'Waarom verniel je nou een brommobiel' J 1 1 u Koor en orkest komen maar één keer samen WALCHEREN 17 Team haalt voor Ronald McDonals 3300 euro op Hoogerzael in race voor Pettefletprijs EP ZOSZONWERING y i Elektrisch scherm met een gratis afstandsbediening! Jonge Middelburgse judoka in de prijzen Drankrijdster moet rijbewijs afstaan MAANDAG 11 MAART 2013 door Annemarie Zevenbergen ARNEMUIDEN - Voor de tweede keer is de Arnemuidenaar D. Hof man geconfronteerd met vernielin gen aan zijn brommobiel. In de nacht van zaterdag op zondag ver nielden onverlaten de voorruit van zijn invalidenvoertuig en bekrasten de motorkap. Het voertuig stond voor zijn woning aan het Oostgat. De man raakte tijdens het doen van aangifte zo van de kaart dat ambulancepersoneel hem weer op de been moesten brengen. „Ik heb een longziekte, ik werd door alle emoties onwel. De broeders hebben me in huis geholpen met zuurstof. Ik wilde niet mee haar het ziekenhuis." Hofman is buitengewoon ont stemd over de vernielingen aan z'n auto. „Deze heb ik nu drie jaar De vorige werd, vlak voor ik 'm in ruilde ook als beschadigd. Wie doet nou zo iets. Ik denk dat het baldadige jongeren zijn die na het stappen naar huis gaan. Zo'n au tootje lokt dan blijkbaar uit tot vernielen. Ik hoop dat iemand iets gehoord of gezien heeft. Ik ben alleen maar WA verzekerd voor mijn auto, dus ik weet niet of de verzekering de schade dekt. Ik heb 'm gewoon hard nodig." WWW lOStOVWmWC COM KBMK)l «UI W VfcVjMÜW I Actie geldig t/m 15 maart tegen inlevering van deze advertentie. De Zompe 33, 4353 RT Serooskerke T: 0118 594779 - F: 01 18 593168 E: info@zoszonwering.com WWW.ZOSZONWERING.COM MIDDELBURG - Speelhof Hooger- zael in Middelburg is de Zeeuwse genomineerde voor de landelijke Puk van de Petteflet prijs. Dat werd zaterdag bekend gemaakt door milieufederatie ZMf. Het speelhof vertegenwoordigt Zeeland in de landelijke competi tie omdat 'de natuurbeleving op een zeer bijzondere en laagdrem pelige manier bij kinderen en vol wassenen wordt gebracht'. De stichting draait op vrijwilligers. De nominatie levert de organisa tie een cheque van 250 euro en een beeldje op. De jury wijst half maart uit de provinciale genomi neerden drie tot vijf kandidaten aan. Winnaar wordt de instelling die via de website van Vroege Vo gels (www.vroegevogels.vara.nl) de meeste stemmen krijgt. De winnaar ontvangt een geldprijs van 3000 euro en een kunstwerk. In april wordt de winnaar bekend gemaakt. De prijs is genoemd naar het kinderboek (1971) van An nie M.G. Schmidt. naar The Lord toe' GOES De 14-jarige Lein Mulder uit Vlissingen is zaterdag tij dens het Nederlands Kam pioenschap Judo tot 15 jaar in Eindhoven kampioen ge worden in de gewichtsklas se tot 42 kilo. Lein Mulder traint bij Judo Goes, die nog drie winaars leverde: Pascal- le van Gurp, Zoïe Moerman en Jarno Bouwmeester DOMBURG Een 22-jarige automobiliste uit de gemeente Veere moest zondag haar rijbewijs inleveren nadat ze onder in vloed van alcohol met haar auto tegen een lichtmast botste. De aanrijding deed zich voor op de kruising Singel/Schuitvlotstraat in Domburg omstreeks 01.15 uur. Dirigent Jules van Hessen repeteert met de koor en orkest voor de Scratch Messiah die zateragavond werd uitgevoerd in Vllissingen. foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen VLISSINGEN - From scratch, ofwel vanaf nul beginnen. Dat is het unieke en ook de kracht van de Scratch Messiah die zaterdaga vond werd opgevoerd in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Ruim tweehonderd zangers en veertig instrumentalisten kwa men zaterdag bijeen voor de eer ste en ook enige repetitie van het Oratorium Messiah van Handel. Voor de veertiende keer was de Vlissingse kerk het toneel van re petitie en uitvoering. De deelnemers aan de Scratch hebben thuis aan de hand van een cd en partituur wel geoefend op hun eigen partij. Maar de zang stemmen en het orkest komen za terdag pas echt voor het eerst sa men. De Vlissingse Scratch telt al jaren een aantal min of meer 'vaste' mu sici, die jaarlijks meedoen. Maar de exacte samenstelling van koor en orkest is pas op zaterdagoch tend duidelijk. Binnen een dag moeten de musici op elkaar inge speeld raken. De repetities begin nen over het algemeen wat on wennig, soms wat rommelig. Gaandeweg de dag komt daar dui delijk structuur in en vloeien stemmen en instrumenten sa men. De solopartijen worden door professionals gezongen. Dit jaar waren dat de sopraan Lauren Armishaw, alt Maria de Moei, te nor Dirk Laplasse en bas Matthew Baker. Volgens jaar is de vijftiende Vlis singse Scratch Messiah en diri gent Jules van Hessen, vanaf de eerste uitvoering van de Sratch van de partij, voorspelt nu al dat 'dat een groot feest zal worden'. HEINKENSZAND - CyclEmotion, het fietsevenement dat zondag in De Stenge in Heinkenszand is gehou den, heeft 3300 euro opgebracht voor het Ronald McDonals Kin derfonds. Dat is al bijna de helft van wat het Endurateam beloofde bijeen te sprokkelen voor de Ho me Ride. Met tien fietsers rijdt dat team in juni de 500 kilometer lange tocht van Groningen naar Maastricht. De rijders laten zich sponsoren. Zondag kreeg het team hulp van Sportfondsen, die in De Stenge een kleine beurs in richtte. Er waren fietstochten en een dikke bandenrace voor kinde ren. Waarschijnlijk wordt het streefbedrag overtroffen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17