HW24 boekt zege, maar blijft tiende IJzendijke op koers Spui gaat onderuit tegen sterk Nieuwdorp 8 SPORT VIERDE KLASSE ZONDAG Biervliet haalt een punt bij RIA W. Het duel eindigt in 4-4. De stand was in de negentigste minuut nog 4-2. :;v Biervliet slaat toe in slotfase door Jos van Belzen MIDDELBURG - In de derde klasse A van het zondagvoetbal, waarin kop loper Zeelandia Middelburg in de slotfase een nederlaag tegen direc te achtervolger Rood Wit W. af wendde, deden ook de andere Zeeuwse ploegen het goed. HW'24 was met 3-1 te sterk voor de nummer vijf Cluzona. De Hul stenaren blijven ondanks deze ze ge de tiende positie innemen om dat ook naaste concurrent Victo- ria'03 de volle buit binnenhaalde. Jong Ambon versloeg Unitas'30 met 3-1 en staat nu zesde. HW24-Cluzona 3-1: De eerste twintig minuten speelde HW'24 een moeilijke wedstrijd, waarin de ploeg behoorlijk onder druk werd gezet. Na de 0-1 in de vijf tiende minuut vonden er bij de thuisploeg wat omzettingen plaats. Die leidden ertoe dat het duel meer in evenwicht kwam. Op slag van rust rondde Joost van Damme een combinatie met Jaimy'de Visser af met de op dat moment verdiende gelijkmaker: 1-1. Na twee minuten in de twee door Aector Dooms en Eddy van der Hooft TERNEUZEN - De voetbalsters van IJ- zendijke blijven na de 3-1 -winst te gen Barendrecht 2 meedoen om de titel in de tweede klasse B zater dag. In poule 2 van de vierde klas se zondag speelde Steen gelijk te gen BSC 2. In de promotiepoule van de vijfde klasse versloeg Honte- nisse Nieuw Borgvliet met 3-2. In de degradatiepoule ging Hulsterloo met 2-1 onderuit bij WW'§7. Zaterdag. Tweede klasse. IJzen- dijke-Barendrecht 2 3-1 (0-1): De thuisclub kreeg in de eerste helft genoeg kansen om afstand te ne men. Toen dat niet gebeurde scoorde Barendrecht uit een van de helft tikte Van Damme, na een kopbal van Jari Vyaene, van dicht bij de 2-1 binnen. Ook hierna do mineerde een scherper HW'24 de wedstrijd. Tien minuten voor tijd bracht Michal Szczawinski de bevrijdende 3-1 op het bord. In de slotfase moest Tim Siersema met twee fraaie reddingen nog voorko men dat de Brabanders terugkwa men in de wedstrijd. Zeelandia Middelburg-Rood Wit W. 2-2: De thuisploeg poet ste in de slotfase van het duel een 2-0-achterstand weg. Opgelopen na een verkeerde terugspeelbal'en vervolgens slap ingrijpen in de de fensie. Met nog een kwartiertje te spelen trok Zeelandia Middelburg rea geerde Abdoe Abdenbi goed op een diepe bal, waarna bij de aan- sluitingstreffer binnen kogelde. De thuisploeg mazzelde daarna dat de gasten het nalieten om hun derde en vierde doelpunt te maken. Drie minuten in blessure tijd bezorgde Dennis flikker de thuisploeg een punt. Jong Ambon-Unitas'30 3-1 (1-0). Robbie van Iwaarden 1 -0 en 2-0, Mar- tijn Broos 2-1, Martin Waisapy 3-1. de spaarzame tegenaanvallen de 0-1. Vlak na rust maakte Bo Ver- duijn gelijk en binnen het kwar tier zette Kylie van de Velde IJzen- dijke op een 2-1 voorsprong. Rosanne Lammers nam met de 3-1 alle twijfels weg. Vijfde klasse (promotie): IJzendijke 2-Zeelandia Middelburg 2-1 (0-0). Dewi Karelse 1-0, Kelly Lippens 2-1. Vijfde klasse D: Koewacht-N ieuw- land 0-2 (0-1). Zondag. Vierde klasse: Poule 2: Steen-BSC 2 3-3 (1-2). Arielle Stolk 1-1 en 2-2, Saskia Blommaert 3-3. Vijfde klasse: Poule 1: Hontenis- se-Nieuw Borgvliet 3-2 (1-0). Bonne van Kruijssen 1 -0, Kelly van den Abee- le2-0, Katrien de Visser 3-1 Poule 2: WW67-Hulsterloo 2-1 (1-0). Siene de Bodt 2-1. door Jos van Belzen MIDDELBURG - De zes wedstrijden in de vierde klasse A leverden zon dag maar liefst 35 doelpunten op. Meest trefzeker waren hierbij Rut- ger van Rossum namens Luc- tor'88 (5-1-zege op de nummer drie Steen) en Maarten van Hecke van-Philippine (5-2-overwinning op hekkensluiter IJzendijke). Zij vonden beiden vier keer het net. De meeste treffers waren te be wonderen in de spectaculaire wedstrijd tussen RIA W. en Bier vliet (4-4), waarin de thuisploeg in de negentigste minuut nog met 4-2 aan de leiding ging. Oost burg pakte drie belangrijke pun ten via een 3-1-zege op Hulster loo. Koploper Hontenisse zag Clinge tot twee keer toe langszij komen, maar won uiteindelijk met 4-2. Oostburg-Hulsterloo 3-1: In deze 35 De zes duels in de vierde klasse A van het zondagvoetbal leverden 35 doel punten op. Dit betekent een gemiddel de van liefst 5,833 doelpunten per wedstrijd. belangrijke wedstrijd met als in zet een plaats in de middenmoot was de thuisploeg in de eerste helft sterker, maar had als zo vaak problemen in de afwerking. Toch ging de ploeg met een i-o-voor- sprong aan de thee door een tref fer in de 44e minuut van Stephan Duininck na een vrije trap van Peter van de Linde: 1-0. Een sterke start van de bezoekers leidde al snel na de rust tot de ge lijkmaker van Youri Smet: 1-1. Bei de ploegen kregen hierna moge lijkheden, maar in de slotfase be sliste Oostburg het duel in zijn voordeel. Na de 2-1 van Abubakar Kourouman in de 84e minuut, bracht invaller Imardo Hinneman even later de bevrijdende 3-1 op het bord. RIA W.-Biervliet 4-4: Een fout in de defensie van RIA W. leidde al na twee minuten tot de 0-1 van Tim Bogaart. Na de snelle gelijk maker van Laurens de Guchtenae- re (1-1) bracht Matthias Verhelle halverwege de eerste helft een sterker RIA W. op voorsprong: 2-1. Door twee doelpunten van Ja nos Vick, met tussendoor een te gentreffer van opnieuw Tim Bo gaart, leek RIA W. kort voor tijd met een 4-2-stand de drie punten op zak te hebben. In de slotminuut liet scheidsrech ter Verschaeve doorspelen toen de doelman van de thuisploeg na een scrimmage kermend op de grond bleef liggen. Tim Bogaart bracht met zijn derde doelpunt van de middag de spanning terug (4-3), waarna Eric Dieleman in de extra tijd zijn ploeg niet meer ver wacht punt bezorgde: 4-4. Luctor'88-Steen 5-1: Op 7 okto ber vorig jaar werd het in Sint Jan steen 0-3 door drie treffers van Rutger van Rossum. Ook in de re turn in Heinkenszand namen de groenwitten een 3-0-voorsprong na een uur spelen via opnieuw drie treffers van dezelfde speler. Het eerste doelpunt viel na vijfen dertig minuten. De bezoekers, die op slag van rust Robin Mariman met rood zagen vertrekken, kwamen halverwege de tweede helft terug tot 3-1 door Serge Merckx. Twee minuten later bracht Wesley de Jonge de marge weer op drie, waarna het slotak koord voor Rutger van Rossum was. Hij bracht hiermee zijn dag totaal op vier doelpunten en de eindstand op 5-1. IJzendijke-Philippine 2-5: De thuisploeg begon slap aan de wed strijd, waardoor er al na acht mi nuten een 0-2-stand op het bord stond. Maarten Van Hecke en Dennis de Nooijer waren trefze ker. Nadat van Hecke verzuimde om de marge op drie te brengen, kwam IJzendijke gaandeweg de eerste helft terug in de wedstrijd. Door Lodewijk van Reeken en Paul Taalman stond het bij rust 2-2. In de tweede helft waren de ploegen aan elkaar gewaagd. Na de 2-3 van Maarten van Hecke ver zuimden Martijn Rijckaert en Pas cal Slijm iets terug te doen na mens de hekkensluiters. Mede hierdoor kon van Hecke via een echte hattrick zijn dagtotaal op vier treffers brengeh. Hontenisse-Clinge 4-2: Een goed begin van Hontenisse leidde na door Robin Hamelink MIDDELBURG - Door een benauwde 1-0-thuiszege op Domburg blijft De Meeuwen koploper in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. Naaste belager Nieuwdorp won met 4-0 van Spui. DFS verloor met 3-1 van hekkensluiter Apollo'69. Kapelle versloeg De Noormannen met 4-1 en Nieuwland-MZVC ein digde in 0-1AZW-'s-Heer Arends- kerke ging niet door. Nieuwdorp-Spui 4-0: Eenrich tingsverkeer in het eerste bedrijf richting het doel van Spui. Stefan van de Klooster opende de score en Janick van As verdubbelde de stand. Spui liep hierna continu achter de feiten aan en kon geen vuist maken tegen een sterk Nieuwdorp. Net voor rust zorgde Van As voor 3-0 en Teun Rent meester voor 4-0. De tweede helft was louter van belang voor de statistieken. Spui heeft dertien punten uit vijf tien wedstrijden. De ploeg van trainer Mare de Kunder, vorig jaar gepromoveerd uit de vierde klas se zal alle zeilen moeten bijzetten om lijfsbehoud veilig te stellen. De Zeeuws-Vlamingen spelen nog tegen de directe concurren ten DFS, Domburg, Apollo'69 en 's-Heer Arendskerke. De Meeuwen-Domburg 1-0 (0-0). Ri- cardo Bambagt 1-0. DFS-Apollo'69 1-3 (0-3). Robin Kor- suize 0-1, Sebastiaan de Kraker 0-2 en 0-3 en Huib Nortier 1-3. Kapelle-De Noormannen 4-1 (1-1). Marco den Deurwaarder 1 -0, Mark Minderhoud 1-1, Hans Tolhoek 2-1 en Robin Boogaard 3-1 en 4-1. Nieuwland-MZVC 0-1 (0-0). Meivin Caljouw 0-1. Ruud Martens van Koewacht (geel shirt) is aan de linkerflank in balbezit in het competitieduel met Graauw. foto Mark Neelemans rspeeLGoeD GiFTS&BiJOUX Gawes Raam- Dour- en Geveitechmek Axel Tel 0115-5315 L.a',

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 84