ZEEUWS-VLAANDEREN almanak Kordaat Winkeldeuren dicht kan veel energie besparen Burgemeester Jan Lonink ziet geen noodzaak nu rust rond drugshandel in Terneuzen is teruggekeerd. Michael Rasmussen spaart niemand in hoger beroep Badkamers Trekking 10 maart www. pzewonennl VRIJDAG 8 maart 2013 SPORT Alles over 6* rnüpert O Ga verder op Staatsloterij Tip? redactie@pzc.nl De medewerkers van dat kantoor in Zierikzee gaan binnenkort verhui zen naar een andere ruimte. Om zich een beeld te vormen gingen ze onlangs eens naar de nieuwe ruimte kijken. Dat ontaardde al snel in een ongeregelde troep mensen die met grote passen aangaven waar hun territorium diende te komen. Een medewerkster was daar snel klaar mee. Ik zit hier, besliste ze, om daar na over te gaan tot de dingen die er écht toe doen. Kordaat stapte ze naar het toilet om te inspecteren hoe dat er uit zag. Daar is ze die dag niet meer achtergekomen. En de ferme handafdruk in de natte verf ontlokte de schilder slechts een diepe zucht en een veelbetekenende blik richting dader. gaat geen wiet telen Temeuzen door Wout Bareman TERNEUZEN - Minister Ivo Opstel ten (Veiligheid en Justitie) hoeft voorlopig geen verzoek van de ge meente Terneuzen te verwachten voor een lokaal experiment met legale wietteelt. Burgemeester Jan Lonink voelt daar niets voor nu het drugstoerisme is verdwenen en de rust rond de handel is terug gekeerd. „Er is noch noodzaak, noch budget." PvdA-raadslid Frank van Oor schot achtte desondanks de tijd rijp voor een proef met legale wietteelt, al was het alleen al om de illegale teelt én handel de kop in te drukken en af te rekenen met de illegale bevoorrading van coffeeshops als Miami in de West- kolkstraat in Terneuzen. Lonink is het, zo blijkt uit zijn beantwoor ding van vragen van Van Oor schot, er wel mee eens dat het ge doogbeleid (met onbestrafte ver koop, maar verboden aanvoer) 'niet meer aan de burger is uit te leggen'. Hij noemde dat al eerder hypocriet. Hoewel Lonink zich in het recen te verleden regelmatig positief uit liet over gecontroleerde, legale wietteelt, wijst hij er nu op dat er officieel geen gemeentelijk stand punt over is ingenomen. Dat kan alleen via een raadsbesluit, maar dat is er niet. De burgemeester zegt wel toe dat hij eventuele ex perimenten in andere gemeenten op de voet zal volgen en de resul taten aan de gemeenteraad zal rap porteren. Lonink voegt er direct aan toe dat de ruimte voor die experimen ten zo goed als zeker uiterst be perkt zal zijn. Minister Opstelten heeft geïnteresseerde gemeenten weliswaar uitgenodigd voor 1 april hun experimenten aan te melden, maar waarschuwde al eer der dat dergelijke gemeentelijke initiatieven in strijd zijn met VN-verdragen, EU-recht en de Opiumwet. Desondanks liet hij deze week in antwoord op Kamervragen weten dat hij bereid is om Justitie klein schalige teelt en de gevolgen daar van te laten onderzoeken. Ook vergelijkbare projecten elders in Europa en in de VS worden daar bij betrokken. Eind dit jaar maakt de minister de onderzoeksresulta ten bekend. Sinds de sluiting van Checkpoint, alweer jaren geleden, beschikt Ter neuzen enkel nog over coffeeshop Miami. Die bedient vooral de loka le markt. Aan een tweede shop, ter vervanging van Checkpoint, bestaat geen behoefte, niet bij de raad (zo bleek eerder) en niet bij Lonink. SLUIS - In plaats van 'groene meis jes' stuurde de gemeente Sluis donderdag twee groene paasha zen langs bij winkeliers in het cen trum van Sluis. Door de deur dicht te houden, besparen winke liers veel energie, luidde de bood schap. Goed voor hun eigen porte monnee én goed voor energiebe sparing en duurzaamheid. De meeste winkeliers namen het bordje met de tekst 'Natuurlijk zijn wij OPEN, de deur is alleen dicht om energie te besparen' graag aan. Opticien Gilbert van Damme gaf wel toe de deur nor maal alleen dicht te doen als het 'echt koud' is. Winkels- van landelijke ketens móéten vaak de deuren open houden van hun hoofdkantoor. Die ketens worden volgend jaar namens alle Zeeuwse gemeenten benaderd, meldde milieuambte naar Albert Ingels. Groene paashazen Allan Abbosh en Mattie Scheele overhandigen een bordje aan opticien Gilbert van Damme. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69