TOP moet nog een keer aan de bak BC Vlissingen kan net niet stunten Tommy Staal wint in zijn achtertuin de Pannekoekenmolenloop 12 SPORT BASKETBAL Eerstedivisionist BC Vlissingen is alleen koploper na moeizame zege op middenmoter Akrides. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Op de slotdag van de zaalcompetitie zijn de korfbal lers van TOP er niet in geslaagd zich direct veilig te spelen. De Ar- nemuidse ploeg verloor kansloos van Nieuwerkerk. Doordat Excel sior van IJsselvogels won, zakte TOP naar de zevende plaats. Er volgt nu een beslissingswedstrijd met de nummer zeven uit de over gangsklasse C, Vriendenschaar uit Hardinxveld-Ciessendam. Die is za terdag op neutraal terrein. Nieuwerkerk-TOP 23-19: In een heksenketel in Nieuwerkerk kwam TOP handen, voeten en oren tekort tegen de getructe thuisploeg. De spurt van Nieuwer kerk in het middenstuk van de tweede helft - in tien minuten ging het van 14-10 naar 20-13 - il lustreerde hoezeer TOP achter de feiten aanliep. Scores TOP: Peter van Belzen 6, Cor- né Bezemer, Jeanine Marijs en Anita de Ridder 3, Remco Bezemer, Jordi Meulmeester, Wilma de Ridder en An ne Meulmeester 1. Tjoba-Rust Roest 18-18: Kam pioen Rust Roest gaf Tjoba in de eerste helft geen kans. Na rust (6-11) voelde Tjoba de drang tot eerherstel en leek Rust Roest het op halve kracht te willen doen. Met de remise eindigen de Bevel anders op de vierde plaats in over gangsklasse D. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 9, Niels Westmaas 4, Dennis Broerse en Anoek Braam 2, Manon Braam 1. DES-Fortis 20-13: Het eerste kwar tier was voor eersteklasser Fortis, maar daarna nam DES het initia tief. Het Delftse achttal had een kwart wedstrijd nodig om op toe ren te komen en schoot toen met scherp. „Vlak na rust was het al een uitgemaakte zaak", zei coach Robin Wisse. Scores Fortis: Lars van Iwaarden 4, Rens van den Driest 3, Remco Crucq en Joyce Schoonaard 2, Kim Baas en Pascal Koppejan 1 Swift-Vitesse 19-18: Verdedigend was het solide, maar aanvallend verzuimde eersteklasser Swift om het gat naar vier punten te tillen. „Deze afsluitende wedstrijd en de derde plaats in de zaal geven een goed gevoel richting de veldcom- petitie", sprak coach Plantinga. Scores Swift: Naomi Zuid weg en Kris Huisman 5, Richard Celdof 3, Lennart Hoogenboom en Vera Kuiper 2, Eefje van de Berg en Joren Gilissen 1. Valto-Togo 17-13: Ondanks de vroege blessure van Jan-Kees Goossens en de nederlaag hield coach Carlo de Waele een goed ge voel over aan de slotronde in De Lier. De Goese tweedeklasser kwam nog even dichterbij, maar Valto was toch te sterk. Scores Togo: Niek Meerman, Corné van Rooijen en Anouk Hazelaar 3, Desiree de Looff 2, Jan-Kees Goos sens en Mijke Tahapary 1. Blauw Wit-Stormvogels 9-10: Spannend was het pas in de laat ste zeven minuten. Stormvogels liet legio kansen onbenut. De ploeg uit Kloetinge haakte aan, maar Stormvogels ontkwam met de hakken over sloot. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 3, Ivo Flipse en Marco de Jonge 2, Anne- marijne Holl en Martijn Sandee 1. Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Niek Peene 3, Francky Koole, Sabine Minderhoud, Marit Kleinepier en San- der Koole 1. Good Luck-Ondo 10-19: Behou dens een paar fases waarin de thuisploeg het qua scores drage lijk maakte, had Ondo geen kind aan Good Luck. Met de tweede plaats dwingt Ondo een promotie wedstrijd af tegen Dijkvogels. Bij winst zaterdag volgt promotie naar de tweede klasse. Scores Ondo: Annemieke Toerse 4, Ronald Wisse, Robbie Mesu en Len- nard van Eennennaam 3, Jeroen Mesu en Lianne Lorier 2, Nikie Geervliet en Linda Burger 1 DSO-Seolto 16-12: Seolto kon voor rust (11-5) geen vuist maken tegen DSO dat één punt nodig had om kampioen te worden. Tien minuten na rust kregen de Vlissingers de feestende meute stil toen het ineens 13-11 stond. Twee rake afstandschoten van DSO deden Seolto de das om. „Ook een kwaliteit", erkende coach Sjaak Joziasse. Scores Seolto: Timme Provoost 4, Dennis Goedegebuur, Tom Harthoorn en Daisy Verkerk 2, Ralf Dourlein en Chris Mol 1. VLISSINGEN - In de hoofdklasse van de basketbaicompetitie slaagden de vrouwen van BC Vlissingen er net niet in te stunten tegen kam pioen Almonte. In de overgangs klasse verzuimde BV Souburg te profiteren van de nederlaag van koploper Waldric. De Souburgse formatie verloor van WBB Giants. Vrouwen: BC Vlissingen - Al monte 59-60: Bij BC Vlissingen ontbraken weer enkele basisspeel sters, maar de jeugdige talenten Mims Kole en Charmey Koemans eisten de hoofdrol voor zich op. Na 10-10 nam BC Vlissingen een verrassende 35-20 voorsprong. Kampioen Almonte krabbelde te rug naar een 37-29 ruststand. Na de pauze kwam de Eindhovense ploeg bij 43-43 langszij, waarna ze doorstoomden naar 52-60. Het slotoffensief van de thuisploeg bleef steken op één punt: 59-60. Scores: Mims Kole 18, Charmey Koe mans 16, Sheri Bos 11, Nanon Doe- land 5, Johanna Kuijs Murcia 4, Quinta- na Rissema 3 en Anouk van Pelt 2. Vrouwen: WBB Giants- BV Sou- door Sjaak Sinke WESTENSCHOUWEN - Na zijn over winning in de Kustcross vorige week in Vlissingen verkeert Tom my Staal kennelijk in de winning mood. Zaterdag won hij zo onge veer in zijn achtertuin de Pannekoe kenmolenloop over 15 kilometer. Bij de vrouwen ging de zege naar de Belgische Annick Beckers. Ondanks de concurrentie van de halve marathon in Oostvoorne en de CPC-loop in Den Haag ston den er driehonderd deelnemers aan de start voor deze loop, die onlangs een plaats kreeg in de lijst van honderd leukste lopen van Nederland. Tommy Staal nam al snel de lei ding en kreeg Kas van Veen (Prins Hendrik), Huub van Noor den (AV'56) en recreant Adriaan van Keulen (Middelburg) mee. Tot vlak voor het dodemanspad, met zijn mulle zand en steile heu vels, bleef dit viertal bijeen maar toen vielen de klappen, met Van Keulen en Van Noorden als slacht offers. „Mijn benen liepen met een vol", liet Van Noorden weten. Van Veen bleef bij en hield op het strand het tempo van Staal nog even bij. Maar terug in het bos moest ook hij zich gewonnen ge ven. Van Keulen en Van Noorden hielden de leiders op het smalle strand nog wel in het zicht, maar moesten zich daar toch gewon nen geven. Staal won afgetekend in 55 minuten en 57 seconden, twee minuten boven het parkoers record uit 2001 van de Marokkaan Aias Ayada. Van Veen gaf ander halve minuut toe en Van Noor den kreeg bijna drie minuten aan z'n broek. Adriaan van Keulen Worstelen met lange opponenten door Roeland van Vliet burg 69-54: In Bergen op Zoom kwam BV Souburg dramatisch uit de startblokken, waardoor de thuisploeg een 18-o-voorsprong nam. BV Souburg begon daarna aan een inhaalrace en was bij de rust genaderd tot 31-26. In het der de kwart bleef dit verschil gehand haafd: 52-45. BV Souburg kwam daarna niet meer dichterbij. Scores: Shanice de Graaf 18, Jessica Verhage 10, Annegret Scheers 8, Mela- nie Lindenberg 6, Immie Pattikawa 6, Jacqueline Franke 4 en Linda de Meij 2. VLISSINGEN - BC Vlissingen verslik te zich zaterdag bijna in Akrides. De Walcherse kampioenskandi daat in de eerste divisie miste vooral lengte in het duel met de IJmuidense middenmoter. „We hebben dat gelukkig nog net met snelheid kunnen compenseren", zei Benjamin Steenbeek na de 66-63-overwinning. Steenbeek is de langste speler bij BC Vlissingen. De 25-jarige center is precies twee meter. Maar hij is nog net niet fit na een enkelbles sure. Hij hoopt deze week weer te kunnen gaan trainen. Zaterdag verving hij Klaas-Willem Barten als coach. Barten was afwezig, om dat zijn vrouw op het punt stond te bevallen. De nummer drie in het lijstje van 89 Tot zaterdag haalde BC Vlissingen in de thuiswedstrijden gemiddeld 89 punten. Tegen Akrides bleef de ploeg daar met 63 punten ver van verwij derd. lange spelers is Michel Bosters. Hij is 1,98 meter. Maar die zit mo menteel in India en is tijdelijk niet beschikbaar voor BC Vlissin gen. En de nummers twee en vier, Amar van Sluijs van 1,99 en Abdul Zombra van 1,97, zijn nog geen kartrekkers bij de Walcherse formatie. De vijf spelers die zaterdag aan de wedstrijd tegen Akrides be gonnen, hadden een gemiddelde lengte van 1,82 meter. De Noord- Hollandse mannen torenden duidelijk boven hen uit. Op de kleine guard na waren ze allemaal tussen de 1,95 en 2,06 meter. Van tijd tot tijd buitte Akrides dat lengteoverwicht goed uit, maar de ploeg vergat de twee punten mee naar huis te nemen. BC Vlis singen oogde in bepaalde fases kwetsbaar en de ploeg die al elf keer op rij won had zomaar op een nederlaag getrakteerd kun nen worden. Maar daar kwam het niet van. In het eerste kwart (22-14) had BC Vlissingen nog duidelijk de overhand. Het team scoorde veel uit vrije worpen en profiteerde zo van de onhandigheden bij Akri des. Maar daarna wist de ploeg van gelegenheidscoach Steenbeek het even niet meer. „Akrides ging op een andere manier verdedi gen", zei hij. „Ze vingen ons meer op in de zone. Daar hadden wij was de snelste recreant in 59.05. Voor Van Noorden was deze loop een mooie training voor de trail van zaterdag, een duowedstrijd die hij samen met Ronnie Duin kerken, derde in de trail van Ren- esse, loopt. Daarna gaat hij naar de Crete de Spa, waar 58 zware trailkilometers liggen te wachten. Eerste master H35 Johnny Ravia deed met een tijd van 59.22 ook uitstekend mee. Erik Cappon (Wielingen) bleef als eerste in de klasse H45 net boven het uur. De Belgische Annick Beckers was voor de vierde maal de snelste vrouw, maar bleef met 1.09.50 bijna tien minuten boven het par koersrecord van Marlies Kort uit 2004. Nadine de Wilde (AV'56) gaf als snelste senior slechts twee minuten toe. Christel Verbeek (Vlissingen) was de snelste vrou wenrecreant op de 15 kilometer. De handbalsters van EMM zijn zondagmiddag kampioen geworden. foto Ruben Oreel dr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40