag met precies 2.000 gemiddeld. Teamcaptain Jan Kikken was erg in zijn nopjes met de ontwikkelin gen van de laatste spfeeldag. „We hebben steeds* gehoopt eerste te worden en dan tegen Martens te spelen. Toen we de opstelling van de Kapelse ploeg (zonder Spoor mans en Van Erp) zagen, dachten we dat die geen play-offs wilden, maar die jongens hebben ons aan genaam verrast. Onze wens is ver hoord. Dat is mooi voor het biljar ten in Zeeland." Voor het team van 's Lands Welva ren eindigde het seizoen met een dubbel gevoel. De ploeg handhaaf de zich in de eredivisie, maar boekte dit weekeinde wisselende resultaten. Zaterdag werd het ge lijk tegen Dekker Keukens en zon dag werd met 5-3-verloren van v.d. Broek. door Mitchell Minnaard MIDDELBURG - Hong Wai Cheung kwam zondag niet verder dan een vierde plaats op het open Zeeuws kampioenschap taekwondo in Middelburg. Vooraf werd er veel van de 24-jarige taekwondoka uit de nationale selectie verwacht, maar hij kon de verwachtingen niet waarmaken. Het verliep voor Cheung zondag niet volgens de planning. De Mid delburger had verwacht dat hij in zijn klasse mannen senioren A pas in de namiddag in actie zou moeten komen. „Maar toen werd er om half elf's ochtends opeens mijn naam omgeroepen", blikte de sporter van de organiserende vereniging Taekwondo Middel burg na afloop terug. „Dat had hij zelf kunnen weten", counterde zijn coach en organisa tor van de elfde editie van de open Zeeuws kampioenschappen, Nanne Boonstra. „De planning was vooraf al lang bekend. Hong Wai was de jeugd aan het coachen, maar hij was daar zo fa natiek mee bezig dat hij even ver gat dat hij zeifin actie moest ko men." Zonder enige voorbereiding be gon Cheung aan zijn partij in de tuis. „Dat is een tak van de vechtsport waarbij het vooral gaat om de techniek", aldus de 24-jari ge taekwondoka. „Je geeft als het ware een demonstratie. Het is de bedoeling dat je de techniek op een zo mooi mogelijke manier uit voert." Het gebrek aan voorbereiding brak hem uiteindelijk op. „Mijn eerste partij wist ik nog te win nen, omdat ik nogal wat druk op mezelf had gelegd. Daarna viel die druk wat weg en eindigde ik op een teleurstellende vierde plaats." Toch is de in Hongkong geboren Cheung een van de betere Neder landers in zijn categorie en sport. Eind december werd de Middel burger geselecteerd voor de natio nale selectie. Daarmee bereidt hij zich momenteel voor op het EK taekwondo, dat over twee maan den in Zweden wordt gehouden. „Ik train drie keer in de week voor dat evenement." Veel verwachtingen heeft de stu dent middenkader engineering voorafgaande aan het Europees Nina Meppelder en Jeremy Dijks tra uit Middelburg vielen zondag tijdens het open Zeeuws kam pioenschap in de prijzen. Dijkstra van vereniging Konguryo uit Krim pen aan de Lek, won het onder deel tuis bij de mannen -78 kilo gram. Meppelder van Taekwondo Mid delburg bleek bij de vrouwen bij kampioenschap niet. „Ik ga nu iiiet zeggen: 'Ik word daar wel eventjes eerste'. De lat wordt na tuurlijk wel steeds hoger gelegd en ik heb nog een hoop verbeter- punten, maar ik vind het al een eer dat ik er aan deel mag ne men."* Een aantal verbeterpunten werd hem tijdens zijn wedstrijd door zijn coach en clubgenoten langs de kant toegeschreeuwd. „Taek wondo is grotendeels een in dividuele sport, maar je kunt het toch echt niet alleen", zei Boon stra na afloop van het toernooi. De coach is trots op de uitver kiezing van zijn pupil. „Dat is een opsteker voor onze vereni ging. Onze manier van opleiden en samenwerken blijkt te wer ken." Als Cheung zelf niet op de mat stond, was hij er langs een van de vijf'velden' in sporthal De Kruit- molen te vinden als coach van de jeugd. „Anderhalfjaar geleden ben ik begonnen met het trainen geven aan jonge gasten. Zelf beoe fen ik de sport al zo'n tien jaar, dus ik weet er best wel wat vanaf. Als je elkaar constant feedback geeft, leer je van elkaar. Dat is het leuke aan deze sport." het onderdeel sparring +68 kilo gram beter dan haar concurren ten. Clubgenoot Raven Struijk eindig de driemaal op een tweede plaats: samen met Aernout Rijken bij het pre-arranged sparren, individueel bij tuis en sparring. Dennis van de Bovenkamp (Middelburg) werd tweede bij het springen. MEPPELDER EN DIJKSTRA ZEEUWSE KAMPIOENEN LAAX - De afvaardiging van het Boardteam Skidöme Terneuzen be leefde een succesvol Nederlands kampioenschap in het Zwitserse Laax. Leden van de Zeeuws-Vlaam- se formatie veroverden twee natio nale titels. Dit lukten Nikki Krijgsman en Jo- chem Bekker op het onderdeel boardercross bij de jeugd. Erik Bas- tiaansen, voormalig lid van het Boardteam Skidöme Terneuzen, maar tegenwoordig deel uitma kend van het Nederlandse rookie- team, won goud op de slopestyle bij de rookies. Bastiaansen was in zijn categorie eveneens goed voor zilver op de onderdelen big-air en halfpipe. Mikai Markusse won zilver bij de jeugd op de halfpipe. Een medail le van dezelfde kleur was er voor Jochem Bekker (jeugd), Nikki Krijgsman (rookies vrouwen) en Melanie 't Gilde (open categorie vrouwen) op de slopestyle. Mikai Markusse veroverde boven dien brons op de slopestyle bij de jeugd. Bij de junioren was er ver der een vijfde plaats voor Boyd de Smet (slopestyle). Michael den Ouden viel bij de mannen op de slopestyle net buiten het podium. Hij eindigde als vierde. De railbattle leverde drie keer de hoogste nationale eer voor het Boardteam Skidöme Terneuzen. Die was weggelegd voor Mikai Markusse (jeugd), Jacco Bos (man nen) en Jordy 't Gilde (beste truc). NIEUW- EN SINT JOOSLAND Dres- suuramazone Sonja de Feiter verte genwoordigt komend weekeinde met de merrie Averelle de regio Zeeland op het NK in de klasse L2. Via een overtuigende overwinning liet de combinatie zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland zien dat ze klaar is voor de titelstrijd. De klasse L, de kweekvijver in de basissport, kende veel kwaliteit, hetgeen tot uiting kwam door ho ge scores. In L2 behaalde Sonja de Feiter met San Bretano-dochter Avarelle de overwinning (67,66 procent). De Middelburgse Chan- tal Nijpjes eiste met de John- son-zoon Digo met 65,33 procent de tweede plaats voor zich op. „Avarelle gaf mij een goed gevoel. Ze toonde vormbehoud. Dit was een generale repetitie en is goed voor het zelfvertrouwen. Na het kampioenschap stap ik over naar de klasse Mi. Het zou mooi zijn als de promotie werd bekroond met een medaille. Maar het is en blijft afwachten. Je weet nooit hoe het paard reageert op een an dere omgeving", vertelde de res tauranthoudster uit Burgh- Haam stede. Veerle Rijken kon met de vosmer- rie Di Mavi P in de klasse Li op een ijzersterk optreden terugkij ken. De amazone uit Middelburg liep met de expressief bewegende Oscardochter met 69 procent naar de overwinning. Nadia van Schaik uit Kamperland eindigde met Santiago-dochter Veerse- dams Shakira op de tweede plaats (67,33 procent). „Di Mavi is een fijn paard dat alles snel opneemt. Ze beschikt over drie sterke basis gangen. Voor de draf, stap en ga lop scoorde ze achten. Ik rijd de merrie voor eigenaar Dirk Maris en hoop dit nog lang te mogen doen. Want Di Mavi is een paard waar ik hoge verwachtingen van heb", vertelde Rijken. Debbie Offermans mocht met de ruin Allegro op een uitstekend de buut in de categorie Zi terugkij ken. De amazone uit Arnemuiden reed de met veel power door de baan gaande Rhodium-zoon met 66,47 procent naar een afgeteken de overwinning. De combinatie bleef Nathalie Pop- pe uit Grijpskerke met de Mister Concorde B-dochter Utah ruim vier procent voor. „Allegro gaf mij bij het losrijden al een goed ge voel, maar in de ring moet het wel gebeuren en dat is gelukt", vertelde een tevreden Debbie Of fermans.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 90