Volleybalsters Forza mengen zich in strijd om de tweede plaats Schouws prestigeduel eindigt zonder winnaar Knap verweer Renesse tegen nummer twee Dubbele winterzege Angela Kouwenberg Turnsters Delta Sport halen halve finale NK 12 SPORT Nipte nederlaag tafeltennissers van Scaldina Handballers uit Zierikzee zien degradatie weer een stapje dichterbij komen na een nieuwe nederlaag. Code rood voor Delta Sport door Peter van Kouteren ZIERIKZEE - De volleybalsters van Forza boekten in de promotieklas se ten koste van Volley2B de derde zege op rij: 4-0. De mannen van Forza leden in de strijd om de op nacompetitie recht gevende twee de plaats een kostbare nederlaag. Uit bij Atak'55 2 faalde Forza als collectief, met een 4-0-afstraffing tot gevolg. Atak'55 2-Forza 4-0 (25-22, 25-20, 25-19, 25-23): De Schouwse man nen waren geen moment in de wedstrijd en liepen in elke set ach ter de feiten aan. Forza speelde zonder bezieling en kreeg daar voor een dure rekening gepresen teerd. „Dit is heel jammer", zei Lennen Jonker. „Zo'n wedstrijd kan er wel eens tussen zitten. Als we gewonnen hadden, dan waren we in de race om p/d-wedstrijden gebleven." Forza kwam in Waspik slecht uit de startblokken en keek in de eer ste set in een vroeg stadium tegen een achterstand van vijf punten door Sven Bakker NIEUWERKERK - Bij het Winter Crutt-tennistoernooi in Nieuwer- kerk hebben Angela Kouwenberg en Leo Nouwen de titel gepakt bij de gemengddubbelaars. In de fina le van de vijfde categorie rekenden de als derde ingeschaalden Nou wen en Kouwenberg in straight sets af met Brenda de Bruine en Mark Passchier, die als eerste wa ren geplaatst: 6-3 en 6-4. Het was voor Kouwenberg niet het enige succes van de dag op de banen van tennisvereniging Dui- veland. In de vijfde categorie van het dubbelspel bij de vrouwen pakte Kouwenberg samen met El- lis Payet ook de eindzege. De reekshoofden hadden alleen in de tweede set wat te duchten van KWADENDAMME - Het Schouwse prestigeduel in de vierde divisie driebanden tussen 3BSD Hydro- zorg en Zandee Kloetinge eindigde in een 4-4-gelijkspel. 3BSD stond met twee en Zandee met drie Schouwse biljarters aan het vertrek en de spanning was vooraf te snijden. Ook al was het verschil op de ranglijst vijf pun ten in het voordeel van 3BSD, de krachtsverhoudingen liggen dich ter bij elkaar. Dat zou blijken want het was zo'n wedstrijd waar in elke andere uitslag ook moge lijk was geweest. Het had zomaar 5-3 voor de thuisploeg of 3-5 voor aan. Die marge bleef heel de set behouden. Dat was ook het beeld in de tweede en derde set. Met drie setnederlagen op rij leek For za de eer te kunnen redden. De Zeeuwen slaagden er echter niet in om een ruime voorsprong te verzilveren. Forza-Volley2B 4-0 (25-21, 25-22, 25-15,25-22): De vrouwen van For za mengden zich door de afgete kende overwinning weer in de strijd om de tweede plaats. De ze ge kwam niet zonder slag of stoot tot stand. Forza en Volley2B wa ren in drie van de vier sets lang gelijkwaardig. Beide teams hadden beurtelings een kleine voorsprong. Lisa Wee- ber en Marije van de Sande na men met een prima opslag Forza op sleeptouw. In de slotfase van elke set hield de thuisploeg het hoofd koel, terwijl de gasten van slag raakten. Forza heeft nog een inhaalwedstrijd tegoed. Met nog vijf duels te spelen zijn Spivo en Voleco de belangrijkste concurren ten in de strijd om de tweede plaats. hun tegenstanders en de als twee de geplaatsten Coby van Nieu- wenhuijzen en Gwendoline van den Ouden. De setstanden waren 6-2 en 7-6. Bij de mannen in de 5 ging de ti tel naar Ferry de Gans en Willem Lafeber. Zij ontdeden zich in de eindstrijd de titelfavorieten Leo Nouwen en Gerrit van Splunder. De ongeplaatsten Gans en Lafeber wonnen met 6-3 en 6-2. In de 4-categorie bij de vrouwen, de sterkste categorie van het toer nooi, was het na afloop noodzake lijk om games te tellen. Drie kop pels eindigden met één winst- en één verliespartij op gelijke hoogte op basis van het aantal punten. Maar het waren de nummers één van de plaatsingslijst Nicolette Klein en Lianne de Waal die het beste gamesaldo hadden. door Wim Kakebeeke RIJSWIJK - Mocht het landelijke avontuur in de regioklasse D dit seizoen spaak lopen, dan zullen de blauwhemden van Delta Sport ongetwijfeld met gemengde ge voelens terugdenken aan de par tijen tegen Kras/Volendam 4 en Hercules 4. Als er een opstapje ge maakt kon worden om de dans naar de eerste klasse te ontvluch- tèn dan was het de afgelopen veer tien dagen wel. Er waren mogelijk heden om vier punten op te strij ken. Het werd er slechts eentje te gen Volendam 4: 22-22. In Rijs wijk liep het zondag tegen Hercu les 4 niet na de pauze, waardoor er met 23-17 werd verloren. De deur naar de eerste klas staat voor het korps van Rob de Vos al geruime tijd op een kiertje. De co de oranje is de laatste weken ver anderd in code rood. De competi tie is beland in zijn eindfase. Voor de Zierikzeese brigade liggen er nog vier finales in het verschiet. Eigenlijk drie want komende zon- UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden groot Vierde divisie poule 5. 3BSD Hydrozorg - Zandee Kloetinge 4-4: Phi lip v.d. Male - Daan Weststrate 30-24, 67; Jan Suykerbuyk - Ad v.d. Werf 22-25, 49; Piet Kox - Paul Bodbijl 24-25, 60; Sjaak de Visser - Cees Roggeband 20-19, 52. TENNIS Nieuwerkerk. Winter Grutt-toernooi. Fina les. Mannendubbelspel. MD5: F. de Gans/W. Laeber-L. Nouwen/G. van Splunder 6-3 6-2. MD6: J. Goedegebuure/S. Marteijn-M. de Looze/R. de Ries 6-3 6-4. Vrouwendubbel spel. VD4: N. Klein/L. de Waal-L. de Graaf/H. Lafeber 6-3 6-1. VD5: A. Kouwenberg/E. Pay- et-C. van Nieuwenhuijzen/G. van den Ouden 6-2 7-6. VD6: S. de Valk/M.J. Wendt-H. Mol/S. Vermue 6-3 6-1. Gemengddubbeispel. GD5: A. Kouwenberg/L. Nouwen-M. Passchier/B. de Bruine 6-3 6-4. GD6: R. Slootmaker/S. van Westen-M.J. Wendt/I. Coppoolse 6-4 6-2. Guido de Graaf maakte drie tref fers. dag komt koploper Snelwiek naar sporthal Onderdak. De Rotter dammers zijn in een hevige titel strijd verwikkeld met Oliveo. Daarom zijn de verwachtingen niet al te hoog. „Die staan elke week op scherp", verzekerde Rob de Vos. Dus blijven uitwedstrij den tegen HW'70 en HWC nog over. Een week na de Pasen zou mogelijk de ontknoping in eigen TILBURG - Vijf van de zes deelne mende turnsters van Delta Sport hebben zich tijdens de kwartfinale meerkamp-turnen NK in Tilburg ge plaatst voor de halve finale NK. Vooral de prestatie van de dertien jarige Lisa Padmos was opmerke lijk. Na twee jaar blessureleed is ze weer terug met een mooie elf de plaats bij de junioren tweede divisie. Anna Jendrusch, de regio ste man Robert-Jan Canters, even eens een veertiger maar deson danks uitblinker, lange tijd de nul. Nadat WW'67 voor de thee op 1-0 was gekomen, werd het di rect vanaf de aftrap voor de twee de helft 2-0. „Op dat moment was ik bang voor een lange tweede 45 minuten", aldus Walter de Jonge, die zijn vrees echter niet bewaar heid zag worden. Robur-Volharding 3-2 (2-1). Roy Ars 0-1Rick van der Gaag 1 -1 en 2-1 Daniel Schijf 3-1, Roy Ars 3-2 (straf schop). Vosmeer-NVS 1-2 (1-1). Yourie den Hollander 1-0, Sander Simons 1-1, Benjamin Suurlandt 1-2 (ed). huis kunnen vallen tegen het He- lius. De Middelburger hoopt naast de zege op de Hellenen (He- lius) ook nog minimaal een keer buiten de deur succesvol te zijn. „Als dat zou slagen zijn we hoop vol. Dan zien we wel. We zijn wel iswaar afhankelijk maar nog steeds in de race." In Rijswijk zat het bezoekende Bema/Kunststoffen Delta Sport ruim 35 minuten aan de goede kant van de score. Het gevoel dat er punten geraapt konden wor den groeide. Via 2-7 was de marge net na de pauze nog steeds in het voordeel van de blauwhemden: 7-10. De stemming sloeg in rap tempo om nadat steeds meer po gingen geen doel meer troffen. Door het gebrek aan variatie in de afwerking werd het vuurtje bij de Zuid-Hollanders aangewakkerd. Tot ergernis van de Vos. „Het is niet de eerste keer dat we verzui men punten mee te nemen. En waarom? We willen alle ballen stijf in het bovenkruis jagen. Dat werkt niet bij de keepers op dit ni veau." Via 12-11 liep de thuisploeg zonder veel problemen weg bij Delta Sport. Via 17-12 werd het uit eindelijk 23-17. Scores: Koen de Bruin 5, Guido de Graaf en Jorben Sprong 3, Tim Vlees houwer en Ruben Bos 2, Guust Sluijs en Tijs de Vos. kampioen bij de pupili tweede di visie werd zevende. Bij de jeugd behaalde Samantha Steenbakker een achtste plaats en Noah de Ruijter (instap) stroomde als laat ste turnster door naar de halve fi nale. Anne-Li Slootmaker turnde met een geblesseerde pols naar de tiende plaats bij de pupih en mag op 14 april in Reusel de halve fina le strijd aan. Romy Reintjens (jeugd) werd uitgeschakeld. MIDDELBURG - In de hoofdklasse heeft het eerste seniorenteam van tafeltennisvereniging Scaldina nipt verloren van Taverbo/Sabo uit Boxtel: 6-4. Koen van Velthoven en Tristan Benschop bewezen opnieuw goed mee te kunnen draaien op het hoogste afdelingsniveau. Beide versloegen ze Gijs Klop en Henk Mangnus. Bij deze vier punten bleef het bij het Zierikzeese team. Jos Heij- mans bleek voor iedereen een maatje te groot en het dubbelspel werd ook verloren. Martijn Stou ten kon niets uitrichten namens Scaldina. de bezoekers kunnen zijn. Of zelfs 6-2 naar beide kanten. Im mers namens de bezoekers ver sloeg Ad van der Werf Jan Suyker buyk met drie en Paul Bodbijl klopte Piet Kox met één punt ver schil. Na de pauze draaide het beeld om en won Sjaak de Visser met één punt verschil namens 3BSD van Cees Roggeband. Laatstgenoemde weigerde drie beurten lang zijn laatste punt te maken en De Vis ser profiteerde. Op de andere tafel bleek Philip van der Male van 3BSD net iets sterker dan Daan Weststrate die nagenoeg de hele partij de leiding had. MIDDELBURG - Renesse hield de schade beperkt tegen het ongesla gen WW'67 in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. In Woens- dracht werd het tegen de nummer twee slechts 2-0. WW67-Renesse 2-0: Van de achttien spelers waarmee Renes se aan dit seizoen is begonnen, waren er zondag voor de uitwed strijd tegen de nummer twee van de ranglijst nog tien over. Net als vorige week trad de ploeg van Walter de Jonge aan met een flink aantal veertigers binnen de lij nen. Eén hiervan, Wilco Hooger- huis, hield ondersteund door laat-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58