Waterkansje voor schakers HWP SPORT 15 Echtpaar De Vrieze pakt schaatstitels Laurens van Lieren wint Grand Prix Vasseur sterkste in halve marathon Bronzen plak voor Dinja van Liere Ttoeede plaats voor De Vleeschauwer MAANDAG 11 MAART 2013 BREDA Corina de Vrieze heeft haar Zeeuwse titel schaatsen op de 500 (47,73 seconden) en 1500 meter (2.26,85 minu ten) geprolongeerd. Echtge noot Marc won in Breda bij de mannen: 500 meter (42,20) en 1500 meter (2.07,95). Niels Mesu werd in Groningen bij het NK afstan den elfde op de 5000 meter: 7.00,88. Antwan Tolhoek werd bij de junioren A ook elfde op de vijf kilometer (7.22,47). SCHORE Dressuurruiter Laurens van Lieren heeft in Benning- broek met het paard Ulys- seus la Haya een Grand Prix gewonnen. De combinatie scoorde liefst 71,97%. Het was het eerste optreden van Ulysseus nadat het paard zich vijf weken geleden bles seerde in een trailer. Van Lie ren mag vrijdag tijdens In- door Brabant in Den Bosch met Hexagons Welnetta uit komen in de WB-wedstrijd. OOSTVOORNE Remy Vasseur uit Vlissin- gen heeft de zesde wed strijd voor het Van Buuren- runningcircuit op zijn naam geschreven. Met zijn tijd van 1.13.38 over de halve ma rathon bleef hij Wim Pad mos (Pallas'93) twaalf secon den voor. Laurens van den Nieuwenhuys (AV'56) bleef een half minuutje achter op Vasseur. Door de zege maakt Vasseur nog kans om naar de tweede plaats op te klimmen in het circuit. UTRECHT Dinja van Liere uit Kapelle heeft op het NK indoordres- suur in Utrecht een bronzen medaille gewonnen. De ama zone van Stal Hexagon uit Schore kwam met Hexagons Bon Ami in de klasse Z2 na twee proeven uit op een ge middelde score van 71,13 pro cent. De wedstrijd werd ge wonnen door Joyce Lenaerts en haar paard Show Boy. Eer der was er ook al brons voor Jasmien de Koeyer. ALKMAAR Stijn de Vleeschauwer is het nieuwe turnseizoen goed be gonnen. De turner van Thor Sas van Gent plaatste zich in Alkmaar voor de halve fina le van het NK. In een veld van 26 junioren 2 (derde divisie) behaalde hij een tweede plaats. Zijn puntentotaal was 69,80 pun ten. De Vleeschauwer moest al leen Mark Siemensma uit Joure voor zich dulden. Hong Wai Cheung beleefde een moeizaam Open ZK in Middelburg, foto Ruben Oreel MIDDELBURG - Om nog een klein kansje te houden op het kampioen schap deden de schakers van Het Witte Paard wat ze moesten doen: winnen. In de eerste klasse B werd Caissa met 6,5-3,5 naar huis ge stuurd. HWP Sas van Gent-Caissa 6>5_3>5: De tegenstander uit Am sterdam is normaal een lastig ob stakel, maar deze keer kwam de ploeg er niet aan te pas. Teamlei der Koen Leenhouts was snel klaar met zijn tegenstander, waar na Steven Geirnaert zijn oppo nent in een koningsaanval oprol de. Na een comfortabele 3-0-voor- sprong via Thibaut Vandebussche leek het dat Hans Groffen op een nederlaag getrakteerd zou wor den. Naar eigen zeggen stond hij verloren en kwam hij met een puntendeling goed weg. Helmut Cardon toverde twintig zetten theorie op het bord en daar had zijn tegenstander niet echt een weerwoord op. Motwani haalde bij zijn rentree de winst binnen voor de Zeeuws-Vlamingen. HWP Sas van Gent 2-HMC Cal- der 2 3-5: In de tweede klasse kon den de reserves van Het Witte Paard hun goede stellingen niet af maken. Captain Kees Nieuwelink verwisselde twee zetten en kwam beroerd uit. Ook Wouter Ghyse- len deed het niet handig en ver loor. Tot overmaat van ramp ver loor Renzo Ducarmon zijn onge lijke lopereindspel en werden an dere gunstige stellingen niet ver zilverd. Alleen Harry Provoost won zijn partij. HWP Sas van Gent 3-Goes 5-3: De Sassenaren blijven het goed doen in de derde klasse. Goes daarentegen moet oppassen dat het niet degradeert. De wedstrijd begon niet eens zo beroerd voor 3-5: Het Axelse team gaf de jeugd een kans. Ian Vandelacluze en Quinten Ramacker speelden mee. Aan hen lag het ook niet dat er verloren werd: Van Vandelacluze remiseerde en Ramacker won zelfs. Verder dan een remise van Gertjan Verhaeren en een over winning van Wim Versporten kwam het niet. Charlois Europoort-Souburg 0,5-7,5: Na een snelle remise van Alders vielen de punten als rijpe appelen van de boom. Jeroen Hek huis won en Henrik Westerweele zegevierde na een stuk gewonnen te hebben. Verder zat het ook niet tegen. Bert Henderikse kreeg in gelijke stelling een stuk cadeau. René Tiggelman pakte de match- punten met zijn overwinning. Ro bin Bosters, Henrik Porte en Col lin Boelhouwer maakten er vervol gens een monsterzege van voor de Souburgers. Hans Groffen Goes. Rien de Böck en Maxim le Clercq stonden goed. Helaas blun derden beide jongelingen. Joey Grochal won van de opgeofferde Emile Boucquet en ook Louis Nieuwenhuijse greep de winst. Het mocht echter niet baten en Goes moet de laatste twee wed strijden winnen om zich te hand haven. Het derde team van Het Witte Paard staat tweede. Landau Axel-Krimpen a/d IJssel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43