Diederik Hiensch kan leven met gelijkspel SPORT 7 Axel moet nipt buigen voor Moerse Boys Liam O'Shea verruilt AZW voor Terneuzen KARAKTERISTIEK MAANDAG 11 MAART 2013 Terneuzenaar Douwe de Kok wordt in het strafschopgebied onreglementair gestuit door Jelle de Vreeze van Aardenburg. Die overtreding leverde Terneu- zen een strafschop en de winst op. foto Mark Neelemans niet de gemakkelijkste groep. Er zitten veel solisten en in dividualisten tussen. Als groep weten ze dergelijke problemen niet op te vangen. Dat Tim zo vroeg wegging vind ik nog steeds jammer. Hij vfel buiten de boot en kon daar niet mee omgaan. Sander had er geen zin meer in en was voetbalmoe. Nick had na zijn periode bij JVOZ een hoog verwachtingspatroon en kon niet brengen wat hij wilde. Feit is dat sommige spelers zichzelf over schatten. Er was na vorig seizoen een roep om concurrentie. Die is er nu, maar niet iedereen kan er mee omgaan." Het resultaat is een seizoen met spaarzame pieken en heel diepe dalen. Tegen Aardenburg leek een nieuw debacle in de maak, maar door de trefzekerheid van Erik-Jan Naudts voor de rust en twee keer Dominique Verlinde na de thee bleef Ter neuzen aan de goede kant van de streep. Daar bij mocht het hogere machten op de knieën danken, want Aarden burg was de. bepalende partij. Al leen wist die ploeg niet goed met de kansen om te gaan. De naar Zelzate vertrekkende Van Sprun- del gaf zijn visitekaartje af met twee doelpunten. Maar dat was te weinig. ZUNOERT - In de tweede klasse van het zondagvoetbal ging Axel met ï-o onderuit op het veld van Moerse Boys. Na ruim een kwartier leverde een overtreding op Kevin Stoutjesdijk de thuisploeg een strafschop op die door de aanvaller zelf werd be nut: ï-o. Toen vervolgens Danny Aarnoudse nog voor de thee de ro de kaart kreeg voorgehouden na een elleboogstoot, wisten de be zoekers dat het een moeilijke mid dag zou worden. Met elf tegen tien had Moerse Boys in de twee de helft meer balbezit, maar de rust ontbrak veelal wanneer zich hieruit een kansrijke positie voor deed. Axel loerde vooral op een uitval, maar wist de Brabantse doelman slechts twee keer tot écht ingrij pen te dwingen. Kort voor het ein de werd het weer tien tegen tien toen ook een speler van de thuis ploeg na zijn tweede gele kaart vroegtijdig kon gaan douchen. Kort hierna leek Stoutjesdijk zijn tweede treffer van de middag aan te tekenen, maar deze werd'gean nuleerd wegens buitenspel. TERNEUZEN - Zondag-tweedeklas-- ser Terneuzen heeft de eerste aan winst voor komend seizoen bin nen. Liam O'Shea zal deze zomer de overstap maken van zater dag-derdeklasser AZW. Tegenover de komst van Liam O'Shea staat het vertrek van Bert den Hamer. De verdediger/mid denvelder, momenteel gebles seerd vanwege een breuk in zijn voet, verkast naar zaterdag-hoofd klasser Kloetinge. De technische commissie van Ter- neuzen hoopt de komende weken meer duidelijkheid te kunnen ge ven over de samenstelling van de selectie voor het seizoen 2013/2014. door Koen de Vries KLOETINGE - Timo Jansen dacht za terdag even dat hij zijn korte inval beurt op zou luisteren met de win nende treffer. De multifunctionele voetballer van Kloetinge stond nog niet lang in het veld, toen hij in de 85e minuut de 2-1 tegen de tou wen knalde. Zijn vreugde was van korte duur. In de allerlaatste secon de van de blessuretijd kopte colle ga-invaller Marlon Oranje Zwalu wen Vlaardingen naar 2-2. Jansen baalde na afloop. „In de tweede helft waren we beter. Dit is zuur", aldus de 23-jarige HZ-student, die vorige week door trainer Hiensch tegen Nieuw-Lek- kerland links in de aanval werd ge posteerd en het nu als rechters pits mocht proberen. Diederik Hiensch keek anders tegen de 2-2 van zijn ploeg aan. „Natuurlijk is het zuur dat je in de laatste secon den de gelijkmaker nog tegen krijgt, maar als je die emoties even uitschakelt, is een gelijkspel wel terecht." De trainer had zich niet gestoord aan het povere voetbal dat zijn spelers, maar ook Zwaluwen Vlaardingen, op de slecht bespeel bare mat had gelegd. Sterker, hij had genoten van het tactisch ster ke spel van Kloetinge. „Ik heb mijn spelers gefeliciteerd", meld de hij. „Verdedigend hebben wij het heel goed gedaan. Zwaluwen is een goede ploeg en wij hebben die met vier of vijf invallers heel goed opgevangen. De organisatie was prima." Kloetinge-Zwaluwen was een merkwaardige wedstrijd. Uit de eerste twee kansen vielen evenzo veel doelpunten. In de zesde mi nuut schoot Dimitri Gomes de bal via tweede keeper Niels van de Linde in het doel (0-1) en am per vier minuten later schoot Rog ier Veenstra vanuit de rebound na een afgeslagen corner raak: 1-1. Daarna waren de kansen schaars. Na rust was het van hetzelfde la ken een pak, al had Kloetinge meer balbezit en kreeg Zwaluwen een paar kansjes. De wedstrijd kreeg in de 86e minuut een ople ving, toen Mats Willemse vanaf twintig meter een vrije trap op de paal schoot. De rebound werd door Timo Jansen tot de 2-1 gepro moveerd. Zwaluwen leek in de tweede minuut van de blessure tijd langszij te komen, maar keeper Van de Linde tikte een in zet van dichtbij stijlvol uit de bo venhoek. Twee minuten later moest hij alsnog capittuleren. Zijn verdedigers slaagden er niet in een vrije trap uit de zestien me ter te werken, waarna Marlon Oranje van dichtbij raak kopte. Zaterdag werd ook bekend dat Bert den Hamer volgend seizoen voor Kloetinge speelt. De 26-jari ge Zeeuws-Vlaming komt over van Terneuzen. Den H^mer door liep de jeugdopleiding van het Bel gische Cercle Brugge. Hierna kwam hij één seizoen (2007-2008) uit voor Hoek. Daar na stapte hij over naar Terneuzen. Naast Den Hamer hoopt Kloetin ge binnenkort ook Jason Tjien-Fooh van Nieuw Lekker- land vast te leggen. Hij is student aan het Cios in Goes. Van de be staande selectie bij Kloetinge heb ben zestien spelers toegezegd ook volgend seizoen voor de hoofd klasser uit te komen. Het gaat om Ingmar Quist, Jaco van der Schee, Björn Quartel, Jaap Esser, Daan Esser, Mark Schuit, Roy Mulder, Michel Maaskant, Ti mo Jansen, Sofyan Azzagari, Niels van der Linde, Lorenzo van Trijp, Aart Veldhof, Sjors Lankhaar, Sam Biesterbosch en Tom Blomaard. Kloetinge-Zwaluwen Vlaardingen 2-2 (1-1). 6. Dimitri Gomes 0-1, 10. Rogier Veenstra 1-1, 86. Timo Jansen 2-1, 94. Marlon Oranje 2-2. Scheidsrechten I. Roeland (Sleeu- wijk). Gele kaart: Aart Veldhof (Kloetinge), Nixon Dias (Zwalu wen Vlaardingen).Aantal toeschou wers: 300. Kloetinge: Niels van de Linde; Björn Quartel, Michel Maaskant, Jaap Esser, Maarten van Rosevelt; Roy Mulder (89. Sjors Lankhaar), Aart Veldhof, Mats Willemse, Tom Blomaard (73. Sofyan Azzagari); Rogier Veenstra (62. Timo Jansen), Daan Esser.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 83