Gemengde gevoelens bij Martens Cleaning na bereiken play-offs I 1 Vlissingen blijft steken in de negatieve spiraal HOOFDKLASSE B ZATERDACVOETBAL 6 SPORT Kloetinge ziet Zwaluwen in de laatste seconde gelijk komen (2-2) maar is niet ontevreden met een punt. KARAKTERISTIEK door Joop van den Oudenhoven KAPELLE - Bij het driebandenteam van Martens Cleaning streden vreugde en teleurstelling zondag om voorrang. Er heerste euforie over het bereiken van de play-offs in de eredivisie, maar tegelijkertijd werd duidelijk dat de club op zoek moet naar een nieuwe speellocatie. De exploitante van De Vroone, José van Rijsbergen, deelde het be stuur van de stichting Biljarten In Zeeland (BIZ) mee dat er met in gang van volgend seizoen geen plaats meer is voor het biljarten in Kapelle. „Twee jaar geleden was het biljar ten een welkome aanvulling op onze bezetting. Maar door de enorme groei in die bezetting is het biljarten nu een logistiek pro bleem geworden. We moeten de zaal telkens ombouwen. We von den het een mooie ervaring, maar het houdt hier op. Ook het stop pen van de hoofdsponsor speelt mee in deze overweging." Het betekent een nieuwe tik voor het bestuur van BIZ. Eerder werd dus al bekend dat de hoofdspon sor ermee stopt. Voorzitter Jaap van Wieringen zit echter niet bij de pakken neer. „Het is jammer dat het zo gelopen is, maar wij vinden niet dat BIZ, de hoofds ponsor of de spelers kunnen wor den nagewezen voor deze gang van zaken. We zijn al in gesprek met kandidaatsponsoren en zaal- houder(s) en hopen met dit team in een andere accommodatie door te gaan." „Wij vinden het heel spijtig", zei speler Martin Spoormans zondag. „We hadden het goed naar onze zin hier. We willen als team graag verder en hopen dat het bestuur erin slaagt dat voor elkaar te krij gen." De kater werd dit weekeinde enigszins weggespoeld door de goede prestaties in de eredivisie. Martens Cleaning won zaterdag met ruime cijfers (8-0) van Post Luchtkanalen en zondag behaalde de ploeg een gelijkspel tegen TO- W.nl/MCR. Het resultaat was een vierde plaats in de eindstand, hetgeen plaatsing voor de play-offs betekende. Kay de Zwart speelde zondag Ri chard Bitalis van de tafel en na de pauze won Dick Jaspers, voor een volle zaal, gedecideerd van Eddy Merckx. Dat Ai Biljarts de naaste concurrent gelijkspeelde, was van geen belang meer omdat de ploeg uit Kapelle zich op eigen kracht als vierde plaatste. Dat betekent dat in elk geval één Zeeuws team de finale om de Ne derlandse titel zal spelen. Dallinga/Frans Bevers eindigde op de eerste plaats en is in de play-offs nu de opponent van Mar tens Cleaning. Beide ploegen tref fen elkaar in een thuis- en uitwed strijd. Het thuisduel wordt nog wel in De Vroone in Kapelle ge speeld. Dallinga/Frans Bevers won zater dag met 8-0 van V.d Broek Biljarts/Hanbat en zondag met 6-2 van Van Wanrooij Transport in Oosterhout. Dat leverde de Zeeuws-Vlaamse formatie de eer ste plaats in de eindrangschikking op. Alleen Jean Paul de Bruijn liet zondag een steekje vallen, maar won zaterdag met precies 2.000 gemiddeld. Teamcaptain Jan Kikken was erg in zijn nopjes met de ontwikkelin gen van de laatste speeldag. „We hebben steeds gehoopt eerste te worden en dan tegen Martens te spelen. Toen we de opstelling van de Kapelse ploeg (zonder Spoor mans en Van Erp) zagen, dachten we dat die geen play-offs wilden, maar die jongens hebben ons aan genaam verrast. Onze wens is ver hoord. Dat is mooi voor het biljar ten in Zeeland." Voor het team van 's Lands Welva ren eindigde het seizoen met een dubbel gevoel. De ploeg handhaaf de zich in de eredivisie, maar boekte dit weekeinde wisselende resultaten. Zaterdag werd het ge lijk tegen Dekker Keukens en zon dag werd met 5-3-verloren van v.d. Broek. Hiensch kan leven met 2-2 door Koen de Vries KLOETINGE - Timo Jansen dacht za terdag even dat hij zijn korte inval beurt zou opluisteren met de winnende treffer. De multifunc tionele voetballer van Kloetinge stond nog niet lang in het veld, toen hij in de 85e minuut de 2-1 tegen de touwen knalde. Zijn vreugde was van korte duur. In de allerlaatste seconde van de blessu retijd kopte collega-invaller Mar lon Oranje Zwaluwen Vlaardin- gen naar 2-2. Jansen baalde na afloop, te meer omdat hij vond dat Kloetinge een overwinning verdiend had. „In de tweede helft waren we beter. Dit is zuur", aldus de 23-jarige HZ-student, die vorige week door trainer Hiensch tegen Nieuw-Lek- kerland links in de aanval werd ge posteerd en het nu in het laatste halfuur als rechterspits mocht pro beren. Diederik Hiensch keek anders te gen de 2-2 van zijn ploeg aan. „Na tuurlijk is het zuur dat je in de laatste seconden de gelijkmaker nog tegen krijgt, maar als je die emoties even uitschakelt, is een gelijkspel wel terecht." De trainer had zich niet gestoord aan het povere voetbal dat zijn spelers, maar ook Zwaluwen Vlaardingen, op de slecht bespeel bare mat had gelegd. Sterker, hij had genoten van het tactisch ster ke spel van Kloetinge. „Ik heb mijn spelers gefeliciteerd", meld de hij. „Verdedigend hebben wij het heel goed gedaan. Zwaluwen is een goede ploeg en wij hebben die met vier of vijf invallers heel goed opgevangen. De organisatie was prima." Dat het in balbezit allemaal wat minder was, deed Hiensch nauwe lijks pijn. „In de tweede helft wa ren we de betere ploeg. Dat we niet veel kansen creëerden, is lo gisch. We missen creativiteit in de aanval. Maar we hebben het al beter gedaan dan vorige week te gen Nieuw-Lekkerland." Kloetinge-Zwaluwen was een merkwaardige wedstrijd. Uit de eerste twee kansen vielen evenzo veel doelpunten. In de zesde mi nuut schoot Dimitri Gomes de bal via de graaiende handen van tweede keeper Niels van de Linde in het doel (0-1) en amper vier mi nuten later schoot Rogier Veens- tra vanuit de rebound na een afge slagen corner raak: 1-1. Daarna wa ren de kansen schaars. Hoek- trai ner Kenny Verhoene, die met zijn ploeg volgende week tegen Zwalu wen moet aantreden, zag dat de bal door beide partijen heel snel ingeleverd werd en dat het duel vooral boeiend was dankzij de strijd die de ploegen leverden. Na rust was het van hetzelfde la ken een pak, al had Kloetinge meer balbezit en kreeg Zwaluwen een paar kansjes. De wedstrijd kreeg in de 86e minuut een ople ving, toen Mats Willemse vanaf twintig meter een vrije trap op de rechterpaal schoot. De rebound werd door Timo Jansen met zijn rechter tot de 2-1 gepromoveerd. Zwaluwen gooide de schroom van zich af en leek in de tweede minuut van de blessuretijd langs zij te komen, maar keeper Niels van de Linde tikte een inzet van dichtbij stijlvol uit de bovenhoek. Twee minuten later moest hij als nog capittuleren. Zijn verdedigers slaagden er niet in een vrije trap uit de zestien meter te werken, waarna Marlon Oranje van dicht bij raak kopte. Scheidsrechter Roe land uit Sleeuwijk floot vrijwel meteen daarna af. Kloetinge-Zwaluwen Vlaardingen 2-2 (1-1). 6. Dimitri Gomes 0-1, 10. Rogier Veenstra 1-1,86. Timo Jansen 2-1, 94. Marlon Oranje 2-2. Scheidsrechter: I. Roeland (Sleeu wijk). Gele kaart: Aart Veldhof (Kloetinge), Nixon Dias (Zwalu wen Vlaardingen). Aantal toe schouwers: 300. Kloetinge: Niels van de Linde; Björn Quartel, Michel Maaskant, Jaap Esser, Maarten van Rosevelt; Roy Mulder (89. Sjors Lankhaar), Aart Veldhof, Mats Willemse, Tom Blomaard (73. Sofyan Azzagari); Rogier Veenstra (62. Timo Jansen), Daan Esser. l naar de strafschopstip. Thijs van den Berg maakte geen fout. Vlissingen kon snel weer juichen, toen een minuut later Arjan Hu- man goed druk zette op de keeper en de 2-1 kon binnenschuiven. Na de pauze kwam Desk iets be ter voor de dag, maar was het Vlis singen dat de wedstrijd leek te be slissen. De goal van Sinan Coban werd echter afgekeurd wegens buitenspel. Uit de tegenaanval scoorden de Brabanders. Een schot van Mounier Maamar viel via Quincy Gooding binnen. Het gelijkspel betekende de vier de wedstrijd op rij die Vlissingen niet kon winnen. „We hebben veel mutaties moeten verrichten de laatste wedstrijden", zei trai ner Karl Vergouwen. „Ik maak me nog geen zorgen, we spelen nog tien wedstrijden. Een plaats bij de beste drie blijft de doelstelling." Yves Nyemb (links), hier op archieffoto, vierde zijn rentree bij Goes met een treffer, foto Willem Mieras door Bob Maes VLISSINGEN - VC Vlissingen kwam zondag opnieuw niet tot winst in de eerste klasse van het zondag voetbal. De Walcherse ploeg bleef tegen het Brabantse Desk op een 2-2-gelijkspel steken. Vlissingen wacht nog steeds op de eerste ze ge na de winterstop. Vlissingen kwam in een open wedstrijd al vroeg op voorsprong. Jonathan Constancia schoot de ploeg van trainer Karl Vergouwen na een kwartier naar de leiding, na een mooie assist van Arjan Hu- man. Lang kon Vlissingen niet genie ten van de voorsprong, want vijf minuten later kwam Desk al langszij. Een voorzet kwam op de hand van Roy van de Knaap te recht en de scheidsrechter wees 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34