Extra tijd gooit roet in eten bij Duiveland Arne Holm behoedt MZC11 voor blamage SPORT 9 Thomas Groeneveld krijgt na afloop rode kaart Als je wil blijven meedoen om de titel, moetje van een ploeg als Noad winnen KARAKTERISTIEK MAANDAG 11 MAART 2013 Jasper Maaskant is in de achtervolging op Pieter van Est van Dinteloord. foto Pieter van der Laan verdediging. En vandaag was dat hard nodig." Voor Bruse Boys kwam het alle maal weer goed uit. De ploeg bleef voor de derde keer op rij zonder tegentreffers en incasseer de op sportpark Volharding nog geen tegentreffer in competitie verband. Het was koren op de mo len van Dinteloorder Nieuwland: „Er rijdt vandaag maar één man la chend naar Dinteloord en dat ben ik." BRUINISSE - Bij de sportieve wed strijd van Bruse Boys tegen Dinte loord deelde arbiter Cor Bos zater dag vijf gele kaarten uit wegens, zoals hij het zelf omschreef, com mentaar op de leiding en het ver tragen van het spel. De meest in het oog springende was die van Thomas Groeneveld. De aanvaller werd in de 69e mi nuut door ploeggenoten gesom meerd om een inworp over te la ten aan Nathan Olree, gaf de bal over en werd op geel getrakteerd. Een discutabele actie van Bos die om onduidelijke redenen negen minuten blessuretijd bijtrok. Na afloop kwam er nog een extra ge le kaart voor Groeneveld bij. „De nummer veertien (Groeneveld) van Bruse Boys kwam nog even verhaal halen over zijn eerste gele kaart. Ik had hem in de wedstrijd al gespaard, want na de eerste kaart vond hij het nodig om twee keer op mijn rug te slaan." door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Duiveland heeft de overwinning van vorige week op Oostkapelle geen goed vervolg kunnen geven. Het elftal van trai ner Ko Stoutjesdijk had in Koude- kerke lange tijd drie punten in handen, maar verspeelde in bles suretijd alsnog een 2-1-voor- sprong. De 2-2 betekende voor Duiveland het derde gelijke spel van het seizoen. VCK-Duiveland 2-2: Duiveland was op Walcherse bodem overdui delijk de bovenliggende partij en keerde met een meer dan verve lend gevoel huiswaarts. Doelman Thomas Arendts hield Duiveland tot de 32e minuut van scoren af, maar daar bracht Ronald Zwager met zijn doelpunt verandering in. Vlak voor en net na rust kreeg VCK was kansjes op de 1-1, maar met zijn tweede treffer bracht Zwager Duiveland op 0-2. Een kwartier voor tijd passeerde Erik Goudt uit een vrije trap Duive- land-doelman Leon Weeda. VCK voerde daarna de druk op. In de 87e minuut kopte Stefan Wiele- maker over. Nadat VCK eerder al een strafschop claimde maar niet kreeg van scheidsrechter De Gans, floot de leidsman in blessu retijd, na een overtreding op Goudt, wel voor een strafschop. Goudt schoot VCK naar de niet meer verwachjte gelijkmaker. Oostkapelle-Zaamslag 2-4 (1-2). Ralph Namrit 1-0, Ivo Verstraeten 1-1, Mario de Fouw 1-2, Peter Dieleman (strafschop) 1-3, Arjan Pattenier 2-3, Juriën Dam 2-4. Serooskerke-SSV'65 0-0. Dauwendaele-Arnemuiden 1-1 (0-1). Jarco Siereveld 0-1, Mart de Kroo 1-1. Heinkenszand-Klundert 0-2 (0-0). Leon Hollemans 0-1, Kevin van Andel 0-2. Rode kaart (2x geel): 61. Germai- ne Hitijahubessij (Heinkenszand). VVC'68-Zwaluwe 2-1 (1-0). Bart Vane 1-0, Joey Konings 1-1, Joery Ma- linka 2-1. door Mitchell Minnaard ZIERIKZEE - Het was een lastige wedstrijd voor Arne Holm. Als een van de twee spitsen van MZC11 had hij zaterdagmiddag alle moeite met de verdedigers van degradatie kandidaat Noad'67. „Ik probeer de fysieke duels zo veel mogelijk te vermijden. In de wedstrijd sta ik soms tegen tegenstanders die twee koppen groter zijn dan dat ik ben. Ik weet dat ik het met fysieke duels dus vaak lastig kan krijgen", was de negentienjarige aanvaller na het 1-1-gelijkspel zelfbewust. Zijn coach Adriaan Nieuwen- huijse nam hem de tweede helft dan ook in bescherming. „Ik bracht op een gegeven moment Dennis Dekker in het elftal. Hij heeft wat meer lengte en werd daardoor de fysieke spits waar Ar ne omheen kon spelen. Dat plan pakte goed uit", keek de oefen- meester terug op zijn tactische wijziging. In de 84e minuut zakte Holm wat terug uit de aanval. Hij pikt de bal op vanuit het middenveld en drib belde richting het strafschopge bied van de ploeg uit Sint-Philips- land. Hij schoot de bal vanaf twin tig meter hoog in de rechterhoek langs keeper Stephan van de Peet. Erg blij leek Holm niet met zijn schitterende goal. „Wat heb je er aan? Het was de gelijkmaker. Als je wil blijven meedoen om het kampioenschap, moet je van een ploeg als Noad winnen", was de jonge spits kritisch. MZC'11 kreeg kansen zat. Toch was het niet de betere partij. „Ik vond Noad'67 goed spelen. Ik denk zelfs dat ze lager staan dan dat ze horen te staan", compli menteerde Holm de tegenstan der. Zelf kwam hij maar lastig in zijn spel. De middenvelders Fred van de Helm, Martijn van Gruns- ven en vooral Freek Torensma pro beerden de jonge spits continu in stelling te brengen en dat lukte een aantal keren ook redelijk. Toch kon Holm niet erg gevaarlijk worden. Veel verder dan wat ge vaar uit een vrije trap, een misluk te poging met zijn linker en een Arne Holm, spits MZC'11 goal in buitenspelpositie kwam hij voor zijn gelijkmaker niet. „In de eerste helft kreeg ik een tik op mijn enkel, waar ik de rest van de wedstrijd nog wat last van had. Ik speelde mede daardoor niet goed vandaag." Nieuwenhuijse was minder kritisch. :Hij is een van on ze betere voetballers. Die mooie goal die hij maakte, dwong hij vol ledig zelf af." MZC'11 komt met dit gelijkspel op 27 punten uit vijftien duels. Daarmee staat de ploeg uit Zierik- zee op de vijfde plaats, vlak achter Tholense Boys, Internos en WHS, die allen 28 punten hebben be haald uit zestien duels. De oefen- meester en zijn pupil keken na de teleurstellende prestatie dan ook vooruit. Holm: „We moeten nu de punten blijven pakken. Als we dat doen, moeten we maar hopen dat koploper De Fendert punten gaat verspelen." Zijn coach vulde aan: „We speelden erg slordig. Ik denk dat dat vooral komt door de druk die we onszelf opleggen. We gaan vol voor die eerste plaats, maar daardoor spelen we wat ge forceerd. Als we kampioen willen worden, moet dat beter", blikte Nieuwenhuijse vooruit. MZC'11-Noad'67 1-1 (0-0). 69. Rob den Engelsman 0-1,84. Arne Holm 1-1. Scheidsrechter: W.J.G.M. Peijnenburg (Dongen). Aantal toeschouwers: 90. MZC'11Ruud van der Linde; Lars Holm, Remon de Jonge, Barry Ha- ge, Kasimier Snoek; Ramon Janson (63. Dennis Dekker), Fred van de Helm, Freek Torensma, Martijn van Grunsven; Arne Holm, Rick Be velander (53. Frank van de Helm).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55