Vlissingen wacht op eerste zege na winter Punt voor Hoek 2 Vrouwen onderuit Breskens moeizaam langs Hoofdplaat SPORT 9 MAANDAG 11 MAART 2013 Janos Vick van RIA W. komt ten val, maar scoort toch. Biervliet-aanvoerder Erik Adam is iets te laat om de succesvolle doelpoging te verijdelen. foto Mark Neelemans twaalf minuten tot een i-o-voor- sprong via Kris van Meele, die mooi wegdraaide bij zijn tegen stander en hard inschoot. Aarze lend ingrijpen bij de thuisploeg achterin stelde Chris Seghers in staat nog voor de rust gelijk te ma ken: ï-i. Kort na de thee werd het 2-1 via Wouter Leeraert, maar opnieuw door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - Breskens kwam in de vijfde klasse A van het zondagvoet bal maar moeizaam tot zijn elfde zege op rij. Uit tegen Hoofdplaat werd het 0-1. Schoondijke had wat minder moeite om drie punten aan zijn totaal toe te voegen: Terhole werd met 1 -5 verslagen, koewacht rukte verder op door een 4-1 -zege op Graauw, terwijl Corn Boys uit te gen Sluis bleef steken op 2-2. Vo- gelwaarde-Groede werd afgelast. Breskens handhaaft zich aan de kop van de ranglijst. De ploeg ver gaarde 38 punten uit vijftien wed strijden. Schoondijke volgt hun buren op de voet met twee pun ten minder. De aartsivalen om de titel speelden al twee keer tegen elkaar. In Schoondijke werd het 1-1, terwijl Breskens thuis met 5-0 won. maakte Chris Seghers gelijk: 2-2. De ploegen waren aan elkaar ge waagd, maar toch hield Hontenis- se drie punten aan het duel over. Eerst bracht Kris van Meele zijn ploeg in de zeventigste minuut voor de derde keer op voorsprong (3-2), waarna Pirn van Jole even la ter met een fraaie vrije trap de eindstand op 4-2 bepaalde. Hoofdplaat-Breskens 0-1: Hoofd plaat waS lange tijd de gelijke van Breskens, maar bleef uiteindelijk met lege handen achter Voor de rust was de beste kans voor de thuisclub, maar Sonny Egger- mont besloot vrij voor doel tot een breedtepass in plaats van zelf te schieten. Na de hervatting was het beste van het spel voor Bres kens, zonder dat de koploper kon imponeren. Nadat Ned de Looze uit een scrimmage de paal had ge raakt, schoot Jimmy Janssen de be zoekers in de 75e minuut van dichtbij naar 0-1. Terhole-Schoondijke 1-5: Schoon dijke kwam al snel in de wed strijd op 0-2 en speelde vanaf de tiende minuut een gewonnen wedstrijd. Weliswaar kwam de thuisclub voor de rust terug tot 1-2 door een doelpunt van Niels Freijzer, maar na de hervatting stelden de bezoekers orde op za- Sluiskil-Patrijzen 2-2: Het eerste halfuur was voor de bezoekers, maar Danny Pijcke hield namens Sluiskil zijn doel schoon. Hierna kantelde de wedstrijd en Jos Wes terhout opende de score namens de thuisploeg: 1-0. Dezelfde spe ler schoot na de rust in kansrijke positie hoog over, maar vijf minu ten later was het alsnog raak via ken. Van 1-2 werd het toen 1-5. Voor Schoondijke scoorden Rob bie Nuberg, Andrew Wesbek (3x) en Mentor Zequiri. Sluis-Corn Boys 2-2: In de gelijk- opgaande wedstrijd kregen beide ploegen over en weer kansen, maar uiteindelijk kon iedereen vrede hebben met de 2-2-eind- stand. Voor de rust scoorden Bas van Hoeve (1-0) en Sebastian de Meijer (1-1). Sluis kwam na de her vatting andermaal op voorsprong door een doelpunt van Byron Bently. Dit keer was het Nicki de Wolff die die teniet deed: 2-2. SDO'63-Kwadendamme 3-1: De wedstrijd was qua niveau niet om over naar huis te schrijven. In de eerste helft gebeurde er op één moment na (toen Adrie de Kort voor Kwadendamme de kruising van paal en lat raakte) weinig of niets. Pas na de hervatting kwam de wedstrijd op gang. Edwin Veli Eryürük: 2-0. Patrijzen nam gaandeweg de tweede helft het middenveld in handen en verscheen steeds vaker voor het doel van de blauwwit- ten. Na de aansluitingstreffer van Nick van Craenenbroek (2-1) be zorgde Perry Bek uit een scrimma ge zijn ploeg de 2-2 en een zeer laatverdiend punt. Strobbe opende in de zestigste mi nuut voor de thuisclub de score, waarna Roderick de Jonge voor 2-0 zorgde. Nadat Ruud de Jonge Kwadendamme teruggebracht had tot 2-1, bepaalde Ruud van Driessche de eindstand uit straf schop op 3-1. Koewacht-Graaüw 4-1: Koe wacht en Graauw gaven elkaar in de eerste helft weinig toe, maar na de hervatting was de thuisclub een maatje te groot voor de ploeg van Ivo Wouters. Na tien minu ten spelen zorgde Joey Schelfhout voor 1-0, waarna het op slag v£n rust 1-1 werd door een treffer van Dimitri Heijerman. Jeffry Kox be zorgde Koewacht in de vijftigste minuut opnieuw een voorsprong en vervolgens duurde het tot de 75e minuut voordat Ruud Mar tens het pleit definitief beslecht te. Jeffry Kox was daarna nog ver antwoordelijk voor 4-1. VLISSINGEN - VC Vlissingen kwam zondag opnieuw niet tot winst in de eerste klasse van het zondag voetbal. De Walcherse ploeg bleef tegen Desk op een 2-2-gelijkspel steken. De Walcherse ploeg wacht nog steeds op de eerste ze ge na de winterstop. Vlissingen kwam al vroeg op voor sprong. Jonathan Constancia schoot zijn ploeg na een kwartier naar de leiding, na een mooie as- sist van Arjan Human. Lang kon Vlissingen niet genie ten van de voorsprong, want vijf minuten later kwam Desk al langszij. Een voorzet kwam op de hand van Roy van de Kaap te recht en de scheidsrechter wees naar de strafschopstip. Thijs van den Berg maakte geen fout. Vlissingen kon snel weer juichen, toen een minuut later Arjan Hu- man goed druk zette op de keeper en de 2-1 kon binnenschuiven. Na de pauze kwam Desk iets be ter voor de dag, maar Vlissingen leek het duel te beslissen. De goal van Si nan Coban werd echter afge keurd wegens buitenspel. Uit de tegenaanval scoorden de Braban ders. Een schot van Mounier Maamar viel via Quincy Gooding binnen. Het gelijkspel betekende de vier de wedstrijd op rij die Vlissingen niet kon winnen. „We hebben veel mutaties moeten verrichten de laatste wedstrijden", zei trai ner Karl Vergouwen. „Ik maak me nog geen zorgen. Een plaats bij de eerste drie blijft de doelstelling." HOEK - Hoewel degradatie voor Hoek 2 onafwendbaar lijkt, haal de de reservehoofdklasser een punt tegen de nummer vijf van de ranglijst Sliedrecht. Het duel eindigde in 1-1. Hoek 2 had voor de rust het beste van het spel, na de hervatting was Sliedrecht sterk. Een kwartier voor tijd werd het 0-1 en lag een nieuwe neder laag in het verschiet. In de laatste minuten kon Tijn Tielemans toch nog een punt veilig stellen: 1-1. MIDDELBURG - Zowel Oostkapelle als Smerdiek verloor zaterdag in de hoofdklasse van het vrouwen voetbal. Oostkapelle ging met 2-4 onderuit tegen Wartburgia. Anne- lien van Hecke scoorde beide tref fers voor de Walcherse ploeg. Smerdiek kan zich opmaken voor degradatie. Tegen Reiger Boys ging de Thoolse hekkensluiter met ruime 7-0-cijfers onderuit. Het was één richtingsverkeer rich ting het Smerdiekse doel. r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 85