TOP speelt beslissingswedstrijd Mytilus maakt het koploper lastig Tommy Staal wint na de Kustcross ook de Pannekoekenmolenloop 12 SPORT Eerstedivisionist BC Vlissingen is alleen koploper na moeizame zege op middenmoter Akrides. Worstelen met lange opponenten door JaapJan Ritsema middelburg - Op de slotdag van de zaalcompetitie zijn de korfbal lers van TOP er niet in geslaagd zich direct veilig te spelen. De Ar- nemuidse ploeg verloor kansloos van Nieuwerkerk. Doordat Excel sior van IJsselvogels won, zakte TOP naar de zevende plaats. Er volgt nu een beslissingswedstrijd met de nummer zeven uit de over gangsklasse C, Vriendenschaar uit Hardinxveld-Giessendam. Die is za terdag op neutraal terrein. Nieuwerkerk-TOP 23-19: In een heksenketel in Nieuwerkerk kwam TOP handen, voeten en oren tekort tegen de getructe thuisploeg. De spurt van Nieuwer kerk in het middenstuk van de tweede helft - in tien minuten ging het van 14-10 naar 20-13 - il lustreerde hoezeer TOP achter de feiten aanliep. Scores TOP: Peter van Belzen 6, Cor- né Bezemer, Jeanine Marijs en Anita de Ridder 3, Remco Bezemer, Jordi Meulmeester, Wilma de Ridder en An ne Meulmeester 1. Tjoba-Rust Roest 18-18: Kam pioen Rust Roest gaf Tjoba in de eerste helft geen illusies. Na rust (6-11) voelde Tjoba de drang tot eerherstel na het verlies tegen door Peter van Kouteren goes - De volleyballers van Mytilus legden de ongenaakbare koploper Atak'55 in Waspik het vuur na aan de schenen. In een vijandige sfeer sleepte de Goese nummer elftwee punten in de wacht. WS'92 be wees Mytilus een slechte dienst door slechts met 2-3 bij hekkenslui ter Voko te winnen. De vrouwen van WS'92 verloren van Voko. Atak'ss-Mytilus 3-2 (25-23 24-26 20-25 25-1315-9): De Goese forma tie keerde met twee belangrijke punten huiswaarts en was daar dik tevreden mee. Mytilus, dat met slechts zes man was afge reisd, bezorgde de koploper een TOP vorige week en leek Rust Roest het op halve kracht te wil len doen. Met de remise eindigen de Bevelanders op de vierde plaats in overgangsklasse D. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 9, Niels Westmaas 4, Dennis Broerse en Anoek Braam 2, Manon Braam 1. DES-Fortis 20-13: Het eerste kwar tier was voor eersteklasser Fortis, maar daarna nam DES het initia tief over. Het Delftse achttal had een kwart wedstrijd nodig om op toeren te komen en schoot toen met scherp. „Vlak na rust was het al een uitgemaakte zaak", zei coach Robin Wisse. Scores Fortis: Lars van Iwaarden 4, Rens van den Driest 3, Remco Crucq en Joyce Schoonaard 2, Kim Baas en Pascal Koppejan 1. Swift-Vitesse 19-18: Verdedigend was het solide, maar aanvallend verzuimde eersteklasser Swift om het gat naar vier punten te tillen. „Deze afsluitende wedstrijd en de derde plaats in de zaal geven een goed gevoel richting de veldcom- petitie", sprak coach Plantinga. Scores Swift: Naomi Zuidweg en Kris Huisman 5, Richard Geldof 3, Lennart Hoogenboom en Vera Kuiper 2, Eefje van de Berg en Joren Gilissen 1. Valto-Togo 17-13: Ondanks de vroege blessure van Jan-Kees Goossens en de nederlaag hield lastige middag. De Zeeuwen ont namen in de eerste sets de thuis ploeg door een lastige opslag het initiatief. Met een uitstekende ver dediging en gevarieerde aanvallen reikte het team tot grote hoogte. Mytilus liet zich niet afleiden door allerlei verwensingen uit het publiek, verspeelde in de eerste set winstkansen, maar won daar na twee keer op rij. Door de reste rende twee sets te winnen, hield de thuisploeg de schade beperkt. Voko-WS'92 2-3 (20-25 18-25 25-17 27-25 11-15): De Vlissingse mannen verslikten zich in de veer kracht van hekkensluiter Voko. WS'92 was in de eerste twee sets de betere ploeg en leek met twee setzeges al snel op rozen te zitten. coach Carlo de Waele een goed ge voel over aan de slotronde in De Lier. Valto leidde bij rust met 8-4 en leunde in de tweede helft op die voorsprong. De Goese tweede klasser kwam nog even dichter bij, maar Valto bracht het verschil weer op vier. Scores Togo: Niek Meerman, Corné van Rooijen en Anouk Hazelaar 3, Desiree de Looff 2, Jan-Kees Goos sens en Mijke Tahapary 1 Blauw Wit-Stormvogels 9-10: Spannend was het pas in de laat ste zeven minuten. Stormvogels liet legio kansen onbenut. De ploeg uit Kloetinge haakte aan, maar Stormvogels ontkwam met de hakken over sloot. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 3, Ivo Flipse en Marco de Jonge 2, Anne- marijne Holl en Martijn Sandee 1. Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Niek Peene 3, Francky Koole, Sabine Minderhoud, Marit Kleinepier en San- der Koole 1. Good Luck-Ondo 10-19. Scores On- do: Annemieke Toerse 4, Ronald Wis se, Robbie Mesu en Lennard van Een- nennaam 3, Jeroen Mesu en Lianne Lorier 2, Nikie Geervliet en Linda Bur ger 1. DSO-Seolto 16-12. Scores Seolto: Timme Provoost 4, Dennis Goedege- buur, Tom Harthoorn en Daisy Ver kerk 2, Ralf Dourlein en Chris Mol 1. Gemakzucht aan Vlissingse kant leidde ertoe dat de thuisploeg in het zadel werd geholpen. Voko nam het initiatief en won twee sets op rij. Pas in de beslissende vijfde set kon WS'92 weer orde op zaken stellen. Voko-WS'92 3-1 (25-15 22-25 25-20 25-15): Een verdiende over winning voor de thuisploeg, die over een talentvol team beschikte en een surplus aan aanvalskracht had. De vrouwen van WS'92 bo den in de eerste drie sets goed te genstand. Tegen het snel spelende Voko kon zelfs de tweede set wor den gewonnen. In de vierde set sloeg de vermoeidheid toe. WS'92 kwam te vaak net overal te laat. door Roeland van Vliet vlissingen - BC Vlissingen verslik te zich zaterdag bijna in Akrides. De Walcherse kampioenskandi daat in de eerste divisie miste vooral lengte in het duel met de IJmuidense middenmoter. „We hebben dat gelukkig nog net met snelheid kunnen compenseren", zei Benjamin Steenbeek na de 66-63-overwinning. Steenbeek is de langste speler bij BC Vlissingen. De 25-jarige center is precies twee meter. Maar hij is nog net niet fit na een enkelbles sure. Hij hoopt deze week weer te kunnen gaan trainen. Zaterdag verving hij Klaas-Willem Barten als coach. Barten was afwezig, om dat zijn vrouw op het punt stond te bevallen. De nummer drie in het lijstje van 89 Tot zaterdag haalde BC Vlissingen in de thuiswedstrijden gemiddeld 89 punten. Tegen Akrides bleef de ploeg daar met 63 punten ver van verwij derd. lange spelers is Michel Bosters. Hij is 1,98 meter. Maar die zit mo menteel in India en is tijdelijk niet beschikbaar voor BC Vlissin gen. En de nummers twee en vier, Amar van Sluijs van 1,99 en Abdul Zombra van 1,97, zijn nog geen kartrekkers bij de Walcherse formatie. De vijf spelers die zaterdag aan de wedstrijd tegen Akrides be gonnen, hadden een gemiddelde lengte van 1,82 meter. De Noord- Hollandse mannen torenden duidelijk boven hen uit. Op de kleine guard na waren ze allemaal tussen de 1,95 en 2,06 meter. Van tijd tot tijd buitte Akrides dat lengteoverwicht goed uit, maar de ploeg vergat de twee punten mee naar huis te nemen. BC Vlis singen oogde in bepaalde fases kwetsbaar en de ploeg die al elf keer op rij won, had zomaar op een nederlaag getrakteerd kun nen worden. Maar daar kwam het niet van. In het eerste kwart (22-14) had BC Vlissingen nog duidelijk de overhand. Het team scoorde veel uit vrije worpen en profiteerde zo van de onhandigheden bij Akri des. Maar daarna wist de ploeg van gelegenheidscoach Steenbeek het even niet meer. „Akrides ging op een andere manier verdedi gen", zei hij. „Ze vingen ons meer op in de zone. Daar hadden wij door Sjaak Sinke westenschouwén - Na zijn over winning in de Kustcross vorige week in Vlissingen verkeert Tom my Staal kennelijk in de winning mood. Zaterdag won hij zo onge veer in zijn achtertuin de Pannekoe kenmolenloop over 15 kilometer. Bij de vrouwen ging de zege naar de Belgische Annick Beckers. Ondanks de concurrentie van de halve marathon in Oostvoorne en de CPC-loop in Den Haag ston den er driehonderd deelnemers aan de start voor deze loop, die onlangs een plaats kreeg in de lijst van honderd leukste lopen van Nederland. Tommy Staal nam al snel de lei ding en kreeg Kas van Veen (Prins Hendrik), Huub van Noor den (AV56) en recreant Adriaan van Keulen (Middelburg) mee. Tot vlak voor het dodemanspad, met zijn mulle zand en steile heu vels, bleef dit viertal bijeen maar toen vielen de klappen, met Van Keulen en Van Noorden als slacht offers. „Mijn benen liepen met een vol", liet Van Noorden weten. Veen bleef bij en hield op het strand het tempo van Staal nog even bij. Maar terug in het bos moest ook hij zich gewonnen ge ven. Van Keulen en Van Noorden hielden de leiders op het smalle strand nog wel in het zicht, maar moesten zich daar toch gewon nen geven. Staal won afgetekend in 55 minuten en 57 seconden, twee minuten boven het parkoers record uit 2001 van de Marokkaan Aias Ayada. Van Veen gaf ander halve minuut toe en Van Noor den kreeg bijna drie minuten aan z'n broek. Adriaanse was de snel ste recreant in 59.05. Voor Van Noorden was deze loop een mooie training voor de trail van zaterdag, een duowedstrijd die hij samen met Ronnie Duinkerken, derde in de trail van Renesse, loopt. Daarna gaat hij naar de Cre te de Spa, waar 58 zware trailkilo- meters liggen te wachten. Eerste masters H35 Johnny Ravia deed met een tijd van 59.22 ook uitstekend. Erik Cappon (Wielin gen) bleef als eerste in de klasse H45 net boven het uur. De Belgische Annick Beckers was voor de vierde maal de snelste vrouw, maar bleef met 1.09.50 bijna 10 minuten boven het par koersrecord van Marlies Kort uit 2004. Nadine de Wilde (AV'56) gaf als snelste senior slechts twee minuten toe. Christel Verbeek (Vlissingen) was de snelste vrou wenrecreant op de 15 kilometer. Tommy Staal komt als eerste over de streep in de Pannekoekenmolen loop. foto Pieter van der Laan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 72