Kou geselt lopers in CPC SPORT 5 Van der Klooster grijpt zilver tijdens WB-finale Mollema tweede in zware rit Tirreno 'UCI had nooit geld moeten aannemen' Vos wint opnieuw Ronde van Drenthe Van der Lijke achtste in Dorpenomloop Herlings ook de sterkste in Thailand MAANDAG 11 MAART 2013 Stefan Groothuis juicht na het winnen van de 1000 meter tijdens de wereldbekerfinale schaatsen in het Thialf-ijsstadion.foto Jerry Lampen/ANP DEN HAAG - Mondiale toptijden wa ren zondag niet mogelijk op de hal ve marathon bij de CPC Loop. Daar voor was het te koud in Den Haag en stond er langs de kust van Sche- veningen een te straffe tegenwind. Desondanks liep de Keniaan Edwin Kipyego een persoonlijk record. Hij won in 1.00.05. De beste Nederlander liep ook sneller dan hij ooit had gedaan op de 21,1 kilometer. Marathonspecia list Michel Butter kwam als elfde aan op het Malieveld en noteerde 1.02.25. Met die tijd scherpte hij niet alleen zijn persoonlijke top tijd met acht seconden aan, hij toonde ook vormbehoud voor de marathon bij het WK atletiek in augustus in Moskou. De atleet uit Castricum holde on geveer zes kilometer mee met de snelle Afrikanen aan kop. „Ik voel de me goed bij het hoge tempo. We kwamen in 13.59 minuten door op vijf kilometer en ik ver baasde me erover dat het zo hard ging. Toen de Afrikanen nog een tandje bovenop het tempo deden, ben ik wel bewust gelost", zei But ter. Hij is in voorbereiding op de marathon van Rotterdam en wil de zich niet opblazen. Khalid Choukoud liep zichzelf wel een beetje voorbij. De Haagse hardloper probeerde ook zo lang mogelijk de snelle Kenianen en Ethiopiërs te volgen, maar moest het hoge aanvangstempo uiteinde lijk bekopen met een inzinking. Hij arriveerde als vijftiende in 1.03.16, ruim boven zijn persoon lijk record van 1.02.53. „De omstandigheden waren te zwaar voor een goede tijd. Het was te koud en het waaide erg hard, maar ik wilde het toch pro beren in mijn eigen stad. Ik heb al les uit de kast gehaald om mijn ei gen publiek trots te maken. Dat is helaas niet gelukt." Tim Pleijte was in Den Haag de snelste Zeeuw. De inwoner van Zoutelande kwam als 57e (achtste Nederlander) over de finish in 1.09.40. Martijn de Kok uit Hein- kenszand klokte 1.13.23. De Franse Laurane Picoche zege vierde bij de vrouwen. Ze zette met een tijd van 1.11.45 haar con currentes op grote acherstand. De Noorse Tone Ilstad Hjalmarsen werd tweede in 1.14.15 en de Spaanse Marta Esteban eindigde als derde in 1.14.58. Zij bleef nog net de Nederlandse Marieke Falk- mann voor, die vierde werd in 1.15.28. Anjolie Engels werd vierde Neder landse. De Middelburgse bleef met 1.19.10 net verwijderd van haar persoonlijk record. Paola van Gilst uit Goes verbeterde wel ruim haar pr naar 1.35.14. SOTSJI - Zitskier Kees-Jan van der Klooster heeft zaterdag op een aangename manier kennisge maakt met de olympische piste van Sotsji. De 35-jarige Vlissinger werd tijdens de wereldbekerfina les tweede op de afdaling, precies op de plek waar volgend jaar ook de Paralympische Winterspelen worden gehouden. Van der Klooster, die zich al voor dat vierjaarlijkse evenement ge plaatst heeft, presteerde voor treffelijk op de meer dan twee kilometer lange piste. Hij was in 1.23,28 minuten bij de finishlijn. De Amerikaan Christopher Devlin-Young was zeven tienden sneller. Zondag kwam de Walchenaar ook nog in actie op de slalom. Hij haalde op dat onderdeel de finish echter niet. Hij viel uit in de eer ste run. CHIETI Bauke Mollema is zondag als tweede geëindigd in de lastige vijfde etappe van de Tirreno-Adriatico. De ren ner van Blanco kon net als de rest niet volgen toen de Spanjaard Joaquim Rodrigu ez er in de klim kort voor fï- nishplaats Chieti vandoor ging. In de sprint om de tweede plaats hield Molle ma de Spanjaard Alberto Contador achter zich. De Brit Chris Froome nam de leiderstrui over van de Pool Michal Kwiatkowski. HILVERSUM De mondiale wielrenunie UCI had nooit geld moeten aannemen van Lance Armst rong in de strijd tegen do ping. Dat zei voormalig voor zitter Hein Verbruggen in een interview met de NOS. „Achterafis dit een ongeluk kige beslissing geweest", al dus de preses. „Als we toen hadden geweten wat we nu weten, dan hadden we dat nooit gedaan." HOOGEVEEN Marianne Vos heeft zaterdag voor de derde keer op rij de Ronde van Drenthe op haar naam gebracht. De wereld en olympische kampioene op de weg bleef in de eerste wereldbekerwedstrijd van dit seizoen haar "landgenote Ellen van Dijk voor. De Zweedse Emma Johans son werd derde. De wedstrijd werd zaterdag verreden in de regen en met temperaturen die nauwe lijks boven nul lagen. SINT WILLEBRORD Nick van der Lijke is zondag achtste geworden in de Dor penomloop van Rucphen. Zijn ploeggenoot Dylan van Baarle (Rabobank) bleef het sprintende peloton vijf se conden voor en won de wed strijd. Brian van Goethem uit Sluis kil reed lange tijd aan de lei ding in een steeds groter wordende kopgroep, maar werd ingelopen. De Me- tec-renner finishte als 25e. SI RACHA Motorcrosser Jeffrey Her lings heeft zondag de Grote Prijs van Thailand in de MX2-klasse gewonnen. De achttienjarige wereldkampi oen van 2012 was op het crosscircuit van Si Racha on navolgbaar voor zijn concur renten. De Brabantse cros ser was een week eerder in Qatar ook al de sterkste en leidt de titelstrijd met het volle pond van honderd pun ten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61