Meivin van Ast pakt punt voor zijn Brouw Koekje van eigen deeg DFS blameert zich tegen hekkensluiter 8 SPORT TWEEDE KLASSE E Koploper Bruse Boys wint op eigen veld de topper tegen nummer drie Dinteloord met 2-0. KARAKTERISTIEK "V* 'AZ Eli EP door Klaas Verspoor MIDDELBURG - In de vierde klasse B scoorde Brouwerhaven voor de vierde keer op rij niet, maar het duel met DVÓ'60 leverde door het O-O-gelijkspel wel het vijfde compe- titiepunt op. SKNWK haalde flink uit tegen Stavenisse (8-0) en ZSC'62 verloor de belangrijke wed strijd tegen Kogelvangers met 2-1 Brouwershaven-DVO'öo o-o: Voor rust kreeg Brouwershaven, dat de afgelopen week besloot om volgend seizoen in de reserveklas se van het zaterdagvoetbal uit te gaan komen, via Patrick Berre- voets en Jurrian de Ruiter een aan tal aardige kansen. Grote man bij de thuisploeg werd echter doel man Meivin van Ast. De gelouter de doelman wilde van geen wij ken weten en hield zijn ploeg met een aantal fraaie reddingen op de been. Via Leendert Flikweert kreeg Brouw na rust één kans, maar ook die werd niet omgezet in een treffer. SKNWK-Stavenisse 8-o: SKNWK zat al binnen tien minu ten op rozen. Na een steekpass van Robert Padmos opende Mar tijn Backx al na drie minuten de score en daarna zorgde Padmos zelf voor de 2-0. Na een half uur tekende Remco Veenboer voor de derde goal van SKNWK. Padmos en Robbert Uijl tilden nog voor rust de stand naar 5-0. Stavenisse MIDDELBURG - Tholense Boys kreeg zaterdag een koekje van eigen deeg in de derde klasse B van het zaterdagvoetbal. Vorige week hak te de Thoolse ploeg MZC'11 in de pan, deze zaterdag werd het zelf met 6-1 verslagen door Internos. Internos-Tholense Boys 6-1 (1-1). Laurens Bovenberg 0-1 en 4-1 (eigen doelpunt), Tim Brands 1-1 en 6-1, Bas- tiaan Delleman 2-1, Ferdi van Haperen 3-1 en Merijn Roelofs 5-1. Rillandia-Seolto 2-4. Jeroen van Win gerden 0-1, Jordi Zuitwegd 1-1, Jeroen van Wingeren 1 -2, Nigel Leter 1 -3, Patrick de Klerk 1 -4, Mark Dirk- sen 2-4. WHS-DHV 4-2 (2-1). Armando van de Repe 1-0, Dennis Kortsmit 1-1, Pa trick van Schetsen 2-1, Robin de Rijke 3-1 en 4-2 en Hawar Mouhiddine 3-2. Yerseke-Krabbendijke 3-2 (1-2). Eel- co Jansen 0-1 en 1-2, Jari Christiaanse 1-1, Arjan de Koeijer 2-2 en Bart van Stevenink 3-2. door Robin Hamelink MIDDELBURG - Ook in de tweede competitiewedstrijd van het nieu we jaar miste DFS een driepunter in de derde klasse A van het zater dagvoetbal. De ploeg van trainer Edwin Kriens blameerde zich zelfs door een 3-1-nederlaag op eigen veld tegen hekkensluiter Apol- lo'69. DFS moet daardoor nog altijd de blik naar onderen gericht hou den. De gevarenzone is slechts zes punten verwijderd. Komende zaterdag komt de gedeelde koplo per Nieuwdorp op bezoek in Burgh-Haamstede. DFS-Apol- lo'69 1-3: Apollo'69 speelde een slim spelletje op Schouwen-Dui- veland. De hekkensluiter liet DFS aan de bal en probeerde via coun ters gevaarlijk te zijn. Na 33 minu- kreeg via Ard-Jan Prins, Renier Prins en Daan Ponsteen ook wat kansen, maar het vizier stond niet op scherp. Remco van den Berge zorgde na rust voor de 6-0. In de slotfase kreeg SKNWK nog twee strafschoppen. Eerst scoorde Car lo van der Maas, na een handsbal bij Stavenisse, de 7-0. Backx be paalde, nadat hij zelf werd ge vloerd, vanaf elf meter in het een zijdige duel de eindstand op 8-0. Kogelvangers-ZSC'62 2-1: Met zijn vierde doelpunt in vier duels zette Mike de Voogd ZSC'62 in de 43e minuut de 0-1. Lang kon de ploeg van trainer Bram Kot niet genieten van de voorsprong, want in de tweede minuut van de twee de helft bracht Nicky Messer Ko gelvangers op 1-1. Daarmee was het onheil nog niet voorbij, want ZSC-verdediger Yoeri de Voogd liep in de 55e minuut tegen een tweede gele kaart op. Kogelvan gers profiteerde drie minuten la ter al van de numerieke meerder heid toen Erik van der Giessen op aangeven van Messer de 2-1 maak te. Met tien tegen elf drukte ZSC'62 daarna Kogelvangers terug op eigen helft, maar tot uitgespeel de mogelijkheden kwam het hard werkende tiental niet meer. SPS-Alliance 2-3 (1-3). Stefan Bogers 1 -0, Alliance 1 -11 -2 en 1 -3, Leonard Quist 2-3. Vrederust-Smerdiek 0-3 (0-1). Den nis Moerland 0-1 en 0-2, Leroy Pors 0-3. Negende nul Bruse Boys door Klaas Verspoor BRUINISSE - Doelman Mark Giljam kon het na afloop niet treffender verwoorden. „Onze kracht is dat wij kunnen leunen op onze verde diging", sprak de 33-jarige routi nier. Voor de negende keer hield Bruse Boys achterin de nul en doordat het zelf wél twee keer scoorde, klopte het Dinteloord met 2-0. Bruse Boys wacht nog negen fina les. Omdat ook concurrent Klun- dert wederom won, komt de con frontatie van komende zaterdag, wanneer beide teams elkaar op Brabantse bodem ontmoeten, in een bijzonder daglicht te staan. 'Bru' heeft één punt voorsprong en een duel minder gespeeld. Te gen de Brabantse tegenstander van zaterdag, Dinteloord, kende Bruse Boys een bliksemstart. Thomas Groeneveld dwong de eerste hoekschop af en uit de in draaiende corner tikte Dinte- loord-doelman Ivo Boluijt de bal voor de voeten van Jasper Maas kant. Binnen honderd seconden schoot de middenvelder Bruse Boys op beheerste wijze naar de 1-0. Maaskant: „Op zo'n manier begin je de wedstrijd lekker." De 25-jari- ge speler stond na zijn blessure voor het eerst sinds lange tijd weer eens in de Bruse basis. „Ik heb tegen Serooskerke twee minu ten meegedaan. Vorig seizoen te gen Arnemuiden was het de laat ste keer." De voetballer had een belangrijke rol toebedeeld gekre gen en kweet zich prima van zijn taak. Jacco de Gast, de beste voet baller van Dinteloord, werd door Maaskant zo goed als aan banden Bruse Boys-Dinteloord 2-0 (2-0). 2. Jasper Maaskant 1-0,14. Dome- nique van den Berge 2-0. Scheids rechter: C.W. Bos (Vlissingen). Ro de kaart (2x geel): Thomas Groe neveld (Bruse Boys). Gele kaart: Jo- han Vroegindeweij (Bruse Boys), Danny Verhoeven en Brandon Schipper (Dinteloord). Aantal toe schouwers: 170. Bijzonderheden: Scheidsrechter Bos deelt na afloop een tweede gele kaart uit aan Tho mas Groeneveld, wegens commen taar over zijn eerste gele kaart. Bruse Boys: Mark Giljam, Erik Duf- fener, Olaf Willemse, Johan Vroegindeweij, Rudo van den Ber ge, Robin Meertens, Jasper Maas kant (74. George Geluk), Marco Ketting, Nathan Olree, Thomas Groeneveld en Domenique van den Berge. gelegd. In de 74e minuut werd hij door trainer Wim Nieuwland naar de kant gehaald. „Ik ben nog geen honderd procent. De tweede helft was niet om aan te zien, maar ik moet weer wel een com pliment geven aan de verdedi ging", gaf hij later aan. De Bruse defensie kwam direct na de 1-0 onder druk te staan, maar met een juweel van een doelpunt verschafte Domenique van den Berge Bruse Boys vol doende lucht voor de rest van het duel. De jonge spits kreeg de bal aangespeeld van Nathan Olree, keek waar de doelman zich be vond en plaatste de bal over Bol uijt in de verste hoek: 2-0. In de 41e minuut voorkwam de doel man na een prachtige Bruse aan val wel de 3-0 en in blessuretijd had Olree eveneens de derde tref fer op zijn schoen. Nieuwland: „We verzuimden daar om het eer der af te maken." Omdat Bruse Boys dat naliet, bleef Dinteloord na rust geloven in een goed resultaat. Maar altijd was daar de Bruse verdediging, in clusief doelman Giljam. Het leek alsof, als er al op goal geschoten werd, Giljam de ballen als een magneet aantrok. Giljam: „Als Dinteloord op 2-1 komt, wordt het nog lastig. We hebben vandaag niet de sterren van de hemel gespeeld, ook verde digend niet, maar we moeten ge woon rustig blijven. Dat is ook mijn taak; het managen van de Zeven clubs in de klas se van Bruse Boys heb ben evenveel of meer doelpunten gemaakt dan de koploper. ten leidde dit al tot een 3-0-voor- sprong. Robin Korsuize zorgde voor 0-1 en Sebastiaan de Kraker produceerde de 0-2 op het randje van buitenspel. Na een schot op de lat kopte De Kraker ook nog de 0-3 binnen. In het tweede bedrijf zette DFS wel aan en kwam het te rug tot 1-3 door een vrije trap van Huib Nortier. De aansluitingstref fer en meer zaten er niet in. Kapelle-De Noormannen 4-1 (1-1). Marco den Deurwaarder 1-0, Mark Minderhoud 1-1, HansTolhoek 2-1, Robin Boogaard 3-1, Robin Boogaard 4-1. De Meeuwen-Domburg 1 -0 (0-0). Ri- cardo Bambagt 1 -0. Nieuwdorp-Spui 4-0 (4-0). Stefan van de Klooster 1 -0, Yannick van As 2-0, Yannick van As 3-0, Teun Rent meester 4-0. Nieuwland-MZVC 0-1 (0-0). Meivin Caljouw 0-1. ïvMm&mBa MZC'er Martijn van Grunsven (gestreepte shirt) moet het in een luchtduel afleggen tegen de aanvoerder van Noad'67. foto Pieter van der Laan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54