Time 4 Talent groot succes PIANO'S Onderzoek vechtpartij ACUSTICA ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Met een auto van 250 euro naar Dakar. Sander van Alten en Stefan Wisse gingen de uitdaging aan. Nieuw bij ons in de showroom! De nieuwe Toyota Auris Kijk ook op: www.pzc.nl Iedere zondag open Vestrock Junior heeft programma rond Sommelier Denessen gaat naar Spetters Gedichtenbundel te bestellen via Gmail Motorrijder breekt pols en kneust enkel TOYOTA Prijs benzine 18.650,- hybride 23.750,- CAPPENDIJK TOYOTA TERNEUZEN in oude wagen door Tom Scheele magrette - Een stukje niemands land tussen Marokko en Maurita nië. Sander van Alten (31) uit Ma grette geeft vijf kilometer vol gas, want er huist een tak van terreu rorganisatie al-Qaeda in dit ge bied. „Je ziet er niemand. Geen po litie, geen militairen. Ja, het ligt er vol met oude spullen, het is een enorme dumpplaats. Kapotte tv's, auto's... „Als je de grens van Mau ritanië oversteekt met een televi sie, wordt dat genoteerd, maar niet welk type. Dan kun je je ka potte tv daar gewoon dumpen en met een flatscreen vanuit Marok ko terugkomen", vertelt Sander. Sander keek op dit gevaarlijke stukje van de route Amsterdam- Dakar zijn ogen uit. Samen met Stefan Wisse (32) uit Axel viel hij de voorbije drie weken van de ene in de andere verbazing. Met een oude auto reed hij 7000 kilo meter in een colonne vanaf Am sterdam via België, Frankrijk, Spanje, Marokko, Mauritanië naar eindbestemming Dakar in Sene gal. „Je komt onderweg zoveel ver schillende landschappen tegen. Toen we vertrokken vanuit Neder land, sneeuwde het. In Marokko was het eerst één en al groen, maar wel bewolkt. Maar nog in hetzelfde land reden we door een woestijn in de brandende zon." Het doel van Amsterdam-Dakar is zo veel mogelijk geld inzame len voor het goede doel. In het ge val van Sander en Stefan is dat de Picca Nursery School in Gambia. De auto die je gebruikt, mag maxi maal vijfhonderd euro kosten en daarnaast mag er voor maar 250 euro aan bijgesleuteld worden. „Onze auto kostte 250 euro, en uit eindelijk hebben we hem voor 1050 euro verkocht. Dat geld gaat naar het goede doel, net als het sponsorgeld dat we overhielden. weken en zes dagen deden Sander van Al ten en Stefan Wisse er over om met de auto Dakar te bereiken. Openingstijden: 13.00 tot 17.00 uur Korte Huifakkerstraat 2 4815 PS Breda 076 560 24 23 www.acustica.nl Pianospelen, daar geniet je iedere dag van Op pad met zo'n oude auto, daar in zit de uitdaging. Met een dure, nieuwe auto kan iedereen de woestijn doorkomen. Met een oude BMW, zoals wij hadden, wordt het al een stuk lastiger", zegt Sander. Vanuit die oude BMW zagen de twee vrienden de wereld om hen heen veranderen. „Niet alleen het landschap, maar ook de mensen en hun cultuur zijn overal anders. Dat is zo mooi aan deze rally. Als je in een vliegtuig stapt, veran dert er maar één keer iets, en vaak verblijf je in dit soort landen dan in een resort. Nu zie je echt hoe de lokale mensen er leven." Sanders ervaring als automonteur kwam hem tijdens de reis goed HULST Het programma voor Vestrock Junior voor vrijdag 31 mei 2013 is rond. Het start om 14.30 uur en duurt tot 21.00 uur. Dora en Diego (animatie), Nielson (fina list Giel Beelens Singer-Song- writer-talentenjacht), dj-act Party Squad en Mad Science Group (chemie- en natuurkun- deproefjes), zijn aan het pro gramma toegevoegd. BRESKENS Wouter Denessen wordt som melier bij restaurant Spetters in Breskens. Denessen be kleedt die functie nu nog bij driesterrenrestaurant De Li brije in Zwolle. Hij was daar vijfjaar werkzaam. Denessen volgt daarmee de weg van Spetters-kok Laurent Smallegange, die eerder even eens werkzaam was bij De Li brije. VOGELWAARDE De gedichtenbundel Eindig Verléden-Eeuwig Heden van Jan Hendrik Verhagen uit Vo gelwaarde is te bestellen via het e-mailadres verhagen. janhendrik@gmail.com. In de krant van woensdag was het emailadres niet correct weergegeven. De bundel kost 8,75 euro, inclusief verzendkos ten. SAS VAN GENT Een 30-jarige motorrijder uit Sas van Gent heeft woensdag rond 15.45 uur op de Europa laan in zijn woonplaats zijn pols gebroken bij een botsing met een 66-jarige Sasse auto mobilist. Zij naderden elkaar uit tegengestelde richting, en de automobilist verzuimde bij het linksaf slaan voorrang te ge ven aan de motorrijder. Die kneusde ook zijn enkel. van pas. En niet alleen hem: „We reden niet met zijn tweeën, maar in een groep van vier a vijf auto's. Zelf hebben we vier keer pech ge had. Toen mocht ik midden in de nacht in Mauritanië onder militai re begeleiding op zoek naar een veer voor een BMW. Die zou in een dorpje in tfe buujt liggen. Dat leek me al sterk. Ik had in heel Afrika nog geen BMW zien rij den. Mijn gevoel werd even later dan ook bevestigd." Hoe mooi de reis ook was, voor Sander was bijna vier weken wel genoeg. „Het is prachtig, maar geen vakantie. Je bent constant be zig. Tijdens het rijden denk je niet aan naar huis gaan. Maar de laatste dagen dacht ik toch; het is mooi geweest, ik wil weer lekker naar mijn vrouw en zoon." TERNEUZEN - De politie onderzoekt de schermutselingen die woensdag middag bij autobedrijf Hein Auto's in de Energiestraat in Terneuzen ontstonden bij een brand. Er ontstond een conflict tussen enkele aanwezige politieagenten, een persfotograaf en de eigenaar van de loods en twee van zijn werknemers, waarbij klappen en schoppen zijn uitgedeeld. De ver moedelijke aanleiding was dat be trokkenen niet wilden dat er gefo tografeerd werd. De drie perso nen, 17, 20 en 44 jaar en afkom stig uit Sas van Gent en de ge meente Terneuzen, zijn weer vrij. Dion, janneke en Mireille zingen Sing For The Moment van Eminem. foto Mark Neelemans TERNEUZEN - De verwachtingen waren hooggespannen én... ze werden waargemaakt. Een vol Scheldetheater reageerde gister avond razend enthousiast op de muziek, zang, dans en acts van de deelnemers aan de jaarlijkse talen tenjacht Time 4 Talent van scho lengemeenschap De Rede. Er was een half jaar voorbereiding aan vooraf gegaan. Daaraan werd niet alleen door de 'artiesten', maar ook door de docenten en een le gertje vrijwilligers meegewerkt. Er was ook een heuse 'huisband' geformeerd voor de muzikale be geleiding. De opbrengst van de ta lentenjacht is dit keer bestemd voor de bestrijding van MS. <7hT> Today Tomorrow Toyota Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Prijzen inclusief BTW, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage.' Wijzigingert voorbehouden. Distributeur: Louwman Parqui B.V. Meer info: bel gratis 0800-0369 of kijk op www.toyota.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 73