Cl Realisme bij Bierens Pannekoekmolenloop erg zwaar Dowloop telt mee voor de punten Hockeyers hervatten competitie 34 SPORT VIERDE KLASSE ZATERDAG Goalgetter wil met Wemeldinge graag promoveren naar de derde klasse van het zaterdagvoetbal. Informatie van het waterschap Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 9 MAART Bolle snakt naar De Pannekoekenmolenloop in Burgh-Haamste- de is zaterdag alweer toe aan de 41e editie. Deze zware trimloop voert de atleten door de Bos- wachterij van Westenschouwen waar een pittig parkoers is uitgezet. De deelnemers kunnen kiezen uit twee afstan den: 7,5 of vijftien kilometer. Op de langste af stand krijgen de lopers onder meer de zware Meeuwenduinen voor de kiezen. De jeugdlopen starten om 13.35 tiur. Jeugd tot en met elf jaar loopt één kilometer, twaalf tot en met vijftien jaar twee kilometer. De senioren starten om 13.30 uur. De prijsuitreiking is om 16.00 uur in de Molenberg. Daar kan ook inge schreven worden. Zaterdag wordt in Terneuzen de negende wed strijd om het Zeeuws-Vlaams Runnerscrite rium gehouden. Ditmaal treedt de Dow Jogging Club uit Terneu zen op als organisator van de Dowloop, op pa pier de tweede van dit seizoen. De eerste loop moest echter vanwege de slechte weersomstan digheden worden afgelast. Daarnaast kon de Scheldeloop door omstandigheden geen door gang vinden. Zaterdag kunnen er dus weer punten voor het klassement van het Zeeuws-VIaamse Runnerscriterium worden ver diend op drie verschillende afstanden: 5200, 10400 en 15600 meter. Om 15.00 uur klinkt het startschot in sportpark Oude Vaart in Terneu zen. ZONDAG 10 MAART Na een winterstop van enkele maanden gaat de hockeycömpetitie weer van start. Derdeklasser Walcheren speelt op eigen veld om 14.45 uur te gen Gilze-Rijen. De vrouwen van de fusieclub uit Vlissingen en Middelburg hervatten de com petitie - eveneens in de derde klasse - thuis om 12.45 uur tegen Waalwijk. Het Hulster Rapide, koploper in de vierde klasse, bindt om 14.30 uur op eigen veld de strijd aan met DDHC. In dezelf de klasse gaat het Terneuzense Olympia, direc te achtervolger van Rapide, op bezoek bij Shot. De vrouwen van Rapi de spelen in de tweede klasse in en tegen koplo[er Gouda. De Zeeuws-VIaamse formatie is hekkensluiter. door Len Wolters wemeldinge - Voor Wemeldinge staat zaterdag een cruciaal duel op het programma. De nummer vier van de vierde klasse A ont vangt de nummer drie Kruinin- gen, die één punt boven de rood-witten staat. Beide teams moeten winnen als zij de aanslui ting willen behouden met de bo venste twee plaatsen die recht ge ven op rechtstreekse promotie. Vorig seizoen ging de kampioens wedstrijd tegen Spui verloren en een jaar eerder ging het mis tegen Zierikzee. Het begint een eento nig verhaal te worden voor We meldinge en zijn veelvuldig sco rende spits Pieter Bolle. „We zijn al een paar keer dicht bij promo tie geweest", vertelt hij in het ge bouw van zijn werkgever in We meldinge, waar Bolle tevens bo ven woont. „Maar elke keer als het er écht om ging, gaven we niet thuis. Blijkbaar kunnen we niet omgaan met de druk op be slissende momenten. Dat is zó zonde." Bolle speelt vanaf zijn vierde bij Wemeldinge en maakt tien jaar deel uit van de eerste selectie. Hoewel de spits nog maar 26 is, weet hij nu al dat hij nooit voor een andere club zal uitkomen. Ook in het seizoen toen hij 38 goals maakte en de kans kreeg om bij Yerseke in de tweede klasse te gaan voetballen, bleef hij in zijn eigen vertrouwde dorpje. „Ik hou erg veel van het sfeertje dat er hangt bij de club. Mijn vrienden en leeftijdsgenoten spelen in het eerste. Als ik dan een aanbieding krijg waarbij ik hetzelfde tege moet kan zien als bij mijn eigen cluppie, dan kies ik voor het veili ge Wemeldinge." Wemeldinge beleeft dit jaar een tegenvallend seizoen. De ploeg staat negen punten achter op de nummer twee Veere. Om direct te kunnen promoveren moet een flinke inhaalslaag gemaakt wor den. „Promoveren is al jaren ons doel", stelt Bolle. „Ook dit sei zoen. Maar de laatste vijf wedstrij den hebben daar niet echt bij ge holpen. Alleen vorige week won nen we en dat was tegen de num mer laatst Borssele. De periodeti- tel kunnen we nu vergeten." Voor Wemeldinge is het belang rijk dat de stap omhoog eindelijk gezet wordt. „Iedereen binnen de club is eraan toe", vertelt Bolle. „En de potentie in het eerste elf tal is er. Ik weet zeker dat wij een betere ploeg hebben dan de helft van de teams uit de derde klasse. Dat zie je in de oefenwedstrijden. In de vierde klasse wordt er voor al vechtvoetbal gespeeld. Ik moet bij wijze van spreken 24 keer per wedstrijd opspringen als ik mijn knieschijven heel wil houden. Dat heb ik zo zachtjesaan wel ge had. Wij zijn een voetballende ploeg en willen in een competitie spelen waar normaal voetbal ge speeld wordt. En dat is in de der de klasse." Ook voor de toekomsti ge samenstelling van Wemeldin ge is het van groot belang dat de derde klasse niet alleen een ambi tie blijft, maar snel een feit wordt. „Iedereen wil met elkaar hogerop, maar zeker bij de oudere jongens slaat de twijfel toe nu het elk jaar net niet lukt", sombert Bolle. „Sommige spelers staan op het punt om een stapje terug te doen, maar ik probeer ze ervan te over tuigen toch door te gaan. De spoe ling in de jeugd is dun, dus we zullen de ervaren jongens nodig hebben." Ondanks het matige seizoen is Op donderdag 21 maart 2013 vergadert de algemene vergade ring in een openbare vergadering om 19.30 uur in het waterschaps kantoor in Terneuzen. Vooraf gaand aan deze vergadering vinden de openbare commissie vergaderingen plaats. De commissie Waterkeringen en Wegen vergadert op 12 maart om 17.00 uur in het waterschaps kantoor in Terneuzen. De commissie Waterbeheer vergadert op 12 maart om 19.30 uur ook in het waterschaps kantoor in Terneuzen. Op 13 maart om 19.30 uur komt de commissie Bestuurlijke en Economische Zaken bijeen in het waterschapskantoor in Terneuzen. Op donderdag 14 maart 2013 bent u van harte welkom bij een informatiebijeenkomst over het peilbesluit Tholen. Tijdens deze bijeenkomst presenteert het waterschap het voorontwerp peilbesluit. De provincie infor meert over de voorgenomen aanpassing van de normen voor wateroverlast. Daarnaast worden vervolgprocedures toegelicht. De bijeenkomst start om 19.30 uur in gemeen schapscentrum Meulvliet, Zoekweg 8 in Tholen. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur. Scheldestromen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088 2461000 info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Voor Volharding-spe ler Willem Bierens zijn het mooie tijden. Vorige week donderdag werd dochter Fenna geboren en de ze week beproeft hij zijn geluk in de PZC-toto. In deze editie staan een aantal der by's op de rol. De duels Nieuw- land - MZVC en Yerseke tegen Krabbendijke leveren volgens Bie rens een 'ééntje' op. „Nieuwland en Yerseke staan allebei wat lager, maar ik denk dat ze thuis de pun ten gaan pakken." Het Zeeuws-VIaamse treffen in de tweede klasse van het zondag voetbal tussen Terneuzen en Aar denburg eindigt volgens hem on beslist. „Beide ploeg scoren wei nig en krijgen weinig goals te gen." Bierens speelt met Volharding in de vijfde klasse B van het zondag voetbal uit bij Robur. Hij voor spelt een gelijkspel in de Beve- landse derby. Het zou het eerste gelijke spel van het seizoen wor den. Bierens: „Thuis hebben we flink verloren, maar toen waren we niet volledig. Nu is de selectie wel compleet. We zullen het gaan zien." mni mmm -a\- mmmmmt Kloetinge - Zwaluwen X RWH - Hoek Ix Terneuzense Boys - Almkerk I X Heerjansdam - GPC Vlissingen X Nieuwland - MZVC X Yerseke - Krabbendijke X UNA/Brinvast- GOES X Vlissingen - DESK X Terneuzen - Aardenburg X Zeel. M'burg- Rood Wit W X Robur-Volharding A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66