Counterend Apollo'69 zegeviert bij DFS Wemeldinge komt goed weg in derby Robur met de hakken over de sloot in derby tegen Volharding: 3-2 8 SPORT Terneuzen is het gelukkigst tegen Aardenburg: 3-2 DERDE KLASSE B Drie rode kaarten bij wedstrijd tussen elftallen van Yerseke en Krabbendijke. MIDDELBURG - Terneuzen was zon dag de gelukkigste ploeg in de Zeeuws-Vlaamse derby in de tweede klasse tegen Aardenburg: 3-2. Axel verloor met 1-0 van Moerse Boys. RKJW-RCS werd afgelast Aardenburg kreeg tegen Terneu zen zeker zes opgelegde kansen, maar scoorde slechts twee keer. Dominique Verlinde bezorgde zijn ploeg na rust met een penal ty de overwinning. Axel kreeg bij Moerse Boys na een kwartier een strafschop tegen, die door Kevin Stoutjesdijk werd be nut. Toen vervolgens Danny Aarn- oudse nog voor de thee rood kreeg, stond Axel voor een vrijwel onmogelijke opdracht. Toch schiep de ploeg zich nog twee kansen, die niet werden benut. Terneuzen-Aardenburg 3-2 (1-1). Niek van Sprundel 0-1, Erik-Jan Naudts 1-1, Dominique Verlinde 2-1, Niek van Sprundel 2-2, Dominique Verlinde (pen) 3-2. Moerse Boys-Axel 1-0 (1-0). Kevin Stoutjesdijk 1 -0 (strafschop). door. Robin Hamelink MIDDELBURG - Door een benauwde 1-O-zege op Domburg bleef De Meeuwen aan kop in de derde klas se A van het zaterdagvoetbal. Naas te belager Nieuwdorp won met 4-0 van Spui. Hekkensluiter Apollo'69 won verrassend met 3-1 bij DFS. De ploeg uit 's-Gravenpolder staat nu gelijk met 's-Heer Arendskerke, dat niet in actie kwam. Nieuwdorp-Spui 4-0: Het was eenrichtingsverkeer in de eerste helft. Stefan van de Klooster open de de score en Janick van As ver dubbelde de marge. Spui liep hier na continu achter de feiten aan en kon geen vuist maken tegen een sterk Nieuwdorp. Net voor rust zorgde Van As ook voor de 3-0 en Teun Rentmeester maakte de 4-0. De tweede helft had ook schrifte lijk afgedaan kunnen worden. DFS-Apollo'69 1-3: Apollo'69 speelde een slim spelletje in Burgh-Haamstede. De hekkenslui ter liet DFS aan de bal en probeer de via counters gevaarlijk te zijn. Na 33 minuten was er al een 0-3-voorsprong. Robin Korsuize zorgde voor de 0-1 en Sebastiaan de Kraker produceerde de 0-2 op het randje van buitenspel. Na een schot op de lat kopte De Kraker ook nog de 0-3 binnen. Na rust zette DFS wel aan en kwam het te rug tot 1-3 door een vrije trap van Huib Nortier. Kapelle-De Noormannen 4-1: Een dreigend Kapelle kwam op voorsprong door een treffer van Marco den Deurwaarder. Hierna zakte de thuisploeg ver terug en kon Mark Minderhoud voor een gelijke stand zorgen. In de tweede helft speelde Kapel le veel beter en schoot Hans Tol- hoek zijn ploeg naar 2-1. Mark Minderhoud miste hierna een strafschop. Door twee treffers van Robin Boogaard liep de thuis ploeg uit naar 4-1. Nieuwland-MZVC 0-1 (0-0). Meivin Caljouw 0-1. De Meeuwen-Domburg 1-0 (0-0). Ri- cardo Bambagt 1 -0. door Robin Hamelink MIDDELBURG - Wemeldinge boekte zaterdag in de vierde klasse A een 2-1-overwinning op Kruiningen. De voetbalploeg wipte daardoor over Kruiningen heen naar de derde plaats. Wemeldinge-Kruiningen 2-1: De bezoekers kregen grote kansen in de eerste helft, maar kwamen pas in het tweede bedrijf op voor sprong door een treffer van We sley Buur. Wemeldinge zette aan en Pieter Bolle mikte van dichtbij de gelijkmaker in het doel. Bolle zorgde met een lobje ook voor 2-1. In een hectische slotfase bleef het daarbij en dus was de thuisploeg de gelukkige winnaar. SVD-Hoedekenskerke 1-1: De eer ste helft zat vol strijd en span ning. Na een goede aanval werd het 1-0 voor de thuisploeg, Kenny Braamse rondde goed af. De be zoekers hadden een veldover- wicht, maar het duurde tot de tachtigste minuut voordat de stand gelijk werd getrokken. Emiel Almekinders zorgde voor een terechte remise. Colijnsplaatse Boys-Bevelanders 2-1: De bezoekers verdienden een punt, maar de drie punten bleven in Colijnsplaat. Niels Versluis zette een assist van Sander Sallet om tot doelpunt en dezelfde Sallet zorgde vanaf elf meter voor 2-0 Een minuut later bracht Michel Verburg de spanning te rug in de wedstrijd. Een doelpunt van Bevelanders werd nog afge keurd en Dave Bout vergat de wedstrijd helemaal op slot te gooien. Wolfaartsdijk-Waarde 2-2: Na een goede combinatie over rechts Derby krijgt rode kleur door Robin Hamelink kon Harm Fluijt de 1-0 aanteke nen. Sander Tettelaar zorgde voor de gelijkmaker voor Waarde. Het spel ging op en neer en via een counter kwam Wolfaartsdijk op 2-1. Thijmen van der Baan maakte de treffer. Miro Monteiro zorgde ervoor dat Waarde andermaal te rugkwam. De bezoekers gingen nog op zoek naar een derde tref fer, maar gescoord werd er niet meer. Vlissingen-Borssele 2-0: Het was een moeizame overwinning voor de thuisploeg tegen een goed ver dedigend Borssele. Vlissingen mis te in de eerste helft veel kansen. Donny Donnovan maakte met een knappe volley de 1-0. Na een goedlopende aanval gooide Kalias Parker de wedstrijd op slot. Vlissingen raakte in de wedstrijd de paal en de lat en er werd een doelpunt afgekeurd. MIDDELBURG - Tholense Boys kwam er zaterdag niet aan te pas tegen Internos. Het duel in de der de klasse B eindigde in 6-1 voor de Brabanders. WHS won met 4-2 van DHV en staat nu net als Tholense Boys en Internos op 28 punten. Koploper De Fendert staat vijf punten los van dat trio. Yerseke-Krabbendijke 3-2: De wind speelde een grote rol in deze wedstrijd. Na tien minuten kwamen de bezoekers op voor sprong dankzij Elco Jansen. Jari Christiaanse trok de stand weer gelijk. Jansen zorgde weer dat Krabbendijke aan de goede kant stond. In de rust kreeg Yer- seke-trainer Ronald Zuijdwegt rood voor commentaar op de lei ding. Een kwartier voor tijd werd het 2-2 door een treffer van Arjen de Koeijer. De winnende treffer werd gemaakt door Bart van Ste- venink. De Koeijer kon hierna ver trekken met rood na een ongeluk kige sliding. Bij Krabbendijke kreeg reservekeeper Robert van Koeveringe rood voor commen taar op de leiding. Internos-Tholense Boys 6-1: In de eerste helft zat Tholense Boys er fel op en zorgde Laurens Boven berg voor de 0-1. Tim Brands trok de stand weer gelijk. Na de rust was het snel 2-1 door Ba'stiaan Delleman en toen brak er iets bij de bezoekers. Internos kreeg alle ruimte om te voetbal len en speelde Tholense Boys weg. Ferdi van Haperen maakt de 3-1 en Laurens Bovenberg zorgde voor 4-1 (eigen doelpunt). Uit een prachtige vrije trap van Merijn Roelofs werd het 5-1 en Brands be paalde de eindstand op 6-1. WHS-DHV 4-2: WHS begon goed en kwam op 1-0 door een doelpunt van Armando van de Re- pe. DHV kwam terug dankzij een schitterende vrije trap van Den nis Kortsmit. Patrick van Schet sen zorgde voor een 2-1-rust- stand. Robin van Dijke maakte de 3-1. DHV ging steeds beter voet ballen en kwam terug tot 3-2 via Hawar Mouhiddine. Robin van Dijke gooide de wedstrijd in het slot door voor 4-2 te zorgen. Rillandia-Seolto 2-4: Het was een onnodige nederlaag voor de nummer laatst. Vier fouten wer den keihard afgestraft door Seolto. Jeroen van Wingerden zorgde voor de 0-1 en Jordi Zuit- weg trok de stand weer gelijk. Van Wingeren maakte de 1-2, Ni- gel Leter de 1-3 en Patrick de Klerk de 1-4. Rillandia kreeg legio kansen en raakte de paal en de lat. Mark Dirksen zorgde voor de 2-4 eindstand. MZC'n-Noad'67 1-1: Laagvlieger Noad'67 kwam goed voor de dag tegen de Zierikzeese titelkandi daat. De ploeg uit Sint-Phi- lipsland kwam halverwege de tweede helft zelfs op voorsprong door een treffer van Rob den En gelsman. Pas zes minuten voor tijd voorkwam Arne Holm een blamage voor de thuisploeg. Hij schoot de bal van twintig meter achter doelman Stephan van de Peet. MIDDELBURG - Vijfdeklasser Robur hield via een 3-2-zege drie punten over aan de wedstrijd tegen Volhar ding. Renesse en Hansweertse Boys verloren beiden hun uitwed strijden op Brabantse bodem met 2-0, terwijl Vosmeer thuis de derby tegen NVS met 1 -2 afsloot. Robur-Volharding 3-2: Ondanks een sterke start van de thuisploeg bracht Roy Ars de bezoekers via een uitval op voorsprong: 0-1. Een minuut later was het alweer ge lijk (1-1) door Rick van der Gaag die kort voor rust ook de 2-1 op zijn naam bracht. In de tweede helft bracht Daniel Schijf de 3-1, waarna Robur verzuimde verder afstand te nemen. Bijna kreeg de ploeg hiervoor in de slotfase nog de rekening gepresenteerd nadat Roy Ars vanaf elfmeter de 3-2 had binnengeschoten. Vosmeer-NVS 1-2: In een soms pittige derby opende Yourie den Hollander kort voor rust de score: 1-0. Twee minuten later mocht Sander Simons, ondanks een vlag- signaal van de grensrechter, de ge lijkmaker aantekenen: 1-1 halver wege. De tweede helft bracht kan sen voor beide teams. Een kwar tier voor tijd passeerde Benjamin Suurlandt zijn eigen doelman: 1-2. Kort hierna voorkwam doelman Sam Douw een grotere achter stand. Vosmeer eindigde de wed strijd met tien man na rood voor Yourie den Hollander. Vivoo-Hansweertse Boys 2-0: De nieuwe trainer Jules de Vries moest meteen tussen de palen plaatsnemen. Ondanks de nodige kansen voor de thuisploeg wist hij zijn doel ruim tachtig minu ten schoon te houden. „Ik heb geen last gehad van de kou, want ik had genoeg te doen", aldus De Vries na afloop. Wel was hij zo reëel om toe te geven dat zijn ploeg zich vooral beperkt had tot verdedigen met slechts één kans, voor Emiel Jansen. Na de 1-0 gin gen de Boys risico's nemen. De ploeg uit Huijbergen profiteerde van de ruimte die hierdoor ont stond door uit te lopen naar 2-0. SDO'63-Kwadendamme 3-1 (0-0). In de eerste helft gebeurde er op één moment na (toen Adrie de Kort voor Kwadendamme de kruising raakte) weinig of niets. Pas na de hervatting kwam de wedstrijd op gang. Edwin Strobbe opende in de 60e minuut de sco re, waarna Roderick de Jonge voor 2-0 zorgde. Nadat Ruud de Jonge Kwadendamme terugge bracht had tot 2-1, bepaalde Ruud van Driessche de eindstand uit een strafschop op 3-1. Robur-speler Ruben Boogert (rechts) zet een speler van Volharding op I verkeerde been. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 68