{.I'lMjJiHfflH Realisme bij Bierens u I I VIJFDE KLASSE ZONDAG Pannekoekmolenloop erg zwaar Dowloop telt mee voor de punten Hockeyers hervatten competitie i= 34 SPORT Na een moeizame start is Breskens koploper in de vijfde klasse zondag. De toekomst ziet er positief uit. CS CS Informatie van het waterschap Kijk voor de volledige agenda op www.prc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 9 MAART Breskens werkt De Pannekoekenmolenloop in Burgh-Haamste- de is zaterdag alweer toe aan de 41e editie. Deze zware trimloop voert de atleten door de Bos- wachterij van Westenschouwen waar een pittig parkoers is uitgezet. De deelnemers kunnen kiezen uit twee afstan den: 7,5 of vijftien kilometer. Op de langste af stand krijgen de lopers onder meer de zware Meeuwenduineri voor de kiezen. De jeugdlopen starten om 13.35 uur. Jeugd tot en met elf jaar loopt één kilometer, twaalf tot en met vijftien jaar twee kilometer. De senioren starten om 13.30 uur. De prijsuitreiking is om 16.00 uur in de Molenberg. Daar kan ook inge schreven worden. Zaterdag wordt in Terneuzen de negende wed strijd om het Zeeuws-Vlaams Runnerscrite rium gehouden. Ditmaal treedt de Dow Jogging Club uit Terneu zen op als organisator van de Dowloop, op pa pier de tweede van dit seizoen. De eerste loop moest echter vanwege de slechte weersomstan digheden worden afgelast. Daarnaast kon de Scheldeloop door omstandigheden geen door gang vinden. Zaterdag kunnen er dus weer punten voor het klassement van het Zeeuws-Vlaamse Runnerscriterium worden ver diend op drie verschillende afstanden: 5200, 10400 en 15600 meter. <Om 15.00 uur klinkt het startschot in sportpark Oude Vaart in Terneu zen. ZONDAG 10 MAART Na een winterstop van enkele maanden gaat de hockeycompetitie weer van start. Derdeklasser Walcheren speelt" op eigen veld om 14.45 uur te gen Gilze-Rijen. De vrouwen van de fusieclub uit Vlissingen en Middelburg hervatten de com petitie - eveneens in de derde klasse - thuis om 12.45 uur tegen Waalwijk. Het Hulster Rapide, koploper in de vierde klasse, bindt om 14.30 uur op eigen veld de strijd aan met DDHC. In dezelf de klasse gaat het Terneuzense Olympia, direc te achtervolger van Rapide, op bezoek bij Shot. De vrouwen van Rapi de spelen in de tweede klasse in en tegen koplo[er Gouda. De Zeeuws-Vlaamse formatie is hekkensluiter. door Aector Dooms BRESKENS - Het moet al heel raar lopen wil dit jaar de kampioen in de vijfde klasse A van het zondag voetbal niet uit West Zeeuws- Vlaanderen komen. Lijstaanvoer der Breskens heeft met acht duels te gaan twee punten voorsprong op concurrent Schoondijke. De achterstand van de nummer drie Vogelwaarde bedraagt inmiddels al acht punten op de koploper. Kjeld Verschorre ziet door de ver sterkte promotie - de beste drie ploegen gaan over naar de vierde klasse - grote kansen om het ver loren terrein te herwinnen. „De doelstelling is promoveren. Natuurlijk het liefst met een kam pioenschap", zegt de aanvallende middenvelder. Binnen de clubleiding wordt al hard gewerkt aan de rentree van Breskens in de vierde klasse. Zo keren Johnny de Jaeger (Terneu zense Boys) en Tim van Hasselt (VC Vlissingen) terug naar hun oude club. Ook Janick Vinke van JVOZ gaat weer voor Breskens spelen. Daarnaast gaan nog meer namen (Bart van den Hemel van Aardenburg) rond op Sportcom plex Baersande. Verschorre ver heugt zich al op de komst van de versterkingen. „Johnny en Tim hebben op een hoger niveau gespeeld. Zij zijn met hun kwaliteiten een voor beeld voor de rest. Dat zal het ni veau omhoog krikken en het is goed voor de concurrentie." Bij Breskens is het roer volledig omgegooid. Zo is er een pre miestelsel ingevoerd. „Bij een overwinning krijgen we vijftig eu ro en bij een gelijkspel 25 euro. Dat was op verzoek van onze trai ner (Cor van de Velde) aan het eind van het vorig seizoen, om de spelers extra te motiveren", ver telt de 22-jarige Bressiaander. Breskens kende een moeizame competitiestart, verloor één wed strijd (thuis van Vogelwaarde) en speelde twee keer (tegen Groede en Schoondijke) gelijk. Verschor re: „Het was in het begin even zoeken naar de juiste opstelling. Het was ook wennen dat iedere te genstander van Breskens wil win nen. Ze spelen met meer inzet en zeer verdedigend." De ploeg van trainer Cor van de Velde won de laatste tien duels op rij. Zondag wacht de derby te gen Hoofdplaat, dat zondag verras te met een 2-0 overwinning bij Corn Boys. Volgens Verschorre moet de West-Zeeuws-Vlaamse derby drie punten opleveren. „We moe ten ze niet onderschatten. Ge woon van ons eigen kracht uit gaan. Wij hebben alles te verlie zen. De eerste wedstrijd werd het 8-0. Toen vielen ze me zwaar te gen." Kjeld Verschorre, die net een nieu we baan heeft bij de Provincie Zeeland in Middelburg, mist het derbygevoel. „De rivaliteit in de vijfde klasse is anders. Ik ken bijna geen spelers van Hoofd plaat. Dat komt waarschijnlijk, omdat Breskens nog nooit in de vijfde klasse heeft gespeeld. Vorig jaar had ik in de vierde klasse dat derbygevoel wel tegen Oostburg." Breskens kreeg dit seizoen verster king van Jimmy Jansen, die eer der uitkwam voor Terneuzen. Al speelde de Oostburger niet alle wedstrijden. „Jimmy is een waar devolle speler. Voor het overige zijn we allemaal een jaartje ouder geworden. We hebben een topfit- te selectie. Er wordt fanatiek ge traind. Dat is het verschil met vo rig jaar toen de opkomst veel min der was. En als je verliest dan gaat dat ten koste van de sfeer. Die is nu uitstekend." In de selectie heb ben doelman Roy den Dunnen, Thomas Kodde en Ned de Looze de meeste ervaring. De rest zit Op donderdag 21 maart 2013 vergadert de algemene vergade ring in een openbare vergadering om 19.30 uur in het waterschaps kantoor in Terneuzen. Vooraf gaand aan deze vergadering vinden de openbare commissie vergaderingen plaats. De commissie Waterkeringen en Wegen vergadert op 12 maart om 17.00 uur in het waterschaps kantoor in Terneuzen. De commissie Waterbeheer vergadert op 12 maart om 19.30 uur ook in het waterschaps kantoor in Terneuzen. Op 13 maart om 19.30 uur komt de commissie Bestuurlijke en Economische Zaken bijeen in het waterschapskantoor in Terneuzen. Op donderdag 14 maart 2013 bent u van harte welkom bij een informatiebijeenkomst over het peilbesluit Tholen. Tijdens deze bijeenkomst presenteert het waterschap het voorontwerp peilbesluit. De provincie infor meert over de voorgenomen aanpassing van de normen voor wateroverlast. Daarnaast worden vervolgprocedures toegelicht. De bijeenkomst start om 19.30 uur in gemeen schapscentrum Meul vliet. Zoekweg 8 in Tholen. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur. ^•-r-r,SpScheldestromen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088 2461000 info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Voor Volharding-spe ler Willem Bierens zijn het mooie tijden. Vorige week donderdag werd dochter Fenna geboren en de ze week beproeft hij zijn geluk in de PZC-toto. In deze editie staan een aantal der by's op de rol. De duels Nieuw- land - MZVC en Yerseke tegen Krabbendijke leveren volgens Bie rens een 'ééntje' op. „Nieuwland en Yerseke staan allebei wat lager, maar ik denk dat ze thuis de pun ten gaan pakken." Het Zeeuws-Vlaamse treffen in de tweede klasse van het zondag voetbal tussen Terneuzen en Aar denburg eindigt volgens hem on beslist. „Beide ploeg scoren wei nig en krijgen weinig goals te gen." Bierens speelt met Volharding in de vijfde klasse B van het zondag voetbal uit bij Robur. Hij voor spelt een gelijkspel in de Beve- landse derby. Het zou het eerste gelijke spel van het seizoen wor den. Bierens: „Thuis hebben we flink verloren, maar toen waren we niet volledig. Nu is de selectie wel compleet. We zullen het gaan zien." I amateur Kloetinge - Zwaluwen x RWH - Hoek X Terneuzense Boys - Almkerk X Heerjansdam - GPC Vlissingen X Nieuwland - MZVC X Yerseke - Krabbendijke X UNA/Brinvast-GOES X Vlissingen - DESK X Terneuzen - Aardenburg X Zeel. M'burg- Rood Wit W X Robur-Volharding X cfc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 78