1 Oemoemenoe kan titel niet meer ontgaan Monsterscore DZK WS'92 bewijst Mytilus een slechte dienst Sonja de Feiter is met de merrie Averelle klaar voor het NK 14 SPORT OPEN ZK TAEKWONDO Middelburger kan niet overtuigen op het open Zeeuws kampioenschap taekwondo. S door Hans Markusse MIDDELBURG - Met een 16-62-zege op Sparta is Oemoemenoe weer een stapje bij de titel in de eerste klasse gekomen. De Middelburgers hebben volgende week in en tegen Alkmaar aan een bonuspunt vol doende om de titel definitief bin nen te halen. Via twee penalty-kicks nam Sparta een onverwachte 6-o-voor- sprong, maar toen het eenmaal be gon te lopen bij de Middelburgers was het duel snel beslist. Eerst bo gen Deniël van der Waal en Quin- ten van Dijk de achterstand om in 6-12 en nog in de eerste helft stel den Yedney America en Lawrence Fuchs het bonuspunt al veilig. Laurent Legrand benutte twee conversions. Na rust voerden America en Van Dijk de voor sprong op tot 6-38. De thuisclub kwam nog terug tot 11-38, maar via Dimitri Hubrouck en Joey Luitwieler liep Oemoemenoe ver der uit naar 11-50. America, Scott Flanagan en Legrand bepaalden de eindstand op 16-62. Ook derdeklasser Tovaal was goed op dreef. Met een sterke tweede helft werd Betuwe uit Bemmel met 30-12 verslagen. De vrouwen van Oemoemenoe wonnen het uitduel tegen Breda met 8-27. Joëlle Hoevenaar maakte al vroeg in de wedstrijd een 3-0-achter- stand ongedaan en na een try van Rosanna den Toonder ging Oe moemenoe met 8-10 de rust in. Na rust voerden Romy Groene- weg en Joëlle Hoevenaar de score op tot 8-17 en Jasmin Seijbel zorg de met de vierde try voor het bo nuspunt. Joëlle Hoevenaar legde de eindstand vlak voor tijd vast op 8-27. door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpoloërs van DZK hadden zaterdag geen kind aan SBC2000 dat laatste staat in de eerste klasse district. De Vlissin- gers wonnen met 19-2. De DZK- vrouwen speelden een goede wed strijd tegen Nayadedassic en won nen met 13-8. DZK-SBC2000 19-2: Vanaf het be gin van de wedstrijd was DZK ge concentreerd en dat leidde er toe dat in de eerste minuut al twee treffers werden gemaakt. De Vlis- singers speelden verdedigend goed en pas bij 5-0 kon de ploeg uit Breda een tegentreffer maken. Ook daarna was de thuiisploeg op permachtig. Het was dat het te ge makkelijk ging waardoor DZK wat nonchalant was anders had door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van WS'92 bewezen Mytilus een slechte dienst, door slechts met 2-3 bij hekkensluiter Voko te winnen. De vrouwen van WS'92 verloren met 3-1 van Voko. Mytilus legde de on genaakbare koploper Atak'55 in Waspik het vuur aan de schenen. In een vijandige sfeer sleepte het op de elfde plaats geklasseerde My tilus twee punten in de wacht. Voko-WS'92 3-1 (25-15, 22-25, 25-20, 25-15): Een verdiende over winning voor de thuisploeg, die over een jong en talentvol team beschikte en een surplus aan aan- valskracht had. De vrouwen van WS'92 boden in de eerste drie sets goed tegenstand en klampten lang aan. Tegen het snel spelend Voko kon zelfs de tweede set wor den gewonnen. In de vierde set sloeg de vermoeidheid toe. WS'92 kwam te vaak net overal te laat en incasseerde de derde set nederlaag. Mannen. Voko-WS'92 2-3 (20-25, 18-25, 25-17, 27-25,11-15): De Vlis- singse mannen verslikten zich in de veerkracht van hekkensluiter Voko. WS'92 was in de eerste twee sets de betere ploeg en leek met twee setzeges al snel op ro zen te zitten. Gemakzucht aan Vlissingse kant leidde ertoe dat de thuisploeg in het zadel werd geholpen. Voko nam het initiatief en won twee sets op rij. Pas in de beslissende vijfde set kon WS'92 weer orde op zaken stellen. Atak'55-Mytilus 3-2 (25-23, 24-26, 20-25, 25-13, 15-9): Mytilus, dat met slechts zes man was afge reisd, bezorgde de koploper een lastige middag. De Zeeuwen ont namen in de eerste sets de thuis ploeg door een lastige opslag het initiatief. Met een uitstekende ver dediging en gevarieerde aanvallen groeide de nummer elf van de ranglijst naar grote hoogte. Door de resterende twee sets te win nen, hield de thuisploeg de scha de beperkt. Slechte generale voor Cheung door Mitchell Minnaard er nog veel meer gescoord kun nen worden. Scores: Sjoerd Leijnse, Jasper Rouwen- dal en Levi Kort 4, Bas Mechielsen en Sjakko Bekkers 3 maal en Jordy de Nood 1 maal. DZK-Nayadeclassic 13-8: Nayada- classic nam gelijk een o-i-voor- sprong. De Zeeuwse vrouwen lie ten zich niet overrompelen en ble ven goed en geconcentreerd spe len zodat er aan het eind van de eerste periode een 3-1-voorsprong was. Daarna liep DZK verder uit naar 5-1. Goed en snel waterpolo- spel leverde DZK veel treffers op en er werd uitgelopen naar een be slissende 12-3-voorsprong. In de laatste periode werd er slordig ge speeld. Scores DZK: Joyce Piek 5, Maranda van Ijk 4, Lois van de Berg 2 en Yentl Geelhoedt en Chelsea Schild 1 maal. MIDDELBURG - Hong Wai Cheung kwam zondag niet verder dan een vierde plaats op het open Zeeuws kampioenschap taekwondo in Middelburg. Vooraf werd er veel van de 24-jarige taekwondoka uit de nationale selectie verwacht, maar hij kon de verwachtingen niet waarmaken. Het verliep voor Cheung zondag niet volgens de planning. De Mid delburger had verwacht dat hij in zijn klasse mannen senioren A pas in de namiddag in actie zou moeten komen. „Maar toen werd er om half elf 's ochtends opeens mijn naam omgeroepen", blikte de sporter van de organiserende vereniging Taekwondo Middel burg na afloop terug. „Dat had hij zelf kunnen weten", counterde zijn coach en organisa tor van de elfde editie van de open Zeeuws kampioenschappen, Nanne Boonstra. „De planning was vooraf al lang bekend. Hong Wai was de jeugd aan het coachen, maar hij was daar zo fa natiek mee bezig dat hij even ver gat dat hij zelf in actie moest ko men." Zonder enige voorbereiding be gon Cheung aan zijn partij in de tuis. „Dat is een tak van de vechtsport waarbij het vooral gaat om de techniek", aldus de 24-jari- ge taekwondoka. „Je geeft als het ware een demonstratie. Het is de bedoeling dat je de techniek op een zo mooi mogelijke manier uit voert." Het gebrek aan voorbereiding brak hem uiteindelijk op. „Mijn eerste partij wist ik nog te win nen, omdat ik nogal wat druk op mezelf had gelegd. Daarna viel die druk wat weg en eindigde ik op een teleurstellende vierde plaats." Toch is de in Hongkong geboren Cheung een van de betere Neder landers in zijn categorie en sport. Eind december werd de Middel burger geselecteerd voor de natio nale selectie. Daarmee bereidt hij zich momenteel voor op het EK taekwondo, dat over twee maan den in Zweden wordt gehouden. „Ik train drie keer in de week voor dat evenement." Veel verwachtingen heeft de stu dent middenkader engineering voorafgaande aan het Europees kampioenschap niet. „Ik ga nu niet zeggen: 'Ik word daar wel eventjes eerste'. De lat wordt na tuurlijk wel steeds hoger gelegd en ik heb nog een hoop verbeter- punten, maar ik vind het al een eer dat ik er aan deel mag ne men." Een aantal verbeterpunten werd hem tijdens zijn wedstrijd door zijn coach en clubgenoten langs de kant toegeschreeuwd. „Taek wondo is grotendeels een in dividuele sport, maar je kunt het toch echt niet alleen", zei Boon stra na afloop van het toernooi. De coach is trots op de uitver kiezing van zijn pupil. „Dat is een opsteker voor onze vereni ging. Onze manier van opleiden en samenwerken blijkt te wer ken." Als Cheung zelf niet op de mat stond, was hij er langs een van de vijf Velden' in sporthal De Kruit- molen te vinden als coach van de jeugd. „Anderhalfjaar geleden ben ik begonnen met het trainen geven aan jonge gasten. Zelf beoe fen ik de sport al zo'n tien jaar, dus ik weet er best wel wat vanaf. Als je elkaar constant feedback geeft, leer je van elkaar. Dat is het leuke aan deze sport." MEPPELDER EN DIJKSTRA ZEEUWSE KAMPIOENEN Nina Meppelder en Jeremy Dijks tra uit Middelburg vielen zondag tijdens het open Zeeuws kam pioenschap in de prijzen. Dijkstra van vereniging Konguryo uit Krim pen aan de Lek, won het onder deel tuis bij de mannen -78 kilo gram. Meppelder van Taekwondo Mid delburg bleek bij de vrouwen bij het onderdeel sparring +68 kilo gram beter dan haar concurren ten. Clubgenoot Raven Struijk eindig de driemaal op een tweede plaats: samen met Aernout Rijken bij het pre-arranged sparren, individueel bij tuis en sparring. Dennis van de Bovenkamp (Middelburg) werd tweede bij het springen. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Dres- suuramazone Sonja de Feiter verte genwoordigt komend weekeinde met de merrie Averelle de regio Zeeland op het NK in de klasse L2. Via een overtuigende overwinning liet de combinatie zaterdag in Nieuw- en Sint Joosland zien dat ze klaar is voor de titelstrijd. De klasse L, de kweekvijver in de basissport, kende veel kwaliteit, hetgeen tot uiting kwam door ho ge scores. In L2 behaalde Sonja de Feiter met San Bretano-dochter Avarelle de overwinning (67,66 procent). De Middelburgse Chan- tal Nijpjes eiste met de John- son-zoon Digo met 65,33 procent de tweede plaats voor zich op. „Avarelle gaf mij een goed gevoel. Ze toonde vormbehoud. Dit was een generale repetitie en is goed voor het zelfvertrouwen. Na het kampioenschap stap ik over naar de klasse Mi. Het zou mooi zijn als de promotie werd bekroond met een medaille. Maar het is en blijft afwachten. Je weet nooit hoe het paard reageert op een an dere omgeving", vertelde de res tauranthoudster uit Burgh- Haam stede. Veerle Rijken kon met de vosmer- rie Di Mavi P in de klasse Li op een ijzersterk optreden terugkij ken. De amazone uit Middelburg liep met de expressief bewegende Oscardochter met 69 procent naar de overwinning. Nadia van Schaik uit Kamperland eindigde met Santiago-dochter Veerse- dams Shakira op de tweede plaats (67,33 procent). „Di Mavi is een fijn paard dat alles snel opneemt. Ze beschikt over drie sterke basis gangen. Voor de draf, stap en ga lop scoorde ze achten. Ik rijd de merrie voor eigenaar Dirk Maris en hoop dit nog lang te mogen doen. Want Di Mavi is een paard waar ik hoge verwachtingen van heb", vertelde Rijken. Debbie Offermans mocht met de ruin Allegro op een uitstekend de buut in de categorie Zi terugkij ken. De amazone uit Arnemuiden reed de met veel power door de baan gaande Rhodium-zoon met 66,47 procent naar een afgeteken de overwinning. De combinatie bleef Nathalie Pop- pe uit Grijpskerke met de Mister Concorde B-dochter Utah ruim vier procent voor. „Allegro gaf mij bij het losrijden al een goed ge voel, maar in de ring moet het wel gebeuren en dat is gelukt", vertelde een tevreden Debbie Of fermans. T

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42