Wat een gedoe: als VIP naar feestje in Sydney angst voor aanhangers Chavez' Chavez naast Bolivar? BUITENLAND 7 Wie in Sydney terecht komt, wordt geacht om als VIP verslag te doen van de leukste feesten In South Australia zullen de taken onder meer bestaan uit zwemmen met dolfijnen en zeeleeuwen Veroordeling én vrijspraak Berlusconi Beren slapen niet Vlucht in Congo VRIJDAG 8 MAART 2013 gevangenis Ahmed (3) woont met vijf families in een cel van een voormalige gevangenis in Libanon. De Libanese regering wil officieel geen vluchtelingenkampen voor de honderdduizenden Syriërs die hun land verlieten, foto Fernande van Tets centra?) zijn met toetemming van de regering geopend door de ngo ShelterBox. Deze mogen echter maximaal uit vijftien tenten bestaan. De VN vraagt al lang om centra om de vluchtelingen op te vangen. Er lig gen plannen voor twee grotere op vangcentra aan de grens, maar Bei roet geeft nog geen groen licht. Ni- nette Kelly, UNHCR-vertegen- woordiger hamert erop dat zulke centra tijdelijk zijn, terwijl 'een kamp eeuwig kan blijven be staan'. Ook de Libanese bevolking zelf heeft er weinig zin in. „Dit is een klein, dichtbevolkt land en het is niet makkelijk voor welke ge meenschap dan ook om 'ja' te zeg gen, want dan zitten de vluchte lingen wel in hun achtertuin." In Beiroet is het zelfs lastig om een kantoor te vinden om je als vluchtelingen te registreren, zo sterk is de weerstand. Dat weerhoudt de vluchtelingen er echter niet van de grens over te steken. Ondanks de moeilijke leefomstan digheden is het zelfs in de klam me, beschimmelde gevangenis be ter vertoeven dan in Syrië; het is er veilig. „Hier word ik tenminste niet gebombardeerd", aldus de 12-jarige Mahmoud. door onze correspondent Robert Portier SYDNEY - Wie wil er zes maanden op een tropisch eiland passen? De 'afschuwelijke' taken bestaan uit het opnemen van de watertempe ratuur, verlaten stranden bezoe ken en daar je eigen voetstappen achterlaten. Loon: 100.000 Austra lische dollar (79.000 euro). Geloof jij het? 'De beste baan van de wereld' noe men ze het, een initiatief van het Australische toeristenbureau. Ver spreid over het land heeft het zes van dit soort jobs in de aanbie ding. Leuk? Mwoah. Wie in Sydney terecht komt, wordt geacht om als VIP verslag te doen van de leukste feesten, fes tivals en partijen. Kiene fotogra fen kunnen terecht in Melbourne om er het hippe leven vast te leg gen. Alsof je daar helemaal voor naar Australië zou moeten. Wie liever de natuur in trekt, kan solliciteren op de baan in deel staat South Australia, waar de ta ken onder andere bestaan uit het zwemmen met dolfijnen en zee leeuwen. En als je daar klaar mee bent, kun je in de wildernis wak ker worden tussen de kangoeroes. Je moet er maar van houden. En dan zijn er nog de banen voor de 'avonturiers'. Die kunnen zich bijvoorbeeld verliezen in de ruige natuur van het Northern Territo ry, waar de mysteriën van de Abo riginals voor het oprapen liggen. Maar weet de sollicitant dat hij of zij er wel drie dagen over doet om met de auto van Alice Springs naar Darwin te komen? In de zo mer moet je er trouwens met een vliegennet om je hoofd lopen. En dat in temperaturen die kunnen oplopen tot 50 graden. In de scha duw, ja. Wie in West Australia te werk wordt gesteld moet in zes maan- Ook met koalabeertjes omgaan behoort tot de taken, foto EPA den tijd proberen de beste bars, cafés en restaurants te ontdekken. Ach ja. Er zit natuurlijk nog een adder on der het gras. Wie de baan krijgt, wordt geacht verslag te doen. Via social media bijvoorbeeld. Daar naast word je ambassadeur van de staat waar je op dat moment werkt. Dat is ongetwijfeld zwaar werk, reuzesaai ook. Sta je wéér op een receptie met celebrities, of word je meegesleept naar een af gelegen plek om te duiken naar walvishaaien of mantaroggen. De campagne is de opvolger van de ongelooflijk succesvolle eerste Best job in the worW-campagne, nu vier jaar geleden. Het aanbod van de wereldbaan genereerde wereld wijde aandacht en duizenden mensen vochten mee. De Neder landse Magali Heuberger bereikte de finale, maar moest het uitein delijk afleggen. Toch meedoen? Dan moet je een filmpje van 30 seconden op You- Tube zetten. Vreemd genoeg meldden zich op de eerste dag al 30.000 mensen aan. Vreemd, wie wil dat nu? Met zijn snuit op in ternet voor een vet betaalde baan onder de zon. m v: Maduro zal die politiek naar ver wachting voortzetten, maar Cap- rilles heeft tijdens de campagne van vorig jaar al meermaals aange geven dat hij een einde aan met name de olieleveringen wil ma ken. „Regionale partners van Chavez zullen nu de kat uit de boom kijken, maar voor sommi gen is het vooruitzicht de steun van Caracas te verliezen niets minder dan een existentiële be dreiging", zegt Franciscio Toro, au teur van het veelgelezen Engelsta lige weblog Caracas Chronicles. Parlementsvoorzitter Diosdado Cabello wil dat Hugo Chavez zijn laatste rustplaats kijgt in het Pan- teón Nacional, waar ook Vader des Vaderlands Simón Bolivar ligt be graven. Daarvoor is wel een grond wetswijziging nodig; normaliter moet na de dood (van Chavez) 25 jaar worden gewacht totdat mag gebeuren. Volgens Cabello is het bijzetten de wil van het volk, maar de oppositie maakt bezwaar. „Dit is weer een teken dat de grondwet voor de chavisten niets betekent", zegt Ricardo Antela van oppositiezender Globovisión. De staatsbegrafenis van Chavez vindt waarschijnlijk volgende week plaats. Vice-president Madu ro meldde gisteren dat Chavez nog een week opgebaard zal blij ven liggen. Voor Nederland zal Mi nister van Staat Hans van den Broek aanwezig zijn. Ook de pre miers van Curasao en Aruba, Dan iel Hodge en Mike Eman, zijn er bij. President Bouterse van Surina me komt ook, om de laatste eer te bewijzen aan een 'heel grote lei der*, zo zei hij gisteren. MILAAN De Italiaanse politicus en me diamagnaat Silvio Berlusconi is gisteren door een rechtbank in Milaan veroordeeld tot een jaar celstraf voor een afluisterschan- daal. Volgens de rechtbank in Milaan had Berlusconi de hand in het uitlekken van telefoonge sprekken over een overname poging van verzekeraar Unipol van de Banca Nazionale di La- voro in 2005. Vermoedelijk gaat hij in hoger beroep. De hoogste Italiaanse recht bank in Rome sprak Berlusconi woensdagavond in een andere zaak vrij van belastingontdui king. BARCELONA Een groot aantal bruine beren in het bergachtige noorden van Spanje heeft dit jaar zijn win terslaap overgeslagen. Deskun digen hebben geen verklaring voor dit nieuwe fenomeen, dat zich vooral op het Iberisch schiereiland lijkt voor te doen. ADDIS ABABA In het oosten van de Democra tische Republiek Congo zijn duizenden mensen, vooral vrouwen en kinderen, op de vlucht geslagen voor de voort durende gevechten tussen op standelingen en het leger. Dat zegt Artsen zonder Grenzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7