Goes laat koploper UNA struikelen ^ha?neeregt SPORT 7 Bert den Hamer van Terneuzen naar Kloetinge Slechte eerste helft breekt Oostkapelle op bij degradatie MAANDAG 11 MAART 2013 -;v; Maarten van Roseveit, Mats Willemse en Aart Veldhof (van rechts naar links) zijn in achtervolging op spits Robin Verhorstfoto Willem Mieras 1 kloetinge - Bert den Hamer speelt volgend voetbalseizoen voor Kloetinge. De 26-jarige Zeeuws-Vlaming komt over van w Terneuzen. Den Hamer doorliep vanaf zijn achtste jaar de jeugdopleiding van het Belgische Cercle Brugge. Hier na kwam hij één seizoen (2007-2008) uit voor Hoek. Daar na stapte hij over naar Terneuzen. Naast Den Hamer hoopt Kloetin ge binnenkort ook Jason Tjien- Fooh van Nieuw Lekkerland vast te leggen. Hij is student aan het Cios in Goes. Van de bestaande selectie bij Kloe tinge hebben zestien spelers toe gezegd ook volgend seizoen voor de hoofdklasser uit te komen. Het gaat om Ingmar Quist, Jaco van der Schee, Björn Quartel, Jaap Es- ser, Daan Esser, Mark Schuit, Roy Mulder, Michel Maaskant, Timo Jansen, Sofyan Azzagari, Niels van der Linde, Lorenzo van Trijp, Aart Veldhof, Sjors Lankhaar, Sam Biesterbosch en Tom Blom- aard. Met Mats Willemse, Maar ten van Roseveit en Bart Deprez is Kloetinge nog in gesprek. middelburg - De voetbalsters van Oostkapelle gingen in de hoofd klasse onderuit tegen Wartburgia. Het werd op sportpark Duin helm, na een zwakke eerste helft van de Walcherse ploeg: 2-4. De thuisploeg kwam in de eerste helft slecht voor de dag en keek al snel tegen 3-0-achterstand aan. In het tweede bedrijf voetbalde Oostkapelle beter en kwam het via Annelien van Hecke terug tot 2-3. De thuisclub drong aan, maar de gelijkmaker viel niet. Vijf mi nuten voor tijd werd het zelfs nog 2-4. „In de tweede helft waren wij beter dan Wartburgia", zei coach Irma de Witte. „Het is jam mer van die eerste 45 minuten." door Aector Dooms veldhoven - Goes zorgde zondag in de hoofdklasse B van het zondag voetbal voor een geweldige stunt. De Bevelandse ploeg versloeg in Veldhoven koploper UNA/Brinvast: 2-0. Daarmee kwam een eind aan een indrukwekkende serie van elf overwinningen op een rij van de Brabanders, die uitgerekend in Goes was begonnen. „Ik had het er vooraf nog met Shannon Braaf- hart (elftalleider) over dat het bij UNA een keer fout moest aflopen. Daar moesten wij maar eens voor zorgen", glunderde Goes-trainer Gérard de Nooijer na afloop. UNA werd geveld door twee schit terende treffers van het sterke aan- valsduo Yves Nyemb-Josimar Pat- tinama. Vooral de terugkeer van Nyemb inspireerde de ploeg. De aanvaller, die na twee maanden blessureleed zijn ritme zo te pak ken had, bond constant twee te genstanders aan zich en bewees zijn waarde bij het tweede doel punt. Een juweeltje. Nyemb zette zelf de aanval op. Na de een-twee met Pattinama schoot de uitblin ker snoeihard de 2-0 binnen. „Dat gaf een heerlijk gevoel. Vanaf dat moment wist ik dat we de wed strijd gingen winnen", genoot de aanvaller na. Nyemb had in de warming-up wat pijntjes gevoeld. „Tijdens de wedstrijd viel dat weg. Alleen in de slotfase was ik niet meer zo fit, maar ik wilde zo graag de negentig minuten vol maken. Het was puur genieten." De thuisclub begon sterk aan de wedstrijd en kreeg via Erwin Is- bouts en Brian Boogers kansen om op voorsprong te komen. Goes groeide hierna in de wed strijd en werd brutaler. „Nadat we het eerste kwartier niet zon der geluk overleefden, kregen we meer controle over de wedstrijd", vond De Nooijer. De Goese flair openbaarde zich in de eerste kans na een prima aan val, die meteen raak was. De sterk spelende Thijs van den Dries stuurde met een afgemeten bal Dangelo Martien weg. De goed aangesneden voorzet van de lin kermiddenvelder bereikte Pattina ma die overtuigend raakschoot. De ploeg van trainer lurgen Dirx sprong slordig met de mogelijkhe den om en had ook pech met een inzet van Niek van Boekei tegen de paal. Goes daarentegen was voor rust effectief, want ook bij de tweede beste kans was het via Nyemb raak. In de tweede helft behield Goes de controle over de wedstrijd. UNA probeerde met ho ge ballen wat druk te zetten, maar in het centrum van de Goese ver dediging heersten Gert-Jan van Leiden en Shannon Braafhart. Rechterverdediger Milton Roeme- taroe speelde Torino Hunte, die in de belangstelling staat van De Graafschap, uit de wedstrijd en op links herstelde Lorenzo de Groot zich na een lastig begin. Op het middenveld waren de posities door Sherief Tawfik, Gert Jan Tie- rie, Van den Dries en Martien uit stekend ingevuld. UNA Brinvast-Goes 0-2 (0-2). 16. Jo- simar Pattinama 0-1, 38. Yves Nyemb 0-2. Scheidsrechter: R. Wassink (Hoofddorp). Gele kaart: Lorenzo de Groot (Goes). Aantal toeschouwers: 250. Goes: Matthew Lentink: Milton Roemeratoe, Shannon Braafhart jr, Gert-Jan van Leiden, Lorenzo de Groot: Sherief Tawfik (81Rob Schal- koort), Gert Jan Tierie, Thijs van den Dries, Dangelo Martien (75. Ray Kroon), Josimar Pattinama (65. Robin de Pagter), Yves Nyemb. middelburg - De voetbalsters van Smerdiek zijn het spoor bijster in de hoofdklasse. Dit keer ging de ploeg van coach Wim Scherpenis- se met 8-0 onderuit bij Reiger Boys. Degradatie dreigt voor Smerdiek. Het was eenrichtingsverkeer rich ting het doel van Smerdiek-doel- vrouw Irini Brouwer. Smerdiek kwam heel veel tekort en Reiger Boys was vele malen beter. Na vier minuten was het al 1-0 en toen gingen de kopjes omlaag. „De score liep snel op en dankzij Irini Brouwer werden het geen dubbele cijfers", zei Scherpenisse. „Het wordt elke week moeilijker. Dit team komt beter tot zijn recht in een klasse lager. Op dit mo ment zijn we niet goed genoeg voor de hoofdklasse", was het rea listische commentaar van Wim Scherpenisse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35