Transformatie Marina Beach op gang Keukentje van Sas Actief valt (nog) uit de toon Scholen bang voor eenzijdig beeld Cito ZEEUWS-VLAANDEREN 17 Pannenkoeken voor ouderen bakken Bekeuringen voor overtredingen MAANDAG 11 MAART 2013 door Cornelleke Blok MIDDELBURG - Een openbare lijst met Citoscores geeft een te eenzij dig beeld over prestaties van basis scholen, vindt directeur Gerard Lan- geraert van de Zeeuws-Vlaamse scholenkoepel Leertij. Nieuwszender RTL heeft de sco res van eindtoetsen opgevraagd bij het ministerie. Staatssecretaris Sander Dekker (VVD, Onderwijs) ziet geen juridische mogelijkhe den om de gegevens niet open baar te maken. Ook Langeraert is voor 'transparantie'. „Maar Cito- uitslagen geven niet de kwaliteit van het onderwijs aan. Een school staat in een bepaalde omge ving. Je hebt geen invloed op de populatie. Je kunt als school heel hard werken, maar in zo'n ran king toch achter aan in het pelo ton eindigen." Andere aspecten moeten ook meegenomen wor den, vindt Langeraert. „Bijvoor beeld de ondersteuning en zorg voor leerlingen in de school." Langeraert vreest ook voor de pri vacy. „De gegevens worden geano nimiseerd per leerling, maar op onze scholen zitten soms maar vier kinderen in een klas. Als de privacy van kinderen straks wordt geschonden, dan staan we met juristen op de stoep." De meeste scholen presenteren de uitslagen van de eindtoetsen al in de eigen schoolgids. Schoollei ders verwachten dan ook dat openbaarmaking van Citoscores nauwelijks invloed heeft op de schoolkeuze van ouders. Langerae rt: „Ouders kijken door zo'n lijst heen. Ook kiezen ze een school in de buurt, een school die past bij hun overtuiging over de opvang van kinderen." De PO-raad, de landelijke koepel van basisscholen, presenteert ge gevens over prestaties van scho len, breder dan alleen de eind- toetscijfers, binnen afzienbare tijd op een website. HENGSTDIJK Leerlingen uit groep 6,7 en 8 van 't Vogelnest in Hengst dijk bakken vrijdagmiddag pannenkoeken in verzor gingshuis Antonius in Kloos- terzande. Scholieren serve ren de baksels ook op natio nale pannenkoekendag in het restaurant van het te huis. Ze werken zo ook mee aan de actie NL Doet. SLUIS Bij verkeers- en alcoholcon troles in Oostburg en Sluis werden vrijdagmiddag en -avond twintig bekeuringen uitgedeeld. Onder de over treders vijf die geen gordel droegen, vijf opgevoerde brommerrijders en vier zon der rijbewijs. Slechts drie automobilisten hadden teveel drank op. door René Hoonhorst HOEK - Het voormalige Vakantie-Ei land De Braakman verandert de ko mende weken in rap tempo in Oo- stappen Vakantiepark Marina Be ach. Op de parkeerplaats bij de recep tie zijn de afgelopen week al een kleine twintig chalets en 'com fort-homes' neergezet en daar ko men er voor mei nog enkele hon derden bij, belooft directeur be heer en ontwikkeling Jos Men nen. De nieuwe vakantiehuisjes zullen vooral worden verhuurd. Een aantal vervangt oude stacara vans, die geen eigendom waren van het failliete Westermeijer (ei genaar van het voormalige Vakan tie-Eiland). Omdat Oostappen een failliet park overnam, komt het perso neel niet automatisch bij het be drijf in dienst. Mennen verwacht dat niet iedereen een plek vindt bij Oostappen. „We hebben bij voorbeeld een centrale technische dienst. Meer dan een onderhouds- man hoeve we daarom niet ter plaatse te hebben. De gesprekken met mensen die we nodig heb ben, zijn gaande." Mennen was zondagmiddag naar kantine 't Hart op het recreatie centrum gekomen om de jaar- plaatshouders van de voormalige Braakmancamping te begroeten tijdens een voor hen op poten ge zet feestje. De nieuwe eigenaar hoopt alle jaargasten te behou den, maar als mensen zich niet langer thuis voelen op het sterk vernieuwde park, kunnen ze af scheid nemen. „We willen met el kaar praten en proberen het ieder een naar de zin te maken. U kunt met al uw wensen bij ons terecht, maar 'nee' is ook een antwoord", draaide Mennen er niet omheen. De directeur stelde het nieuwe be- heerderspaar voor en meldde de jaargasten dat ze de komende we ken enige overlast kunnen onder vinden. Het groen is overal ge snoeid, maar het opknappen van wegen en de aanvoer van honder den te verhuren chalets en com- fort-homes (luxe stacaravans) kan er toe leiden dat er af en toe eens een vrachtwagen in de weg st^at, waarschuwde hij. De overlast zal van korte duur zijn, want Oostappen wil bij het begin van de meivakantie, vrijdag 26 april, klaar zijn om nieuwe gas ten te ontvangen, benadrukte Mennen. Ook Aquadome Scheldo- rado moet dan in gebruik zijn als nieuw 'totaal-entertainmentbad' in Terneuzen. „Geef ons even de tijd om een enorme kwaliteits slag te maken. Ook hier op ons grootste park willen we beleving, sfeer en entourage brengen." SAS VAN GENT - Het Sasse multi functioneel centrum De Statie is klaar voor de ontvangst van minis ter Plasterk vanmiddag. Bijna alle gebruikers hebben hun onderkomens aan kant, de vloer van de centrale hal is geboend en alle loshangende draden zijn weg gewerkt. „Natuurlijk zijn er nog wat kleine puntjes die de komen de weken in orde moeten worden gemaakt. Er komen nog-speeltoe- stellen op het plein van de twee basisscholen. En de aannemer moet nog wat zaken in orde ma ken, die bij de oplevering niet he lemaal klopten. Maar het gebouw is spie en span en alle ruimten zien er piekfijn uit." Bedrijfslei der Esther Meijers van de Statie laat zich niet- gek maken. De vrees van pessimisten dat het gebouw nooit op tijd klaar zou zijn, is geloogenstraft. De school directeuren André van Opdorp (de Sasse Vaart) en Peter van Kouteren (Prins Frederik Hendrik- school) maakten zich vrijdagmid dag al niet erg druk. Van Kou teren moest nog wel wat bordjes ophangen, maar de scholen zijn de afgelopen weken keurig inge richt. „Onze taak is maandag be perkt. De kinderen laten ballon nen op en zijn bij de openings plechtigheid. Maar voor hen is ko mende vrijdag belangrijker. Dan mogen ze hun ouders, opa's en oma's, vrienden en bekenden op school rondleiden tijdens de open dag", vertellen de directeuren. Voor jeugdcentrum Sas Actief komt Plasterk helemaal te vroeg. Enkele vrijwilligers moesten zater dag nog gauw een keuken zetten. „Die is maandag nog niet af', geeft Annelies Korst lachend toe. „Maar wij willen vrijdag bij de open dag klaar zijn om jongeren van 6 tot 15 enthousiast te maken. We zitten hier aan de achterkant, apart van de overige gebruikers. Het zal niet zo moeilijk zijn om de minister deze hoek te laten overslaan tijdens de rondleiding." Esther Meijers stofzuigt de vloer van het theaterpodium. „Laat minister Plasterk nou maar komen." foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 79