SP Tholen laakt lakse houding van college Zierikzeeenaar zaait verwarring bij de Ster JUBILEUM Jonge Judoka's in de prijzen 16 BEVELANDEN en THOLEN Cycl Emotion brengt veel op FEESTELIJKE ERMEEii Home THOLEN - De SP-fractie in de ge meenteraad van Tholen reageert als door een wesp gestoken op ant woorden van het college van burge meester en wethouders op een ver zoek om een brandbrief naar Den Haag te sturen. Raadslid Anne Vo gelaar had om zo'n brief gevraagd naar aanleiding van het advies van de Onderwijsraad. Die adviseert het ministerie van onderwijs een ondergrens van honderd leerlingen per school te hanteren. Nu is die grens nog 23 leerlingen. Schooltjes die kleiner zijn, zouden dicht moe ten. De SP heeft uitgerekend dat bij een grens van honderd leerlingen tien van de twintig Thoolse scho len zouden moeten sluiten. Vijf daarvan zijn openbare scholen en zelfs de school voor speciaal on derwijs zou dicht moeten. De SP Tholen wilde dat het colle ge in navolging van de gemeente Hulst, een brief zou sturen naar de minister, waarin de desastreu ze consequenties van het advies voor een plattelandsgemeente als Tholen uit de doeken zouden wor den gedaan. Het college weigert dat te doen. Het argument is dat het om een advies gaat en niet om een kabi netsbesluit. „Het Thoolse college is weer eens het braafste jongetje van de klas", schrijft Kees Slager van de SP Tholen in een boze reac tie. Volgens hem is het juist ge bruikelijk dat betrokken besturen laten weten dat iets onaanvaard baar is, voordat er een kabinetsbe sluit valt. Het lijkt erop dat het col lege de sluiting van scholen op de kleinste kernen wel prima vindt. Uit het antwoord van het college valt ook te lezen dat b en w de aanwezigheid van een school niet direct in verband willen brengen met de leefbaarheid in een kern. Wat de SP het meeste steekt dat het college al spreekt van een zorgvuldige voorbereiding van een traject waarin scholen sluiten en herlocatie van leerlingen moet plaatsvinden. Volgens de SP zou Tholen een voorbeeld moeten nemen aan Hulst, dat in niet mis te verstane bewoordingen protesteerde. Jubileum van louter Bert van Leerdam ontving aan zijn Klomp Draait Door-tafel uit elk van de vier decennia vier of vijf mensen die veel voor De Klomp hebben betekend. De vier shows werden gefilmd en verschijnen in oktober op dvd bij een jubileumboek, foto Willem Mieras ZIERIKZEE - Sauzenfabriek Tons Mosterd en Heerlijkheden in Zierik- zee heeft een Sterspotje gekocht. Maar Ton wil uit milieuoverwegin gen dertig seconden zwart beeld uitzenden en dat mag niet. Eind december doet Ton Schröer, eigenaar van Tons Mosterd, mee aan de actie Serious Request. Re clamebureau Indie en de Ster stel len dertig seconden zendtijd be schikbaar aan de hoogste bieder. Schröer bood ruim boven de 20.000 euro en won. Hij laat zich erop voorstaan een duurzaam be drijf te hebben. Bij een van de be sprekingen over het spotje ontdek te Schröer dat de opname ervan met alle apparatuur veel energie kost. Zo ontstond het idee zwart beeld uit te zenden. „Door miljoe nen tv's op zwart te zetten, zorgt Ton in een halve minuut voor een enorme energiebesparing," juicht reclamebureau Indie in een pers bericht. Schröer: „Het blijkt dat het reglement van de Ster het uit zenden van zwart niet toestaat. Ik heb het finale spotje nog niet ge zien. Eerlijk gezegd weet ik niet wat ze nou precies gaan uitzen den." Uitzending: Dinsdagavond Neder land tussen NOS-journaal en de EO-natuurserie Africa. GOES - De 14-jarige Lein Mulder uit Vlissingen is zaterdag tijdens het Nederlands Kampioenschap Judo tot 15 jaar in Eindhoven kampioen geworden in de gewichtsklasse tot 42 kilo. Lein Mulder traint bij Judo Goes, de school die zaterdag nog meer prijswinnaars mee terug nam uit Eindhoven. De 12-jarige Pascalle van Gurp uit Goes won zilver in de gewichtsklas se boven 63 kilogram. Zoïe Moer man uit Goes, 13 jaar, pakte het brons in de gewichtsklasse tot 40 ki logram en de 12-jarige Jarno Bouw meester uit Wissenkerke kwam thuis met de bronzen medaille voor de gewichtsklasse tot 46 kilogram. Alle vier zijn automatisch geplaatst voor volgend jaar. HEINKENSZAND - CyclEmotion, het fietsevenement dat zondag in De Stenge in Heinkenszand werd ge houden, heeft 3300 euro opgebracht voor het Ronald McDonals Kinder fonds. Dat is al bijna de helft van wat het Endurateam heeft beloofd bijeen te sprokkelen voor de Home Ride. Met tien fietsers rijdt dat team in juni de 500 kilometer lange tocht van Groningen naar Maastricht. De rijders laten zich sponsorren. Giste ren kreeg het team ook de steun van Sportfondsen, die in De Stenge een kleine beurs inrichtte. Er waren verschillende fietstochten en ook een dikke bandenrace voor kinde ren. Waarschijnlijk wordt het streef bedrag overtroffen. TWUFELAARSüf www.eenwereldvolwonen.nl Mortiereboulevard 40 Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64