Tweedeklasser VCK pakt een punt in blessuretijd tegen Duiveland VC Vlissingen verslaat Borssele Jong Ambon klimt naar de zesde plaats 8 SPORT ZONDAG DERDE KLASSE Koploper Zeelandia Middelburg maakt in de slotfase een achterstand goed in de topper tegen Rood Wit. Zeeland Sport doet goede zaken door Klaas Verspoor MIDDELBURG - VCK leek in de twee de klasse E lange tijd op weg naar de achtste seizoensnederlaag, maar een doelpunt in blessuretijd van het duel met Duiveland leverde toch nog een 2-2-gelijkspel op. Dauwendaele en Arnemuiden speel den in een erg aantrekkelijk duel met 1-1-gelijk, Oostkapelle verloor thuis met 4-2 van Zaamslag en Serooskerke en SSV'65 kwamen niet aan scoren toe. Bruse Boys blijft koploper na een 2-0-zege op Dinteloord. VCK - Duiveland 2-2: Duiveland was overduidelijk de bovenliggen de partij en keerde met een verve lend gevoel huiswaarts. Doelman Thomas Arendts hield Duiveland tot de 32e minuut van scoren af, maar daar bracht Ronald Zwager met zijn doelpunt verandering in. Vlak voor en net na rust kreeg VCK was kansjes op de 1-1, maar met zijn tweede treffer bracht Zwager Duiveland op 0-2. Een kwartier voor tijd passeerde Erik Goudt uit een vrije trap Duive- land-doelman Leon Weeda. VCK voerde daarna de druk op. In de 87e minuut kopte Stefan Wiele- maker over. Nadat VCK eerder al een strafschop claimde maar niet kreeg van scheidsrechter De Gans, floot de leidsman in blessu retijd, na een overtreding op Goudt, wel voor een strafschop. Goudt schoot VCK vanaf de stip Mart de Kroo was trefzeker voor FC Dauwendaele naar de niet meer verwachte ge lijkmaker. Oostkapelle - Zaamslag 2-4: Zaamslag boekte in Oostkapelle een verdiende overwinning. Na vier minuten opende Ralph Nam- rit na een mooie aanval nog wel de score namens Oostkapelle. In de 33e minuut maakte Ivo Verstra- eten er 1-1 van en na opnieuw een verdedigingsfout bij de thuis ploeg tekende Mario de Fouw vier minuten later al voor de 1-2. Na een overtreding van Giacomo Wattel kreeg Zaamslag in de 72e minuut een strafschop. Peter Die- leman zorgde voor de 1-3. Via Ar jan Pattenier kwam Oostkapelle in de 86e minuut nog wel terug tot 2-3, maar Juriën Dam besliste een minuut later, na opnieuw wei felend verdedigen aan Oostkapel- le-kant, het duel definitief. Serooskerke - SSV65 0-0: Beide ploegen hadden vrede met het ge lijke spel. Op wat kleine kansjes na viel er in een weinig verhef fend duel nauwelijks iets te bele ven op sportpark Noordhout. SSV'65 raakte zo verder achterop in de titelstrijd en Serooskerke pakte in de strijd tegen degradatie een belangrijk punt. Dauwendaele - Arnemuiden 1-1: Een levendig duel. Dauwendaele beleefde vijf sterke openingsminu ten, maar de rest van de eerste helft had Arnemuiden de over hand. Via Jarco Siereveld kwamen de bezoekers op voorsprong. De tweede helft gaf een ander spel- beeld want toen was de thuis ploeg de bovenliggende partij. Uit een afgeslagen corner bracht Mart de Kroo Dauwendaele op gelijke hoogte. Het team van trainer Marcel Lou- rens verzuimde daarna om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Via Bram de Jong en Peter van Gorsel, die in de zeventigste mi nuut een strafschop miste, kregen de Middelburgers wel de nodige kansen. Aan de andere kant schoot Arnemuiden, dat in doel man Rick Balk de man of the match had, ook nog op de lat. Heinkenszand - Klundert 0-2 (0-0). Leon Hollemans 0-1, Kevin van Andel 0-2. Rode kaart (2x geel): 61. Germai- ne Hitijahubessij (Heinkenszand). WC'68 - Zwaluwe 2-1 (1-0). Bart Vane 1 -0, Joey Konings 1 -1Joery Ma- linka 2-1. Bruse Boys - Dinteloord 2-0 (2-0). Jasper Maaskant 1-0, Domenique van den Berge 2-0. door Robin Hamelink middelburg - In de vierde klasse boekte Wemeldinge een 2-1 over winning op Kruiningen. SVD speelde met 1-1 gelijk tegen Hoe- dekenskerke en Colijnsplaatse Boys versloeg Bevelanders met 2-1. Wolfaartsdijk en Waarde speel den met 2-2-gelijk en Vlissingen won met 2-0 van Borssele. Lewedorpse Boys-Walcheren ging niet door. Vlissingen-Borssele 2-0: Een moeizame overwinning voor de thuisploeg tegen een goed verde digend Borssele. Vlissingen miste in de eerste helft veel kansen. Donny Donnovan scoorde met een knappe volley de 1-0. Na een goedlopende aanval gooide Kalias Parker de wedstrijd op slot. Vlis singen raakte in de wedstrijd de paal, de lat en er werd een doel punt afgekeurd. Wemeldinge-Kruiningen 2-1 (0-0). Wesley Buur 0-1 en Pieter Bolle 1-1 en 2-1. SVD-Hoedekensekerke 1-1 (1-0). Kenny Braamse 1-0 en Emiel Almekin- ders 1-1. Colijnsplaatse Boys-Bevelanders 2-1 (1-0). Niels Versluis 1-0, Sander Sallet 2-0 (strafschop) en Michel Verburg 2-1. Tukker redt een punt door Michiel Bouwman middelburg - De rust die Dennis T\ikker zondag diep, diep in bles suretijd bewaarde was er één zo als je die mag verwachten van een spits met een hoog torinstinct. Maar het was toch echt de links back van Zeelandia Middelburg die de bal na goed voorbereidend werk van Sander Ouwerkerk voor zijn voeten in het zestienmeterge bied kreeg en voor de binnenkant van zijn linker koos om op doel te schieten. Via de vingertoppen van keeper Dennis van de Broek was het raak: 2-2. Daarmee poetste de thuisclub een 0-2-achterstand weg, opgelo pen na een verkeerde terugspeel bal van Niels Huiszoon (minuut 24, de eerste keer dat Rood Wit überhaupt in de buurt van het Middelburgse doel kwam) en slap ingrijpen in de defensie in mi nuut 75, waarna Edwin Jaspers fraai raak schoot. Met nog een kwartiertje te spelen trok Zeelandia Middelburg dan eindelijk ten aanval met het gif en de agressie die je mag verwach ten in zo'n topwedstrijd. Eerder was het te lief, te slap, te ongecon centreerd. Maar verlies tegen Rood Wit zou er voor zorgen dat de koppositie werd verspeeld. En dus gingen alle ballen hoog rich ting spits Jerfey Booy en zijn inge vallen kompaan Niels Luteijn, ook niet de kleinste. Op één van die diepe ballen reageerde Abdoe Abdenbi goed en kogelde de aan- sluitingstreffer binnen, met een fijn schot in de lange hoek. De thuisploeg mazzelde daarna dat de gasten het nalieten om hun derde en vierde doelpunt te ma ken op het kunstgras. Verschillen de counters - het logische gevolg van de pressie van Zeelandia Mid delburg - werden slecht uitge speeld. En toen, drie minuten in blessure tijd, even voordat scheidsrechter Broere zou affluiten, kwam de bal bij Dennis Tukker, die zich op een meter of tien van het doel be vond. Hoewel hij zeker niet alle tijd had om uit te halen, was het een weloverwogen keuze om met binnenkant-voet te schieten. „Want als ik 'm vol op mijn wreef had genomen...", zei hij na afloop, veelbetekenend naar het vangnet kijkend. De goal van 1\ikker leverde zijn ploeg een gewonnen punt op, daar was iedereen het over eens. „We zaten niet lekker in de wed strijd", oordeelde l\ikker, die moest erkennen dat zijn ploeg niet fel genoeg speelde tegen de Brabanders. „Rond het zestienme tergebied zaten we niet kort ge noeg op de tegenstander, waren we even niet gefocust." Dat was wat er mis was in defen sief opzicht. Aanvallend schortte het eraan dat de bal wel érg vaak aan één kant bleef en dat er sim pelweg te weinig snelheid in het spel zat. Kansen werden daarom amper gecreëerd, mogelijkheden slechts een paar. Abdoe Abdenbi schoot zo nu en dan eens, maar zag zijn sierlijke dribbels ook vaak vastlopen als hij de kluwen rood-witte spelers door Jos van Belzen MIDDELBURG - De Zeeuwse ploe gen deden in de derde klasse A van het zondagvoetbal goede za ken. Zo klom Jong Ambon dankzij een 3-1-thuiszege op Unitas'30 naar de zesde positie op de rang lijst. Zeelandia Middelburg ver sloeg Rood Wit. Ook HW'24 was op eigen veld met dezelfde cijfers te sterk voor de nummer vijf, Cluzona. De Hulstenaren blijven ondanks de ze zege de tiende positie innemen omdat ook naaste concurrent Victo- ria'03 de drie punten in huis hield. Jong Ambon-Unitas'30 3-1: An ders dan vaak het geval is toon den de Middelburgers zich zon dag effectiever in de afwerking dan de tegenstander. Tegenover drie goede mogelijkhe den voor de bezoekers was er één voor Jong Ambon, die op slag van rust via Robbie van Iwaarden met een droge schuiver in de hoek de openingstreffer opleverde: 1-0. Na de rust gingen de Brabanders op zoek naar de gelijkmaker, maar een goed georganiseerd spelende thuisploeg gaf weinig kansen weg. Na de 2-0 van opnieuw Robbie van Iwaarden halverwege de twee de helft werd het in de slotfase nog even spannend door een te gentreffer van Martijn Broos. Bin nen enkele minuten maakte Mar tin Waisapy, op aangeven van uit blinker Robbie van Iwaarden, aan de eventuele illusies van de bezoe kers snel een einde: 3-1 de eind stand. HW24-Cluzona 3-1 (1-1). Joost van Damme 1-1 en 2-1, Michal Szczawins- ki 3-1. middelburg - De zes wedstrijden in de vierde klasse A van het zon dagvoetbal leverden maar liefst 35 doelpunten op. Meest trefzeker waren hierbij Rutger van Rossum namens Luctor'88 (5-1-zege op de nummer drie Steen) en Maarten van Hecke van Philippine (5-2-overwinning op hekkenslui ter IJzendijke), die beiden vier keer het net vonden. In de vierde klasse B verloor Le pelstraat met 0-2 van Zeeland Sport. Een vooral in de eerste twintig minuten prima Zeeland Sport had geen al te zware mid dag in Lepelstraat. Na de snelle 0-1 van Najim Bousantouh maak te dezelfde speler er in de 20e mi nuut ook 0-2 van. De Vlissingers behielden hun sinds half novem ber ongeslagen status eenvoudig. Door deze overwinning liep Zee land Sport twee punten in op FC Bergen, de nummer drie van de ranglijst in de vierde klasse B. Domburg-speler Bernard werkt de bal weg in de wedstrijd tegen De Meeu- wen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 36