EMM zet kroon op het werk Hockeyers van Walcheren goed uit winterstop SPORT 13 Zege voor reserves BC Vlissingen Jan Koppejan pakt damtitel MAANDAG 11 MAART 2013 door Peter Snelders MIDDELBURG - De hockeyers van Walcheren zijn in de derde klasse goed uit de winterstop gekomen. Van Gilze-Rijen werd met 3-2 ge wonnen. Bij de vrouwen ging HC Walche ren met afgetekende, maar wel ge flatteerde cijfers onderuit. Mannen. Walcheren-Gilze-Rijen 3-2 (2-0): Een beter Walcheren moest tot de laatste minuten wachten voordat het zeker was van drie punten. Na een iets te tam begin voerde Walcheren ge staag het tempo op. Dat resulteer de in de 29e minuut in 1-0 via Boudewijn Jagers. Nog voor de pauze liet diezelfde speler op aangeven van Niels Govaert 2-0 aantekenen. In de tweede helft gaf Walcheren te veel ruimte weg. Daar profiteerde Gilze-Rijen van. In de 55e minuut werd het 2-1 en niet veel later uit een strafcorner zelfs 2-2. Walche ren leek met een gelijkspel genoe gen te moeten nemen. Twee mi nuten voor het einde scoorde Niels Govaert alsnog de winnen de treffer. Vrouwen. Derde klasse Walche ren-Waal wijk 1-4 (1-2): Niet Waalwijk maar Walcheren was de betere ploeg. In de eerste helft dicteerde de thuisploeg grotendeels het spel- beeld en kwam na ruim twintig minuten op 1-0 door Merel de Kam. Nauwelijks een minuut la ter stond het 1-1 en nog voor de doelwisseling werd het zelfs te gen de verhouding in 1-2. Ook in de tweede helft was Wal cheren technisch" de meest vaardi ge ploeg. Het verzuimde echter om te scoren en werd daarop afge rekend door een effectiever Waal wijk. Al met al een onnodige ne derlaag voor de thuisploeg. VLISSINGEN BC Vlissingen 2 heeft de thuiswedstrijd tegen East wood Tigers met 84-65 ge wonnen. In het duel nam BC Vlissingen 2 direct een voorsprong. Die werd heel de wedstrijd vastgehouden. Scores: Abdul Zombra 22, Ray- lin Jimenez 17, Dylan Hofmann 14, Erwin Hilbert 8, Rajan Diel- bandhoesing 7, Mike de Kraker 7, Kris Liesenborghs 5 en Benja min Risakotta 4. 'S-GRAVENPOLDER Aart Slager is zaterdag in het dorpshuis van 's-Gravenpol- der Zeeuws damkampioen in de promotieklasse gewor den. De speler uit Scherpe- nisse kwam zelf remise over een met Frans Blaas, vol doende voor de eindzege. In de eerste klasse ging de titel naar Jan Koppejan. De Vlis- singer had genoeg aan een gelijkspel tegen Jouke van 't Padje. Rinie Brasser werd met een punt achterstand tweede. door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - De handbalsters van EMM zijn zondagmiddag op eigen veld kampioen geworden in de tweede klasse. De Middelburgse formatie won in sporthal De Sprong met 23-19 van TSHV Came- lot. Op de voorlaatste speeldag zette de Middelburgse equipe van Hans Dierickx de kroon op het werk tegen de studentenvereni ging uit Tilburg. Precies het scena rio zoals een van de uitblinkers Xaira Nijsen het voor ogen had. „Dit is wat de hele ploeg wilde. Kampioen worden voor je eigen aanhang. Dan moet je het waar maken ook." De gretigheid om na een jaartje afwezigheid in de eer ste klasse te promoveren straalde er bij de Middelburgse vleugels peelster aan alle kanten vanaf. Een pijnlijke knie en een stevig in gepakte middelvinger; niks kon de rechterhoekspeelster er van weerhouden uit te groeien tot een klasse apart voor 150 toe schouwers. De titel kregen de Middelburgers absoluut niet ca deau. Integendeel. EMM moest diep in de buidel tasten om de buit in Middelburg te houden. Ca- melot verzette zich hevig en capi tuleerde pas drie minuten voor tijd. De start van de thuisploeg was veelbelovend. Door het strakke tempo kwamen de bezoekers door scores van Danielle Carol en Marieke Riemens al meteen flink in de verdrukking: 4-0. Maar de zenuwen kregen al snel de over hand. Het spel van de gastheer werd ontsierd door slordige pas sing, forceren en een gebrekkige afwerking. Een kwartiertje later was de spanning te snijden in De Sprong: 5-8. Toch raakten de pu pillen van Dierickx geen moment in paniek. De terugkeer van routi nier Petula Brasser deed de ploeg goed. Het opstropen van de mou wen bleef niet onbeloond. Op slag van rust was de balans door Riemens, Carol en Heijens weer bijna in evenwicht: 9-10. „In de pauze was het elkaar alleen maar oppeppen", vertelde Nijsen met een bescheiden lach. „We zijn nu zover gekomen, dan moet je er voor gaan ook." Nijsen zelf geloof de er schijnbaar het meest in. Want binnen tien minuten wist ze vier keer het net te vinden. EMM leidde na tweederde strijd de dans met 14-11. Toch bleef het nagelbijten langs de kant voor de aanhang want ook de bezoekers gooiden het bijltje er niet zo maar bij neer. Via 14-14 bleef de score om en om doorgaan tot 17-17. Via snelle uitbraken van Carol en tweemaal Nijsen werd de forma tie uit Tilburg voorgoed het zwij gen opgelegd: 22-18. De teller bleef uiteindelijk steken op 23-19. Het was knokken geblazen vond ook Nijsen na afloop van haar eer ste kampioenschap. „De zege van vandaag is de juiste afspiegeling van het hele seizoen." Scores: Xaira Nijsen 8, Danielle Carol en Marieke Riemens 5, Ariska Tax en Kimberly Loo 2, Lisanne Heijens. Swift-Olympus 17-9: Op papier kwamen de bezoekers de tweede helft als winnaar uit de bus. Een aanknopingspunt waar de Vlis- singse trainer Ron de Waal graag verder op wil borduren. „Ik ben blij met de ontwikkelingen na de pauze", zei de keuzeheer na af loop. „Het geeft een dusdanig ge voel dat de missie niet kansloos was." Scores: Ayla Engels 5, Tessa de Waal 2, Ina Engels en Lilian Belfroid. het moeilijk mee. Het duurde even voordat wij dat hobbeltje ge nomen hadden." BC Vlissingen scoorde tot aan de rust nauwelijks meer, terwijl de opponent juist de geest kreeg. Het gevolg was een kleine achter stand (35-38) halverwege. In de tweede helft worstelde de thuisploeg nog steeds met lange mannen van Akrides, die vooral defensief goed werk deden. „Maar wij zijn in het derde en vierde kwart ook feller gaan verdedigen. Onze inzet was echt heel goed en door een paar slimme steals en makkelijke scores kwamen we er toch weer bovenop", had Steen beek gezien. „In het laatste kwart heeft vooral Abdul Zombra ons er doorheen gesleept. Complimen ten voor hem." Mede door de zege op Akrides is BC Vlissingen nu alleen koploper in de eerste divisie B. Concurrent EBBC 2, dat tot zaterdag op ge lijke hoogte stond, verloor name lijk met 67-70 van Attacus. Het blijft nog wel ongemeen span nend bovenin. De Walchenaren zijn nog niet helemaal zeker van de play-offs, waarvoor de num mers één en twee zich plaatsen. Naast EBBC 2 zitten ook Virtus en Attacus nog in de buurt. Steen beek: „Komende zondag spelen we thuis tegen EBBC 2. Als we dan winnen, doen we heel goede zaken." Er zijn nog vier reguliere speelron des. Daarna volgen zo goed als ze ker de play-offs, waarin BC Vlis singen promotie kan afdwingen naar de promotiedivisie. „Twee jaar geleden waren we er heel dicht bij", weet Steenbeek nog. „Daar hebben we van geleerd. Het gaat ons niet nog een keer ge beuren dat we niet omhoog gaan. We zijn helemaal klaar met de eerste divisie." Scores BC Vlissingen: Dorde Karad zic, Dennis de Paauw en Sjors van de Poel 12 punten, Stefan Schrier 11, Raylin Jimenez en Emilio Jangbaha- doer 7, Abdul Zombra 5. Dennis de Paauw legt aan voor een schot. Hij moet moeite doen om hoger te komen dan de lange mannen van Akrides. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41